przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Wakacyjny Klub Poszukiwacza Bajek

Wakacyjny Klub Poszukiwacza Bajek zaprasza młodych mieszkańców Będzina na kolejny miesiąc wspólnej zabawy. Wśród przygotowanej przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie oferty nie zabraknie zajęć opartych na bogatym świecie książek i literatury, które będą inspirować do ciekawych poszukiwań, zdobywania nowych umiejętności, dobrej zabawy i nauki.

Plan zajęć

dodano: 04-08-2015
W poszukiwaniu diabelskiego kamienia

Zajęcia z dziećmi

Tym razem uczestnicy Bibliowakacji wybrali się na wycieczkę do Grodźca na Wzgórze Świętej Doroty, podziwiając po drodze panoramę Będzina. Na miejscu wysłuchali historii powstania kościółka, a także legendy o diabelskich kamieniach. Tropami diabelskich kopyt znaleźli ukryty w zaroślach głaz, na którym wspólnie układali diabełka z puzzli. Towarzyszyła im legenda napisana wierszem przez Władysława Śliwonia pt. "Dorotka". Na koniec wycieczki trochę ruchu dla zdrowia – gra w zbijanego i "Raz, dwa trzy - Dorotka patrzy!"

więcej informacji

dodano: 31-07-2015
Magikowo

Zajęcia z dziećmi

W upalne letnie dni dla ochłody każdemu przyda się wachlarzyk. Dlatego postanowiliśmy w kolejnej odsłonie magikowa wyczarować go z piórek, bibuły i papieru kolorowego. Teraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 oraz uczestnicy naszych bibliowakacji będą mieli samodzielnie wykonane fantazyjne wachlarzyki.


więcej informacji

dodano: 31-07-2015
Wakacyjny Klub Poszukiwacza Bajek

Bibliowakacje

Klub Poszukiwacza Bajek to tegoroczna wakacyjna oferta zajęć dla dzieci przygotowana przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie. Realizowane cyklicznie zajęcia oparte na literaturze i bogactwie świata książek będą zachęcać młodych mieszkańców miasta do zabawy i nauki inspirowanej czytaniem, pozwolą zdobyć kolejne doświadczenia i odkryć nowe zainteresowania.

Zajęcia o charakterze literackim, edukacyjnym i kulturalnym odbywać się będą przez dwa miesiące w oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej oraz filiach bibliotecznych zlokalizowanych w poszczególnych dzielnicach Będzina. W tym czasie uczestnicy wakacyjnego Klubu Poszukiwacza Bajek wyruszą tropem bajki, legendy i podania poznając dorobek kulturalny miasta i regionu, jego historię i tradycję. Spotkają się z twórcami regionu, wyruszą w podróż śladem Błękitnej Ludwiki do Pałacu Mieroszewskich, królewskiego Zamku w Będzinie oraz w poszukiwaniu diabelskiego kamienia, na Wzgórze Dorotka w Grodźcu. Dla entuzjastów podróżowania i zdobywania wiedzy przygotowano także propozycję wyjazdu do Siewierza, nad którym dominują dumne ruiny gotyckiego zamku biskupiego oraz wycieczkę do chorzowskiego Planetarium, której inicjatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Będzinie. Wspólnie z nim biblioteka zaplanowała także dwa konkursy wiedzy o sporcie, które z pewnością ucieszą miłośników aktywności sportowej. W ramach wakacyjnego Klubu Poszukiwacza Bajek odbędą się również zajęcia kulinarne, muzyczne oraz aktywizujące zachowania twórcze dzieci warsztaty plastyczne magikowo. Po raz kolejny w ramach ogólnopolskiego projektu "Sieciaki na wakacjach" Fundacji Dzieci Niczyje oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy przygotuje dla najmłodszych warsztaty bezpiecznego korzystania z Internetu oraz piknik multimedialny. Zdobyta w ten sposób wiedza z pewnością przyda się zarówno podczas wakacyjnych gier i zabaw internetowych jak i podczas przeszukiwania sieci w trakcie roku szkolnego.

Przez cały okres wakacji w oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej oraz poszczególnych filiach w ramach bezpiecznej kawiarenki internetowej dostępne będą stanowiska komputerowe z nieodpłatnym dostępem do Internetu oraz grami edukacyjnymi. Dla młodszych dzieci będzie czekał zabawiaczek, czyli kącik z materiałami plastycznymi, grami edukacyjnymi, puzzlami i pluszowymi zabawkami. W ramach Klubu Poszukiwacza Bajek polecane i czytana będą książki polecane m.in. przez Fundację ABC XXI oraz czytelników biblioteki. Wszystkie oferowane przez bibliotekę zajęcia są nieodpłatne.

Szczegółowy plan bibliowakacji

dodano: 30-06-2015
Na tropie bajki, legendy i podania

Zajęcia z dziećmi

Będzińsk legenda "Diabeł Boruta i Piękna starościanka" stała się wstępem do poszukiwań literackich przygód. Tropem diabelskich kopyt udało się nam znaleźć bohatera dzisiejszych zajeć ukrytego za drzewem tuż przed naszą biblioteką. Jego wizerunek uczestnicy bibliowakacji przedstawili na kolorowych, kredowych rysunkach.więcej informacji

dodano: 28-07-2015
Bajkowe czapeczki

Bajkowe czapeczki

W Wakacyjnym Klubie Poszukiwacza Bajek dzieci uczestniczące w bibliowakacjach miały okazję samodzielnie wykonać fantazyjne stożkowe czapeczki. Takie nakrycie głowy pomogło nam szybko przenieść się do bajkowego, kolorowego świata.więcej informacji

dodano: 23-07-2015
Wakacyjna wystawa "Kwiaty dla mamy i taty"

Wakacyjna wystawa

"Kwiaty dla mamy i taty" to wakacyjna wystawa prac plastycznych dzieci, która eksponowana jest w lipcu i sierpniu w Galerii Młodego Artysty będzińskiej biblioteki. Prezentowane na wystawie prace są pokłosiem trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Kwiaty dla mamy i taty" organizowanego przez Niepubliczne Przedszkole "Zakątek Marzeń" w Będzinie. Wśród 130 nadesłanych na konkurs prac dziecięcych znalazły się rysunki dzieci w wieku przedszkolnym, także niepełnosprawnych, z całej Polski, które odzwierciedlają założenia i cele konkursu.

Konkurs "Kwiaty dla mamy i taty" odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina i Starosty Powiatu Będzińskiego. Jego celem było rozwijanie dziecięcej wyobraźni, integracja i prezentacja talentów plastycznych dzieci. Rozdanie nagród odbyło się podczas festynu w Niepublicznym Przedszkolu "Zakątek Marzeń" zorganizowanego z okazji Dnia Rodziny.

więcej informacji

dodano: 23-07-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.