przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Groza nie czytać podczas Nocy Bibliotek

Noc bibliotek

W sobotę 30 maja 2015 roku w bibliotekach publicznych i szkolnych w całej Polsce odbyła się Noc Bibliotek. Akcja organizowana w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, hasłem "Groza nie czytać", promowała świat książek, wiedzy i bibliotek. Jej celem było zachęcanie do aktywnego wypoczynku w świecie literatury.

Wśród 500 bibliotek uczestniczących w Nocy Bibliotek nie zabrakło Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, która wspólnie z Gimnazjum nr 1 nakręcała na czytanie mieszkańców Będzina. Akcję wsparł Prezydent Miasta Będzina, który wydarzenie objął honorowym patronatem. Organizatorzy będzińskiej Nocy Bibliotek postawili na ludzi regionu, którzy inspirowani literaturą rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Z uczestnikami nocnego czytania spotkał się dokumentalista, autor filmów i książek, Wojciech Grabowski, który zachęcał do czytania prezentując swoją nowo wydaną książkę pt. "Archi-traf", podróżniczka, recenzentka książek oraz autorka bloga "Świat to za mało" Lidia Stefek oraz Emilia Nowak, pisarka, której pasją jest malarstwo i podróże. Podczas spotkania nie zabrakło klasyki literatury, która inspirowała do zabawy, podczas której układano menu dla pochłaniaczy książek tzw. "literackie przekąski". Bibliofilskie wędrówki wspierali także przedstawiciele świata muzyki ze Stowarzyszenia Muzyka Jutra, którzy prowadzili warsztaty muzyczne i didżejski e dla młodzieży.

więcej informacji

dodano: 01-06-2015
NOC BIBLIOTEK

Noc Bibliotek

W najbliższą sobotę 30 maja 2015 roku o godzinie 18.00 w bibliotekach publicznych i szkolnych w całej Polsce rozpocznie się Noc Bibliotek. Akcja organizowana w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom ma promować czytanie, świat literatury i bibliotek oraz zachęcać do aktywnego i kulturalnego wypoczynku.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie oraz Gimnazjum nr 1 w ramach Nocy Bibliotek będą nakręcać na czytanie wspólnie z

 • Wojciechem Grabowskim - dokumentalistą, autorem książek i filmów,
 • Lidią Stefek - podróżniczką i autorką bloga,
 • Emilią Nowak, autorką książek, której pasją jest malarstwo i podróże

oraz muzykami Stowarzyszenia Muzyka Jutra.

Bibliotekarze oraz zaproszeni goście przypomną młodzieży klasykę literatury młodzieżowej, zaprezentują ciekawe kampanie promujące czytanie, poprowadzą warsztaty animacyjne i muzyczne oraz zaproszą do zabawy ułożenia menu dla łasuchów w wersji "literackich przekąsek".

Noc Bibliotek jest wspólnym przedsięwzięciem Centrum Edukacji Obywatelskiej, Gazety Wyborczej, Magazynu "Książki", Fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom", Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytutu Książki. Organizowana jest pod hasłem "Groza nie czytać", a towarzyszy jej akcja "Przynieść książkę do biblioteki".

W Będzinie Noc Bibliotek rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa do 22.00. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Będzina. Wstęp wolny.

dodano: 29-05-2015
Uroczystość wręczenia Laurów SuperCzytacza 2015

dodano: 25-05-2015
Spotkanie autorskie z Małgorzatą Zając

W najbliższy piątek, 29 maja o godzinie 17.00 w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Zając, autorką książki "W dobrej wierze".

To debiutancka powieść Małgorzaty Zając, opublikowana w 2014 roku nakładem wydawnictwa e-bookowo.pl. Jej akcja toczy się we współczesnym świecie i dotyka aktualnych problemów społecznych, które burzą uporządkowany i harmonijny świat głównych bohaterów, ludzi cieszących się poważaniem, dobrze sytuowanych, spełnionych rodzinnie i zawodowo. Dylematy moralne zmuszają ich jednak do weryfikacji dotychczasowych poglądów, uznawanych za oczywiste i niepodważalne. Nic bowiem, nie jest tak proste i oczywiste, kiedy spotyka człowieka osobiście.

Małgorzata Zając jest absolwentką Pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim. Napisana przez nią z rozmachem, na ponad 700 stronach debiutancka powieść konfrontuje czytelnika z jego własnym sumieniem, skłaniając do zmiany postawy i przekonań. Będzie się można o tym przekonać podczas spotkania z autorką, które 29 maja w będzińskiej bibliotece poprowadzi dr Katarzyna Krzan z wydawnictwa e-bookowo.pl. Wstęp wolny.

Zaproszenie Zaproszenie

dodano: 25-05-2015
Czy znasz swoje miasto?

Czy znasz swoje miasto

Na pytanie czy znasz swoje miasto? próbę odpowiedzi podjęli uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 1 w Będzinie, uczestnicy warsztatów topograficzno-historycznych przygotowanych przez Czytelnię Główną Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Warsztaty odbyły się 11 i 12 maja w ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Ich celem było przybliżenie młodym mieszkańcom Będzina najciekawszych obiektów znajdujących się na terenie miasta (architektura, pomniki, tablice pamiątkowe, elementy krajobrazu) oraz zapoznanie ze zbiorami biblioteki dotyczącymi regionu. Podczas prac w grupach młodzież uczyła się wykorzystując przygotowane publikacje i wydawnictwa wyszukiwać informacji na temat poszczególnych obiektów oraz zaznaczać je na planie miasta. Mieli także okazję wziąć udział w wirtualnym spacerze po Synagodze Mizrachi na stronie Internetowej Muzeum Zagłębia w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 21-05-2015
Biblioteka ma też sekrety

Zajęcia - Biblioteka ma też sekrety

"O rety, rety - biblioteka ma też swe sekrety" to cykl warsztatów bibliotekarskich podczas których dzieci z kilku będzińskich placówek oświatowych poznawały bibliotekę i pracę bibliotekarza. Zajęcia zorganizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przybliżyły dzieciom zasady funkcjonowania oddziału dla dzieci i młodzieży oraz pozostałych, mieszczących się w budynku Biblioteki Głównej agend: czytelni oraz wypożyczalni dla osób dorosłych. Emocjonującą atrakcją było zejście, do na co dzień niedostępnych dla czytelników magazynów biblioteki, poznanie wybranych tajemniczych zakamarków oraz historii ksiąg zgromadzonych na magazynowych półkach.

więcej informacji

dodano: 21-05-2015
Najpiękniejsze baśnie, najsławniejsi bajkopisarze

Najpiękniejsze baśnie, najsławniejsi bajkopisarze

Słynne baśnie oraz ich autorów poznawały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Będzinie, które uczestniczyły w zajęciach literackich organizowanych przez Filię nr 7 (Zamkowe) będzińskiej biblioteki. Zajęcia inspirowane baśnią "Ptak Zielonopióry" Carlo Gozii odbyły się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

więcej informacji

dodano: 21-05-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.