przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Wesołe buźki

Wesołe buźki

Każde dziecko marzy czasem o tym, by wcielić się w swojego ulubionego bohatera. Dzisiejszego dnia postanowiliśmy spełnić te marzenia. Na twarzach naszych najmłodszych czytelników i uczestników bibliowakacji powstały kotki, pieski, motylki i inne barwne dekoracje. Każdy z malunków rozpromienił się pięknym, dziecięcym uśmiechem.


więcej informacji

dodano: 15-07-2015
Piknik muzyczny

Piknik muzyczny

Kolejne wakacyjne spotkanie w Oddziale dla dzieci i młodzieży zabrzmiało głośnym echem w całej bibliotece. Dzisiejsze warsztaty muzyczne zachęciły dzieci do wspólnej zabawy przy dźwiękach fortepianu. Absolwentka będzińskiej Szkoły Muzycznej grała dobrze znane wszystkim melodie takie jak "My jesteśmy krasnoludki" i "Stary niedźwiedź". Dziś każdy spróbował swoich sił w grze na instrumencie, a pamiątką z zajęć jest pięknie udekorowana tekturowa gitara.

więcej informacji

dodano: 14-07-2015
Dopalacze mogą Cię wypalić. Nie daj się!

kampania edukacyjna

Wielu rodziców obawia się o swoje dzieci, ponieważ ciekawość jest silniejsza od rozsądku, a łatwy dostęp do dopalaczy jest okazją do eksperymentowania. Zwłaszcza podczas wakacji. Będzińska biblioteka postanowiła włączyć się w akcję informacyjną Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa śląskiego organizując wśród swoich młodych czytelników zajęcia edukacyjne o szkodliwości używania dopalaczy. Podczas pierwszych zajęć, które odbyły się 8 lipca w oddziale dla dzieci i młodzieży uczestnicy spotkania dowiedzieli się o szkodliwości dopalaczy i innych substancji odurzających oraz zagrożeniach dla życia i zdrowia wynikających z eksperymentowania z tego typu używkami. Zajęcia zostały oparte o materiały przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia i Państwową Inspekcję Sanitarną w ramach kampanii edukacyjnej Dopalacze - Wypalacze "Środki zastępcze".

więcej informacji

dodano: 10-07-2015
Wyobraź sobie i rusz głową: wakacyjna Eko biżuteria

Eko biżuteria

Wyobraź sobie i rusz głową to zajęcia uczące dzieci różnych sposobów wykorzystywania recyklingu do twórczości artystycznej. Podczas zajęć zorganizowanych 6 lipca przez filię nr 2 (Warpie) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie dziewczynki robiły wakacyjną eko biżuterię przyswajając jednocześnie wiedzę, w jaki sposób przy odrobinie chęci można połączyć oszczędność, pożyteczność i świetną zabawę!

więcej informacji

dodano: 09-07-2015
Bajkowy piknik Wakacyjnego Poszukiwacza Bajek

Bajkowy piknik

7 lipca oddział dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zorganizował bajkowy piknik. Wakacyjni Poszukiwacze Bajek z Przedszkola Artystycznego oraz Przedszkola Miejskiego nr 9 w Będzinie zostali zaproszeni do krainy bajek, legend i podań regionu. Inspiracją do wspólnej zabawy była oparta na legendzie bajka Władysława Śliwonia "Diabeł Boruta i piękna Starościanka". W wakacyjny nastrój młodych poszukiwaczy wprowadził Muminek Włóczykij, Smerf i Kubuś Puchatek, w towarzystwie których powstały niecodzienne obrazki Boruty oraz będzińskiego zamku. Fantastyczna zabawa odbyła się także w przyjemnym cieniu drzewka Pana Andersena, rosnącego przed budynkiem biblioteki głównej.

więcej informacji

dodano: 08-07-2015
Z Wandą Kusztyb na tropach bajki, legendy i podania

Spotkanie z Wandą Kusztyb

W ramach kolejnego spotkania Wakacyjnego Klubu Poszukiwacza Bajek filia nr 5 będzińskiej biblioteki zaprosiła młodych mieszkańców Grodźca do wspólnej wędrówki po literaturze regionu. Zaproszone na spotkanie dzieci z Przedszkola Miejskie nr 14 w Będzinie spotkały się z Wandą Kusztyb, poetką i animatorką kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Pani Wanda zaprezentowała dzieciom swoje wiersze dedykowane młodym czytelnikom oraz wcieliła się w rolę bajarki opowiadającej niezwykle fantastyczne historie i opowieści, które zachęciły dzieci do aktywnej zabawy.

więcej informacji

dodano: 08-07-2015
Wakacyjny Bajkowy Klub Poszukiwacza Bajek

zajęcia literackie

Podczas kolejnych zajęć Wakacyjnego Klubu Poszukiwaczy Bajek zorganizowanych w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki zaproszono dzieci w podróż do świata literatury regionu. W tym celu każdy uczestnik spotkania wykonał dla siebie specjalne okulary, które ułatwiły poszukiwania książek znanych w regionie autorów dla dzieci. Wśród wybranych regionalistów młodym czytelnikom najbardziej spodobały się teksty Władysława Śliwonia. Dużą frajdę uczestnikom Klubu Poszukiwacza Bajek sprawiają zajęcia w Zabawiaczku, wakacyjnym kąciku gier i zabaw, w którym ostatnio do wspólnej zabawy inspirowała Pszczółka Maja.

więcej informacji

dodano: 06-07-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.