przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Książka moim przyjacielem

Książka moim przyjacielem

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego w tym roku pod hasłem "Wybieram bibliotekę" w filii nr 9 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zorganizowane zostały zajęcia literacko-edukacyjne dla dzieci pt. "Książka moim przyjacielem". Przybyłe 8 maja do biblioteki przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie dowiedziały się jak należy traktować książki i dlaczego warto je czytać. Wysłuchały fragmentu ulubionej książki Scooby-Doo i wspólnie z bibliotekarzem wykonały plakat "Wybieram bibliotekę", z hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

więcej informacji

dodano: 13-05-2015
Aleksandra Wójcik i Wojciech Skórka Wybrali Bibliotekę!

Aleksandra Wójcik i Wojciech Skórka

11 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie otwarta została wystawa fotografii Aleksandry Wójcik i Wojciecha Skórki. Prezentowana w Galerii klubu „Pod Sową” ekspozycja przedstawia zdjęcia wykonane w miasteczkach Toskanii oraz na Wyspach Kanaryjskich (Fuerteventure i Gran Canaria) i Wyspach Portugalskich (Madera).

Autorzy zdjęć są członkami sosnowieckiego Stowarzyszenia Miłośników Fotografii. Aleksandra Wójcik jest fotografem wrażliwym na otaczający nas świat, osobą z zamiłowaniem do podróżowania oraz bezkresnych przestrzeni. Obie pasje połączone w jedną zaowocowały zbiorem fotografii przedstawiających malownicze uliczki włoskich miasteczek skłaniających do refleksji i zadumy. Z kolei Wojciech Skórka, niestrudzony kronikarz rzeczywistości, na swoich fotografiach stara się uchwycić każdą ulotną chwilę. Jego prace przedstawiają nastrojowe pejzaże oraz spostrzeżenia na temat otaczającego środowiska.

Wystawę zorganizowano w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina, Łukasza Komoniewskiego.

więcej informacji

dodano: 13-05-2015
Dzień Bibliotekarza

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w będzińskiej książnicy

Dzień Bibliotekarza

Z okazji obchodzonego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek 7 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się spotkanie Dyrektora i pracowników biblioteki z przedstawicielami władz samorządowych Będzina oraz będzińskich placówek kultury. Wyrazy uznania za zaangażowanie w propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców miasta oraz prezent w postaci laptopa w imieniu Prezydenta Miasta Będzina przekazał Sebastian Szaleniec, Pełnomocnik Prezydenta. Słowa podziękowania za krzewienie kultury oraz życzenia pomyślności, zadowolenia i satysfakcji wykonywanej pracy złożył bibliotekarzom Przewodniczący Rady Miejskiej, Krzysztof Dudziński oraz Jadwiga Gubała, Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej Miasta. Do składanych życzeń słowa uznania dla bibliotekarskiej pracy złożyła Wioletta Mikuła, Dyrektor Muzeum Zagłębia w Będzinie. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna prezentująca pracę będzińskiej książnicy od początku roku do kwietnia br. oraz specjalne podziękowania za zaangażowanie i kulturę pracy jakie złożył Dyrektor biblioteki, Krzysztof Malczewski wszystkim pracownikom Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 07-05-2015
8-15 maja - XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

tydzien bibliotek

Wybieram bibliotekę to hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, wydarzenia zainicjowanego 12 lat temu przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Program realizowany w okresie od 8 do 15 maja w bibliotekach publicznych całego kraju, służy promocji czytelnictwa i bibliotek. Jego celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji.

Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek daje możliwość zaprezentowania biblioteki jako atrakcyjnego miejsca nauki, edukacji i kultury. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie jak co roku przygotowała ciekawą ofertę wydarzeń skierowanych do różnych grup wiekowych czytelników, mieszkańców miasta i powiatu. W ramach przedsięwzięcia zarówno w bibliotece głównej, jak i w poszczególnych filiach zorganizowane zostaną zajęcia kulturalne i edukacyjne, spotkania autorskie i czytelnicze, konkursy, turnieje wiedzy i wystawy. Wszystko po to, by promować czytelnictwo, zwiększać zainteresowanie książką, a w świadomości mieszkańców Będzina utrwalać wizerunek biblioteki, jako instytucji, która propaguje szeroko rozumiane życie kulturalne. Wszystkie wydarzenia realizowane przez będzińską bibliotekę zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Będzinie rozpocznie się otwarciem wystawy podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie. Na spotkanie ze sztuką młodych twórców, którzy na przekór różnym ograniczeniom zaprezentują swoją wrażliwość, pasję oraz bogactwo wewnętrznego świata Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza 8 maja o godzinie 11.00. Kolejna wystawa, "Podróże w obiektywie Aleksandry Wójcik i Wojciecha Skórki", prezentować będzie fotografie. Jej wernisaż odbędzie się 11 maja o godz. 17.00 w Galerii klubu "Pod Sową" będzińskiej książnicy. Seniorzy w ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek będą mogli nauczyć się obsługiwać bankowe konto elektroniczne podczas warsztatów komputerowych i konsultacji z przedstawicielem Banku PKO.

