przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Zakończenia programu "Mediacje rodzinne w sytuacji rozwodu - gest miłości dla twojego dziecka"

W imieniu Stowarzyszenia Centrum Komunikacji i Mediacji "Dialog" pragniemy poinformować, że projekt "Mediacje rodzinne w sytuacji rozwodu - gest miłości dla twojego dziecka" - współfinansowany ze środków The Velux Foundations w ramach programu "Bezpieczne dzieciństwo" Fundacji Dzieci Niczyje - dobiega końca.

Dziękujemy serdecznie za wsparcie naszych działań i zapraszamy na debatę panelową podsumowującą realizację projektu, która rozpocznie się 25.06. o godz. 14.00 w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej ul. Piłsudskiego 39 w Będzinie.

W debacie swój udział potwierdziły panie: Ewa Wiśniewska - Sobel - mediator, członek społecznej rady ds. Adr przy ministrze sprawiedliwości, dr Aleksandra Sarna - adiunkt Uniwersytetu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej - Wydziału zamiejscowego w Katowicach, sędzia Agnieszka Rękas - społeczny doradca rzecznika praw dziecka, Marietta Hełka - zastępca dyrektora ROPS w Katowicach oraz Halina Kuraś - kierownik Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie. Zaproszenie wystosowaliśmy również do prezydentów miast objętych projektem i prezesów sądów rejonowych. Do udziału w debacie zapraszamy przedstawicieli instytucji i organizacji działających w obszarze wspierania dziecka i rodziny z terenu zagłębia dąbrowskiego.

dodano: 23-06-2015
Promocja książki Zdzisława Gębołysia pt. "Bolesław Ciepiela. Monografia biobibliograficzna"

O Bolesławie Ciepieli

19 czerwca gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie był dr hab. Zdzisław Gębołyś, który na spotkaniu z czytelnikami zaprezentował swoją najnowszą książkę poświęconą zagłębiowskiemu regionaliście. "Bolesław Ciepiela. Monografia biobibliograficzna" to czwarta książka w dorobku naukowym wykładowcy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wydawnictwo, efekt dwuletniej pracy autora, jest kompletnym opracowaniem rejestrującym bogaty i wielostronny dorobek Bolesława Ciepieli. Zawiera zarówno nieznane dotąd wątki biograficzne z życia regionalisty, jak i 2045 pozycji bibliograficznych Bolesława Ciepieli. Zdaniem recenzentki, dr Barbary Pytlos, książka dzięki badawczej rzetelności autora, stanowi istotny element w badaniach nad regionem. Jest dokumentem nie do zastąpienia w historii badań nad ruchem wydawniczym w poszczególnych regionach Polski, pracą przydatną dla regionalistów i badaczy zajmujących się Zagłębiem Dąbrowskim.

Spotkaniu promującemu publikację towarzyszył występ muzyczny Bożeny Związek i Andrzeja Czekajskiego.

więcej informacji

dodano: 22-06-2015
Szanowni Czytelnicy

w związku z awarią techniczną telefon Filii nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie - Łagiszy będzie nieczynny do odwołania. Za zaistniałe utrudnienie przepraszamy.

dodano: 19-06-2015
Dotacja dla biblioteki na zakup nowości wydawniczych

Oferta czytelnicza dla użytkowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zwiększy się w 2015 roku dzięki dotacji, jaką placówka otrzymała na zakup nowości wydawniczych. Dofinansowanie w wysokości 30 970 zł będzińska biblioteka pozyskała z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020 ("Zakup nowości wydawniczych do bibliotek - Priorytet 1") Biblioteki Narodowej. Otrzymana dotacja pozwoli wzbogacić księgozbiór biblioteki o kolejne nowości wydawnicze.

dodano: 17-06-2015
"Rysunek" - wystawa młodzieży z dąbrowskich Technicznych Zakładów Naukowych

Wystawa młodzieży

W Galerii klubu "Pod Sową" będzińskiej biblioteki otwarto dziś nową wystawę. Tym razem ekspozycja obejmuje rysunki autorstwa uczniów Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej. Prezentowane prace powstały w Pracowni Rysunku i Liternictwa, do której uczęszczają uczniowie specjalizujący się w organizacji reklamy. To efekt ich dwuletniej pracy, warsztatów prowadzonych przez plastyka, Annę –Marię Szczerbę.

Wystawa w będzińskiej bibliotece prezentowana będzie do końca sierpnia.

więcej informacji

dodano: 14-06-2015
Profesor Jan Świderski, Honorowy Obywatel Będzina

Honorowy Obywatel Będzina

Kolejne zajęcia edukacyjne dla młodych mieszkańców Będzina zorganizowane 12 czerwca przez oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki poświęcone zostały osobie Honorowego Obywatela Miasta Będzina, profesora Jana Świderskiego.
więcej informacji

dodano: 13-06-2015
Kultura Na Widoku 2015

Plakat

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, którego celem jest budowanie świadomego uczestnictwa w kulturze. Projekt, wychodząc naprzeciw współczesnemu odbiorcy, umożliwia dostęp do bogactw zasobów legalnych źródeł kultury w cyfrowym wydaniu. To uliczne i wirtualne biblioteki - filmy, muzyka, gry i książki do wyboru, ustawione w centralnych punktach miast oraz plakaty na terenie całej Polski.

Będzińska książnica promując ideę dostępu do legalnych źródeł kultury włączyła się w projekt Kultura Na Widoku. Dzięki otrzymanym plakatom umożliwiającym dostęp do utworów za pomocą linków i kodów QR posiadacze smartfonów, tabletów oraz użytkownicy Internetu zyskają łatwy i bezpieczny dostęp do dóbr kultury poznając przy tym pełną ofertę projektu znajdującą się na stronie www.kulturanawidoku.pl.

Kultura Na Widoku jest projektem wpisującym się w edukacyjną kampanię społeczną Legalna Kultura, realizowaną przez Fundację Legalna Kultura. Tegoroczna, druga edycja projektu została zainaugurowana 27 maja w Warszawie. Realizowana przez kolejne 5 miesięcy będzie wzmacniać postawę świadomego korzystania z kultury.

dodano: 12-06-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.