przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

O kuchciku, o nadziei i o drzwiach zamkniętych – zajęcia kulinarne dla dzieci

Zajęcia kulinarne

Kolorowe, zdrowe i smaczne deserowe ciasteczka wykonali uczestnicy Wakacyjnego Klubu Poszukiwacza Bajek podczas ostatnich zajęć zorganizowanych w Filii nr 2 (Warpie) będzińskiej biblioteki. Motywacją do kulinarnych działań było zaklęcie kuchcika z książki Lucyny Krzemienieckiej O kuchciku, o nadziei i o drzwiach zamkniętych z przepięknymi ilustracjami Zdzisława Witwickiego. Zachęceni efektem wizualnym oraz walorami smakowymi przygotowanych ciasteczek młodzi poszukiwacze zdecydowali się zgłębić swoją kulinarną wiedzę studiując książkę kucharską dla dzieci pt. Cecylka Knedelek Joanny Krzyżanek, by świadomie dokonywać wyboru zdrowej i smacznej żywności.

więcej informacji

dodano: 06-07-2015
Wakacyjna przygoda czeka... a z nią Klub Poszukiwacza Bajek

Klub Poszukiwacza Bajek

Początek upragnionych Wakacji!!! Biblioteka tradycyjnie, jak w każde wakacje zaprosiła młodych czytelników do wspólnej zabawy. Inauguracja wakacyjnego cyklu zajęć edukacyjnych i literackich dla dzieci realizowanych w ramach Klubu Poszukiwacza Bajek upłynęła pod hasłem - Wakacyjna przygoda czeka, a w jej sercu biblioteka! Uczestnicy spotkania wykonali dekoracyjne serca miłośników książki i biblioteki. Wykorzystali dostępne kredki, brokaty, cekiny, więc powstałe serduszka są niezwykle kolorowe i zdobią specjalnie przygotowany plakat, który jest eksponowany w bibliotece.

Korzystając z pięknej aury dzieci tworzyły chodnikowe graffiti dekorując wejście do biblioteki.

więcej informacji

dodano: 03-07-2015
Dopalacze - Wypalacze "Środki zastępcze"

Dopalacze - Wypalacze "Środki zastępcze" to kampania informacyjno-edukacyjna przygotowana przez Państwową Inspekcję Sanitarną województwa śląskiego, której celem jest zwrócenie uwagi na skutki zdrowotne wynikające z używania "dopalaczy" w środowisku młodzieży.

Będzińska biblioteka wykorzystując otrzymane materiały informacyjne przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia i Państwową Inspekcję Sanitarną przeprowadzi w swoich placówkach wakacyjną kampanię edukacyjną na temat zagrożeń życia i zdrowia wynikających z coraz powszechniejszej dostępności do substancji o działaniu psychoaktywnym.

plakat plakat

dodano: 03-07-2015
Konkurs poetycki

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Władysława Stefana Sebyły

Kolejny raz poeci z całej Polski przyjęli zaproszenie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Władysława Stefana Sebyły. 26 czerwca, podczas uroczystego podsumowania konkursu Będzin obok lokalnych twórców gościł autorów z Warszawy, Lublina, Krakowa, Wieliczki, Nowej Huty, Raciborza, Czarnej Białostockiej, Lądka Zdrój, Chrzanowa, Trzebini, Gliwic, Mysłowic, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca.

W gronie miłośników słowa poetyckiego, literatury i książek organizatorzy konkursu gościli także Barbarę Stelmach, reprezentującą Prezydenta Miasta Będzina, który przyjął patronat honorowy nad konkursem, Macieja Meleckiego, poetę i dyrektora Instytutu im. Rafała Wojaczka w Mikołowie, który przewodniczył tegorocznym obradom jury, dr Justynę Trzcińską - Rosik, filologa polskiego i teoretyka literatury, reprezentanta Jarosława Pięty Posła na Sejm RP oraz Konrada Bilskiego, w którego wykonaniu uczestnicy spotkania wysłuchali m.in. utworów Andrzeja Zauchy, Mieczysława Szcześniaka, Nat King Cole’a, Michaela Buble i Franka Sinatry.

więcej informacji

dodano: 29-06-2015
Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Władysława Stefana Sebyły na finiszu

26 czerwca o godzinie 17,00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Stefana Sebyły. Organizowany od ośmiu lat przez bibliotekę i Urząd Miejski w Będzinie konkurs objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Będzina. Partnerem konkursu jest Towarzystwo Historyczne im. Szembeków w Warszawie oraz Instytut Mikołowski.

Wśród autorów tegorocznej edycji konkursu znaleźli się twórcy nieprofesjonalni oraz zrzeszeni w związkach twórczych mieszkańcy Warszawy, Gliwic, Mysłowic, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Lublina, Krakowa, Wieliczki, Nowej Huty, Raciborza, Czarnej Białostockiej, Lądka Zdrój, Chrzanowa i Trzebini. Zestawy nadesłanych przez poetów wierszy oceniało czteroosobowe jury, któremu przewodniczył Maciej Melecki, poeta i dyrektor Instytutu im. Rafała Wojaczka w Mikołowie. Kolejni jurorzy, którzy przyjęli zaproszenie organizatorów to dr nauk humanistycznych, filolog polski i teoretyk literatury Justyna Trzcińska - Rosik, laureatka ubiegłorocznej, VII edycji Konkursu Poetyckiego Ela Galoch oraz Andrzej Noga, poeta reprezentujący będzińską bibliotekę.

W wyniku prac jury wyłoniono 4 laureatów nagród, w tym laureata Nagrody Głównej, którą jest dofinansowanie w wysokości 1 000 zł do wydania tomiku poetyckiego.

W trakcie uroczystego podsumowania konkursu uczestnikom zostaną wręczone listy gratulacyjne Prezydenta Miasta Będzina. Laureaci zaprezentują nagrodzone utwory, a całość spotkania uświetni mini recital Konrada Bilskiego. Zapraszamy.

Zaproszenie Zaproszenie

dodano: 24-06-2015
Bezpieczne wakacje

filia nr 9

Zbliżające się wakacje i związane z nimi atrakcje były przedmiotem dyskusji, jaką bibliotekarz filii nr 9 będzińskiej biblioteki przeprowadził podczas spotkania z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 11. W trakcie zajęć "Bezpieczne wakacje" przedszkolaki poznały zasady bezpiecznej kąpieli i zachowania się na plaży, basenie lub innym kąpielisku. Po wysłuchaniu opowiadania Małgorzaty Żółtaszek pt. "Jacuś zgubił się w sklepie" dzieci samodzielnie wymieniały zasady zachowania się w trudnych sytuacjach np. gdy się zgubią lub gdy są w nowym, nieznanym dla nich miejscu.

więcej informacji

dodano: 24-06-2015
Podróż w krainę baśni

filia nr 7

Książka jest wspaniałym towarzyszem na nudę i wiernym przyjacielem na długie lata. Przekonywała o tym dzieci bibliotekarka filii nr 7 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, która w wakacyjną podróż w krainę baśni zaprosiła uczniów klas młodszych Miejskiego Zespołu Szkół nr 2.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, co to jest baśń i czym różni się od bajki, poznały nowości wydawnicze zakupione do biblioteki z myślą o nich i wysłuchały fragmentów bajek i baśni przygotowanych przez bibliotekarza. Potem w oparciu o poznane teksty rozwiązywały zagadki i literackie quizy.

więcej informacji

dodano: 24-06-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.