przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

CZYTAM W PODRÓŻY... HERBERTA

Herbert

24 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiej akcji "Czytam w podróży... Herberta". Celem przedsięwzięcia zainicjowanego przez Fundację im. Zbigniewa Herberta jest przede wszystkim upowszechnianie oraz zachęcanie do czytania tekstów tego wybitnego poety, eseisty i dramatopisarza. Dodatkowo, tą akcją organizowaną w ramach kampanii "Pan Cogito" Fundacja pragnie popularyzować czytelnictwo. Na czytanie warto wykorzystać każda wolną chwilę, dlatego podróż, nawet ta codzienna do szkoły czy pracy, może być doskonałą okazją do nadrobienia literackich zaległości.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie włączyła się do akcji "Czytam w podróży... Herberta" po raz drugi. Czytelnikom wręczano zakładki do książek z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta, które będą inspirować do czytania i poznawania twórczości poety.

więcej informacji

dodano: 24-03-2015
Baśniowa Noc z Andersenem

Noc z Andersenem

W najbliższy piątek 27 marca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie po raz kolejny będzie gościć młodych entuzjastów czytania książek pragnących przeżyć niezapomnianą przygodę. Okazją do poszukiwania skarbów ukrytych wśród wielu tysięcy tomów literatury jest międzynarodowa impreza czytelnicza dla dzieci "Noc z Andersenem" organizowana pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Zainicjowane kilkanaście lat temu przez bibliotekarzy czeskich wydarzenie, przypomina o święcie książki dziecięcej, które obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia dla upamiętnienia dnia urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. To jedno z atrakcyjniejszych przedsięwzięć, którego celem jest propagowanie literatury dziecięcej i rozbudzanie potrzeb czytelniczych wśród dzieci i ich rodziców. W tym roku "Noc z Andersenem" odbędzie się w 1 500 miejscach na całym świecie, gdzie bawić się będzie ponad 90 tysięcy dzieci.

W Będzinie podczas całonocnej zabawy mali goście biblioteki będą mogli liczyć na wiele atrakcji i niespodzianek oraz twórczą zabawę, której motywem przewodnim będą najpiękniejsze bajki i baśnie. Dzieci złożą wizytę w Teatrze Dzieci Zagłębia uczestnicząc w pokazie przedpremierowym spektaklu "Calineczka". Potem w kolorowym baśniowym korowodzie przejdą ulicami miasta, a w będzińskiej bibliotece za sprawą zaproszonych gości i animatorów z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury wsiądą do bajkowego wehikułu czasu.

dodano: 24-03-2015
Władze samorządowe królewskiego MIASTA BĘDZINA 1990-2015

promocja książki

19 marca w będzińskiej bibliotece odbyła się promocja książki Sławomira Brodzińskiego pt. "Władze samorządowe królewskiego MIASTA BĘDZINA 1990-2015". Publikacja otrzymała specjalne wyróżnienie "Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25–lecie samorządności", będące uhonorowaniem inicjatyw i wydarzeń nawiązujących do rocznicy pierwszych wyborów samorządowych oraz podsumowujących dorobek i sukcesy odrodzonego samorządu terytorialnego w wolnej Polsce.

Promocję książki została zorganizowana z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Będzina przy współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Będzinie, do zbiorów której autor przekazał kilkanaście egzemplarzy książki.

więcej informacji

dodano: 23-03-2015
"Przechowalnia dla zagubionych" Zdzisławy Franciszki Kubali

promocja książki

"Przechowalnia dla zagubionych" to najnowsza książka Zdzisławy Franciszki Kubali, której promocja odbyła się 20 marca w klubie "Pod Sową" będzińskiej biblioteki. Publikacja, którą tworzy 19 opowiadań ukazała się w 2014 roku. Ujmuje prostotą języka, wrażliwością i uniwersalnością problemów, których dotyka autorka. Jej teksty będące połączeniem wspomnień i fikcji literackiej, są mocno zanurzone w życiu, a prezentowana proza ma swój smak i wdzięk polegający na nieoczywistości przywoływanych scen.

"Przechowalnia dla zagubionych" to zbiór opowiadań dla czytelników o wyostrzonym literacko apetycie na przepełniony autentyzmem tekst, którego odzwierciedleniem jest prezentowana na okładce książki akwarela G. Safronowa pt. "Dzieciństwo". Publikacja zyskała rekomendację Macieja Szczawińskiego, który prezentował ją kilka razy na łamach Radia Katowice.

więcej informacji

dodano: 23-03-2015
"Wypłyń z nami na głębie" konferencja dla nauczycieli

konferencja nauczycieli

Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w Katowicach oraz Wydawnictwem DIDASKO z Warszawy zaprosili 18 marca nauczycieli na konferencję "Wizjonerzy przyszłości". Gościem spotkania, które odbyło się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie była Joanna Białobrzeska – nauczyciel, pedagog, autorka podręczników do kształcenia zintegrowanego, która podczas wykładu "Wypłyń z nami na głębie" mówiła o ograniczeniach i możliwościach dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

więcej informacji

dodano: 18-03-2015
Będzin - historia i stare fotografie

zajęcia z dziećmi

18 marca filię nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odwiedziły dzieci z Miejskiej Świetlicy Środowiskowej w Będzinie. Uczestnicząc w zajęciach z edukacji regionalnej "Będzin – historia i stare fotografie" zapoznały się z literaturą poświęconą historii miasta i regionu, m.in. Kanonem turystyczno- krajoznawczym powiatu będzińskiego, Legendami będzińskimi, Będzińskimi spacerami oraz twórczością uznanego badacza historii Zagłębia, Mariana Kantora Mirskiego. Efektem zajęć są rysunki prezentujące będziński zamek, eksponowane w bibliotece.

więcej informacji

dodano: 18-03-2015
Przechowalnia dla zagubionych

Franciszka Kubala

20 marca o godz. 17.00 w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się spotkanie ze Zdzisławą Franciszką Kubalą, poetką, autorką opowiadań i esejów. Podczas spotkania promowana będzie jej najnowsza książka pt. "Przechowalnia dla zagubionych".

więcej informacji

dodano: 17-03-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.