przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Święta Wielkanocne

Wielkanocne spotkanie Warsztatów Terapii Zajęciowej

Wielkanocne spotkanie Warsztatów Terapii Zajęciowej

1 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się wielkanocne spotkanie Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Bądź z Nami" w Będzinie.

W świątecznej atmosferze spotkali się uczestnicy warsztatów i ich rodzice oraz opiekunowie i terapeuci. Spotkaniu towarzyszył kiermasz wielkanocnych ozdób wykonanych podczas zajęć i warsztatów prowadzonych w ramach terapii zajęciowej.

więcej informacji

dodano: 02-04-2015
Czytam w podróży... Herberta 2015

herbert

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie otrzymała podziękowania od Marii Dzieduszyckiej, Prezesa Fundacji im. Z. Herberta oraz Katarzyny Herbert, wdowy po poecie za wspieranie idei promocji czytelnictwa i zaangażowanie w tegoroczną akcję "Czytam w podróży...Herberta".dodano: 02-04-2015
Ogólnopolski konkurs poetycki

noc z andersenem

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Będzinie zaprasza autorów, twórców, poetów zarówno niezrzeszonych, jak i członków związków twórczych do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Stefana Sebyły, którego współorganizatorem jest Instytut Mikołowski im. Rafała Wojaczka w Mikołowie oraz Towarzystwo Historyczne Szembeków w Warszawie. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Ogłoszony po raz ósmy konkurs ma charakter otwarty. Jego celem jest inspirowanie do aktywności twórczej i rozbudzanie zainteresowań twórczością poetycką, pielęgnowanie piękna języka polskiego oraz konfrontacja twórczości poetyckiej. Nagrodą Główną konkursu jest dofinansowanie do wydania tomiku poetyckiego w wysokości 1 000 zł. Utwory na konkurs można dostarczyć osobiście lub przesłać na adres biblioteki z dopiskiem: konkurs poetycki. Szczegółowe warunki konkursu zawiera REGULAMIN dostępny na stronie www.biblioteka.bedzin.pl.

Regulamin (format PDF)

dodano: 01-04-2015
Baśniowa Noc z Andersenem w będzińskiej bibliotece

noc z andersenem

W ostatni piątek marca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie stała się królestwem księżniczek, małych syrenek, Calineczek oraz wielu innych baśniowych postaci, które wspólnie z dziećmi spędziły noc na urodzinowej zabawie zorganizowanej na cześć Hansa Christiana Andersena. Wszystko za sprawą międzynarodowej imprezy czytelniczej dla dzieci pt. "Noc z Andersenem", którą będzińska biblioteka zorganizowała już po raz 13.

Zaproszenie do udziału w tegorocznej zabawie przyjęło 80 dzieci, na które czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez bibliotekarzy oraz animatorów kultury z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie. Zabawy inspirowane twórczością duńskiego baśniopisarza niezmiennie zachęcają, bowiem, do odkrywania i doświadczania przyjemności jakie płyną z bawienia się tekstem literackim.

więcej informacji

dodano: 31-03-2015
Wielkanocne zwyczaje - zajęcia edukacyjne dla dzieci

zwyczaje wielkanocne

25 marca w filii nr 9 będzińskiej biblioteki odbyły się zajęcia edukacyjne "Wielkanocne zwyczaje". Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 poznały zwyczaje i tradycje Świat Wielkanocnych, uczestniczyły w poszukiwaniu jajek z zagadkami, które następnie odgadywały. Po maratonie poszukiwań w przedszkolu dzieci ozdabiały wielkanocne pisanki i koszyki.więcej informacji

dodano: 26-03-2015
BISKUP ADAM ŚMIGIELSKI - HONOROWY OBYWATEL MIASTA BĘDZINA

Śmigielski

Decyzją Rady Miejskiej Będzina (uchwała Nr VIII/67/2011 z dnia 28 marca 2011 r.) 25 marca obchodzony jest Dzień Pamięci Biskupa Adama Śmigielskiego, Honorowego Obywatela Miasta Będzina. Z tej okazji Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie przygotowała wystawę BISKUP ADAM ŚMIGIELSKI - HONOROWY OBYWATEL MIASTA BĘDZINA, podkreślająca rolę i znaczenie osoby pierwszego Biskupa Sosnowieckiego, który dla królewskiego miasta Będzina miał wiele sympatii.

Wzbogaconą o materiał przedstawiony w prezentacji multimedialnej ekspozycję obejrzały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie, które w marcu uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy. Zdobytą wiedzę piątoklasiści wykorzystali podczas tworzenia prac plastycznych prezentujących ważne w życiu Biskupa Śmigielskiego wydarzenia.

więcej informacji

dodano: 25-03-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 28  29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.