przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Morskie opowieści

morskie opowieści

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zorganizowała 15 kwietnia zajęcia edukacyjne dla dzieci pt. "Morskie opowieści". W zajęciach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Będzinie, którzy zapoznali się z fauną i florą mórz i obejrzeli filmy edukacyjne przedstawiające najciekawsze organizmy wodne. Słuchając morskich opowieści uczestnicy spotkania wykonali prace plastyczne przedstawiające podwodny świat. Na koniec sprawdzili swoje umiejętności manualne oraz spryt łowiąc zaczarowane ryby.

więcej informacji

dodano: 15-04-2015
Strata dla literatury i czytelników

grass

Dziś rano, w wieku 87 lat zmarł Günter Grass, laureat Nagrody Nobla (1999) autor klasycznego "Blaszanego bębenka", znany ze świetnej literatury i kontrowersyjnych wypowiedzi. Nie żyje także wybitny pisarz i poeta, związany ze Śląskiem i śląskimi mediami Feliks Netz. Zmarł w niedzielę 12 kwietnia w wieku 75 lat. Smutna wiadomość otrzymali także miłośnicy fantastki. W wieku 66 lat zmarł pisarz Terry Pratchett, znany, jako autor książek z cyklu "Świat Dysku", laureat Orderu Imperium Brytyjskiego (1998).

dodano: 13-04-2015
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI dla młodzieży ZAPRASZA

DKK

Oddział dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zaprasza miłośników książek w wieku 12-16 lat na spotkania DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI dla młodzieży. Spotkania mają charakter otwarty i są adresowane do osób lubiących czytać, dyskutować o literaturze i spędzać przy tym miło czas. Wszystkich zainteresowanych udziałem w spotkaniach zachęcamy do kontaktu z bibliotekarzami oddziału dla dzieci i młodzieży lub moderatorem Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży: telefon 32 267 41 65 w. 16. Najbliższe spotkanie odbędzie się 16 kwietnia 2015 roku o godzinie 16.00 w klubie "Pod Sową" będzińskiej biblioteki (ul. Piłsudskiego 39).

dodano: 14-04-2015
Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki

Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki

13-ego kwietnia Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zorganizowała zajęcia edukacyjne z okazji Dnia Lotnictwa i Kosmonautyki. Zaproszono na nie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Będzinie. Zajęcia miały na celu zapoznać przedszkolaków z Kosmosem, planetami oraz innymi pojęciami z dziedziny astronomii. Dzięki psycho-ruchowemu charakterowi zajęć dzieci zostały zaktywizowane i zachęcone do czynnego udziału w nich. Miały okazję odwiedzić wnętrze rakiety, polecieć w wyimaginowaną przestrzeń kosmiczną, a także zobaczyć oczami wyobraźni całą galaktykę. Dzięki przyborom i dekoracjom mogły wzbogacić zdolności manualne.

więcej informacji

dodano: 13-04-2015
O ulubionych książkach porozmawiajmy

O ulubionych książkach porozmawiajmy

Z okazji obchodzonego 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci filia nr 9 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zaprosiła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie na zajęcia literackie "O ulubionych książkach porozmawiajmy".

W trakcie spotkania przedszkolaki poznały listę próśb i życzeń książki do czytelnika, wysłuchały krótkich opowiadań dotyczących książek i zapisanych w nich bajek i baśni i wykonały zakładki do swoich ulubionych książek. Dzieci zaprojektowały także i wspólnie wykonały gigantyczną zakładkę, która posłuży czytelnikom korzystającym ze zbiorów biblioteki - Podłosiu na miejscu.

więcej informacji

dodano: 13-04-2015
Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach

Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach

Wczoraj w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki gościły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 w Będzinie, które zdobywały wiedzę na temat Zagłębia Dąbrowskiego.

więcej informacji

dodano: 10-04-2015
Dyskusyjny Klub Książki będzińskiej biblioteki zaprasza

DKK

W najbliższą środę, 15 kwietnia o godzinie 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się kolejne spotkanie sympatyków Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem entuzjaści czytania będą recenzować książkę nowofundlandzkiego prozaika i poety Michaela Crummeya pt. "Dostatek"

W swojej najnowszej powieści autor zabiera czytelnika do Nowej Funlandii, ojczystej wyspy, którą jawi, jako krainę zawieszoną pomiędzy rzeczywistością, a mitem. Przedstawia prawie 200 lat z życia mieszkańców dwóch osad rybackich, które na skutych lodem i smaganych wiatrem skałach, stawiają czoła przeciwnościom losu.

Wszystkich zainteresowanych podróżą w czasie, przestrzeni i kulturze członkowie DKK zachęcają do lektury książki i zapraszają na spotkanie 15 kwietnia do klubu "Pod Sową" będzińskiej biblioteki. Wstęp wolny.

dodano: 07-04-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.