Z kolei dla młodych mieszkańców miasta bibliotekarze przygotowali warsztaty topograficzno-historyczne "Czy znasz swoje miasto?", które zaplanowano ] na 11 i 12 maja w czytelni głównej biblioteki. Odbędzie się także międzybiblioteczny turniej wiedzy o bibliotece "Wybieram bibliotekę", który będzińska książnica przygotowała w ramach współpracy z bibliotekami w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu. Młodzi czytelnicy odkrywać będą także sekrety biblioteki podczas warsztatów przygotowanych przez oddział dla dzieci i młodzieży oraz spotkają się z laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, autorką Najlepszej Książki Dziecięcej roku 2009 "Przecinek i kropka", pisarką Roksaną Jędrzejewską - Wróbel. Tradycyjnie wypożyczalnia główna Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie wręczy najaktywniejszym czytelnikom biblioteki wyróżnienie, jakim jest Lauru Super Czytacza. W tym roku nastąpi to 15 maja, a uroczystości towarzyszyć będzie koncert zespołu Aplauz Sixty Plus.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek również w poszczególnych filiach będzińskiej biblioteki odbywać się będą liczne zajęcia edukacyjne i literackie oraz konkursy plastyczne dla dzieci inspirowane hasłem "Wybieram bibliotekę"!

dodano: 05-05-2015
Niedopowiedzenia ... wystawa pracowni rysunku i malarstwa Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie

PMDK

Niedopowiedzenia to wystawa malarstwa i rysunku, którą można oglądać od 27 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Jest to pierwsza w cyklu wystawa młodych autorów, którzy swój kunszt artystyczny kształcą pod kierunkiem Marka Machonia w pracowni rysunku i malarstwa Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie. Są w różnym wieku, posiadają różny warsztat i umiejętności, ale łączy ich podobna wrażliwość oraz pasja do rysowania i malowania. Na wystawie Niedopowiedzenia swoje prace zaprezentowali: Natalia Majka i Magdalena Łukasik, które studiują w ASP w Katowicach, Klaudia Szopa, Adrianna Biegańska, Sonia Siudak i Krzysztof Kołosowski uczniowie drugiej klasy liceum ogólnokształcącego, Izabela Kulis, uczennica klasy trzeciej liceum, Julia Lipska, uczennica gimnazjum i najmłodszy uczestnik grupy, Patryk Witos, uczeń klasy czwartej szkoły podstawowej. Młodym artystom w dniu otwarcia wystawy towarzyszył Antoni Machoń, który przygotował wyjątkowy koncert muzyczny.

Wystawa Niedopowiedzenia prezentowana będzie w będzińskiej bibliotece do 7 maja, w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.

więcej informacji

dodano: 29-04-2015
Moja Ziemia - Czysty Świat

Konkurs ekologiczny

"Wycięty las szumi już tylko w nas" to motto tegorocznego Powiatowego Konkursu Ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT, którego finał odbył się 28 kwietnia w będzińskiej bibliotece.

W konkursie uczestniczyło w tym roku 552 osób, w tym 450 z Polski i 102 osoby z zagranicy. Spośród 487 prac, które wpłynęły na konkurs jury powołane przez organizatorów: Starostwo Powiatowe w Będzinie, Urząd Miejski w Będzinie oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie wyłoniło 56 laureatów nagród i wyróżnień w 4 kategoriach wiekowych. Zadaniem konkursowym adresowanym do najmłodszych uczestników było wykonanie pracy plastycznej prezentującej leśnego ludka. Pracę w formie książki przedstawiającej różne rodzaje drzew oraz roślin występujących w lasach mogli zaprezentować uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych. Z kolei młodzież gimnazjalna wykazała się imponującą wiedzą i wyobraźnią projektując architekturę krajobrazu leśnego. Interesujący się przyroda i fotografią licealiści zaprezentowali swoje pasje przesyłając na konkurs oryginalne zdjęcie zamieszkującego las zwierzaka.

więcej informacji

dodano: 29-04-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.