przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Akademia czytania i mądrego wychowania

Akademia czytania i mądrego wychowania

20 maja w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "Akademia czytania i mądrego wychowania". Przedmiotem zajęć były zasady dobrego wychowania dla najmłodszych. Na uczestników akademii, uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie, czekał szybki kurs savoire vivre przygotowany w oparciu o wiersz Jana Brzechwy "Kaczka Dziwaczka" oraz książkę Grzegorza Kasdepke "Bon czy ton - savoir vivre dla dzieci". Na podstawie wysłuchanych tekstów dzieci wskazywały właściwe dla danych okoliczności zachowania i postawy.

więcej informacji

dodano: 21-05-2015
Jak założyć i obsługiwać bankowe konto elektroniczne

Spotkanie na temat Jak założyć i obsługiwać bankowe konto elektroniczne

Studenci Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczestnicy warsztatów Komputerowej Szkoły Seniora prowadzonej przez bibliotekarzy Czytelni Głównej będzińskiej książnicy zapoznali się z szeroką tematyką bankowości elektronicznej w ramach tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Podczas warsztatów prowadzonych 14 i 15 maja przez doradców bankowych Banku PeKaO uczestnicy zajęć mieli okazję zdobyć wiedzę na temat procedur związanych z założeniem konta bankowego i jego bezpieczeństwa, płatności rachunków i ochrony danych. Poznali szczegółowo stronę główną Banku PeKAo, ćwicząc zakładanie konta elektronicznego. Byli zainteresowani także możliwościami wykorzystania urządzeń mobilnych do płatności rachunków bankowych.

więcej informacji

dodano: 20-05-2015
Laury Super Czytacza 2015 zostały wręczone

Super czytacz 2015

"Wybieram bibliotekę" to hasło towarzyszące tegorocznemu Ogólnopolskiemu Tygodniowi Bibliotek, którego obchody zakończono 15 maja. W tym dniu, w będzińskiej bibliotece, odbyła się kolejna edycja wręczenia czytelnikom Laurów Super Czytacza z gratulacjami Prezydenta Miasta Będzina, pod którego honorowym patronatem zorganizowano spotkanie.

Wręczanie Laurów Super Czytacza i spotkania z czytelnikami będzińskiej biblioteki organizowane z okazji Tygodnia Bibliotek mają już kilkunastoletnią tradycję. Towarzyszą im niespodzianki, oryginalne quizy i konkursy przygotowane przez bibliotekarzy Wypożyczalni Głównej. W tym roku czytelnicy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy "Wybieram bibliotekę", podczas której obejrzeli nietypową kampanię promującą czytelnictwo - "Czytaj! Zobacz więcej" oraz inicjatywę bibliotekarzy z Mrągowa "Bibliotekarki z Mrągowa udowadniają, że ich zawód jest glamour!". W oparciu o literaturę oraz "Niepoczytalnego bibliotekarza" Wojciecha Gęsickiego czytelnicy obalali stereotyp bibliotekarza i wskazali dlaczego "Wybierają bibliotekę". Okazało się, że czytelnicy najczęściej odwiedzają bibliotekę, bo ta umożliwia im dotarcie do tekstu literackiego, naukowego i publicystycznego w formie drukowanej, ebooka czy audiobooka. Jednak równie często powodem ich odwiedzin w będzińskiej książnicy jest chęć zrobienia na złość bibliotekarzowi lub potrzeba poczucia się członkiem lokalnej społeczności i uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta.

Laury tegorocznym Super Czytaczom wręczył Wiceprezydent Miasta Będzina, Pan Rafał Adamczyk, który składając wszystkim gratulacje, życzył regałów bibliotecznych zawsze pełnych interesujących książek. Spotkaniu towarzyszył energetyczny koncert zespołu Aplauz Sixty Plus, który działa przy Stowarzyszeniu Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie oraz wystawa "Niedopowiedzenia" z pracowni rysunku i malarstwa Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie.

Uroczystość wręczenia Laurów czytelnikom Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zorganizowano we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Będzinie. Wszystkim partnerom przedsięwzięcia biblioteka składa podziękowania za okazaną życzliwość i pomoc.

więcej informacji

dodano: 19-05-2015
Międzybiblioteczny Turniej Wiedzy o Bibliotece

Międzybiblioteczny Turniej Wiedzy o Bibliotece

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się już po raz dziesiąty Turniej Wiedzy o Bibliotece.

Organizatorem Turnieju była Miejska i Powiatowa Biblioteka w Będzinie wraz z Miejską i Powiatową Biblioteka w Dąbrowie Górniczej. Uczestnikami Turnieju byli uczniowie klas drugich ze szkoły w Będzinie, Dąbrowie Górniczej oraz Sosnowca. Podczas organizowanego quizu dzieci wykazały się swoja wiedzą związaną z biblioteką, książką, historią jak i legendami Zagłębia.

Dzięki współpracy z Muzeum w Będzinie dzieci mogły poznać tajemnice jakie skrywają Podziemia Będzińskie. Turniej odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzin Łukasza Komoniewskiego.

więcej informacji

dodano: 15-05-2015
Majowe wyprawy do biblioteki

Majowe wyprawy do biblioteki

Wizytę w Filii nr 5 (Grodziec) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie złożyły 8 maja przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Będzinie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6. Podczas przygotowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zajęć z edukacji czytelniczo-medialnej dzieci wzbogaciły wiedzę na temat historii powstania książki i bibliotek, budowy książki oraz podziału książek ze względu na rodzaj nośnika na jakim są zapisane.

więcej informacji

dodano: 13-05-2015
Wystawa prac Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie

SOS

Będzińską bibliotekę na prezentację prac swoich podopiecznych wybrał Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie. 8 maja odbyło się otwarcie wystawy, na której prezentowane są prace powstałe w różnych pracowniach: ceramiki, rękodzieła, haftu maszynowego oraz plastycznej, gdzie m.in. tworzone są przepiękne prace malowane na szkle. Wystawa oryginalnych i świadczących o ogromnej wrażliwości autorów prac, prezentowana jest w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W będzińskiej bibliotece eksponowana będzie do końca maja.

więcej informacji

dodano: 13-05-2015
Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską - Wróbel

Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską - Wróbel

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 i 9 oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i 4 w Będzinie spotkały się dziś w będzińskiej bibliotece z Roksaną Jędrzejewską - Wróbel, autorką książek dla młodych czytelników. Doktor literaturoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego oraz autorka wielu książek dla dzieci i bajek terapeutycznych przyjechała do będzińskich czytelników z Gdańska. Pisarce towarzyszyła Florka, sympatyczna myszka z ryjkiem, która ma piękne, duże oczy i wszystkiemu się ślicznie dziwi. Florka notuje wszystkie wydarzenia ze swojego życia w zeszyciku, który dostała od taty. Autorka wspólnie z Florką zaprezentowała dzieciom fragmenty książki pt. "Florka: z pamiętnika ryjówki", opowiedziała o tym jak powstaje książka, skąd się czerpie pomysły do jej napisania i jak wiele osób uczestniczy w procesie tworzenia książki.

Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską - Wróbel z młodymi czytelnikami zorganizowano w ramach działającego w będzińskiej bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży i Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Spotkanie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Będzina.

więcej informacji

dodano: 13-05-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.