przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

WAKACYJNA WYMIANA KSIĄŻEK, czyli odśwież regał z książkami

Wakacyjna wymiana książek

W sobotę 22 sierpnia w godzinach od 10.00 do 14.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie(ul. Piłsudskiego 39) odbędzie się wakacyjna wymiana książek. Zainicjowana przez Śląskich Blogerów Książkowych akcja wszystkim miłośnikom literatury pozwoli odświeżyć księgozbiory bez ponoszenia kosztów. Wystarczy przynieść książki z prywatnych zbiorów i wymienić je na inne. Główna zasada akcji brzmi: "ile przynosisz tyle wynosisz". Książki, ze względu na datę wydania wymieniane są w dwóch kategoriach: I kategoria to roczniki 2000 - 2007, II kategoria to roczniki 2008 - 2015.

Dzięki akcji Wymiany Książek, książki żyją, przechodzą z rąk do rąk zabierając kolejne osoby w literacką wyprawę.

Regulamin Wymiany Książek:

 1. Wymianę Książek organizują Śląscy Blogerzy Książkowi we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Będzinie.
 2. Wymiana Książek odbędzie się w dniu 22.08.2015 r. w godzinach 10.00-14.00.
 3. Organizatorzy akcji w żaden sposób nie zarabiają na tej akcji oraz nie czerpią z niej żadnych innych profitów.
 4. "Ile przynosisz tyle wynosisz" to główna zasada akcji.
 5. Książki wymieniamy w dwóch kategoriach (ze względu na datę wydania książki): I kategoria to roczniki 2000 - 2007, II kategoria to roczniki 2008 – 2015. Na Wymianie Książek pojawi się blisko 300 tytułów.
 6. Wymieniamy tylko beletrystykę dla dorosłych oraz dla młodzieży. Nie wymieniamy książek dla dzieci, podręczników, poradników, komiksów, itp. Przyniesione książki powinny być w dobrym stanie.
 7. Wymiana odbywa się "z ręki do ręki" - jeśli zainteresuje nas dana pozycja na stoliku z danej kategorii to wymieniamy ją na własne książki z tej samej kategorii (decyduje rok wydania).
 8. Wraz z oddaniem książek na wymianę uczestnik traci do nich prawo i nie może domagać się ich zwrotu.
 9. Wszystkie inne wątpliwości rozwieją blogerzy dyżurujący na stoisku.

dodano: 17-08-2015
Narodowe Czytanie 2015 - "Lalka" Bolesława Prusa

Narodowe czytanie

Będzin po raz trzeci weźmie udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, które odbędzie się w sobotę, 5 września 2015 r. od godziny 16.00. Tym razem organizatorzy zapraszają mieszkańców miasta do urokliwego parku, którego dzieje łączą się z historią rodu Mieroszewskich. W scenografii barokowo - klasycystycznego pałacu "Lalkę" Bolesława Prusa czytać będą władze miasta, jego mieszkańcy i zaprzyjaźnieni mecenasi kultury. Przedsięwzięciu towarzyszyć będą inspirowane twórczością autora inscenizacje, prelekcje historyczne, wystawa prezentująca dorobek literacki Prusa, kiermasz książek, występy artystyczne oraz wiele innych atrakcji. Uczestnicy Narodowego Czytania będą mogli także sprawdzić znajomość "Lalki" podczas przygotowanego "Quizu na wesoło".

Atrakcją spotkania będą przechadzające się parkowymi alejami postaci w strojach z epoki pozytywizmu oraz możliwość upamiętnienia kolejnej edycji Narodowego Czytania pieczęcią, przysłaną z Biura Kultury i Dziedzictwa Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Okolicznościowy stempel będzie można złożyć w książkach przyniesionych z prywatnych zbiorów.

Organizatorami Narodowego Czytania w Będzinie jest Urząd Miejski, Muzeum Zagłębia oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego. Zapraszamy serdecznie do wspólnego czytania i słuchania "Lalki" Bolesaława Prusa.

dodano: 17-08-2015
O malarzu rudym jak cegła

Zajęcia z dziećmi

Podczas kolejnych sierpniowych zajęć uczestnikom Wakacyjnego Klubu Poszukiwacza Bajek towarzyszył malarz rudy jak cegła z wierszowanego opowiadania Janusza Stannego. Poznając jego historię młodzi poszukiwacze przygód poczuli się jak prawdziwi artyści malując palcami kwiaty i zwierzęta.więcej informacji

dodano: 17-08-2015
Wesołe buźki czytelników

Zajęcia z dziećmi

Atrakcja przygotowana 5 sierpnia przez bibliotekarzy oddziału dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy przypadła do gustu mały czytelnikom biblioteki. Fantazyjne malowanie twarzy oraz wykonywanie kolorowych tatuaży przeniosło najmłodszych poszukiwaczy bajek w świat ich ulubionych bohaterów. Podczas wspólnej zabawy maluchy zostały zaproszone do wędrówki po zamkowym wzgórzu.

więcej informacji

dodano: 06-08-2015
Magikowo - Wyczarujmy sobie skarb

Zajęcia z dziećmi

Podczas kolejnych zajęć w świecie magikowa uczestnicy Wakacyjnego Klubu Poszukiwacza Bajek zostali zaproszenie do krainy krasnoludków. W towarzystwie lalki udostępnionej bibliotece przez zaprzyjaźniony Teatr Dzieci Zagłębia poznały historię Koszałka-Opałka z książki Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Postać fantastycznego krasnoludka, nadwornego kronikarza króla krasnoludków, Błystka zachęciła dzieci do wesołej zabawy projektowania zwierzątek z serduszek

więcej informacji

dodano: 06-08-2015
Wakacyjny piknik sportowy

Zajęcia z dziećmi

Będzińska biblioteka w ramach kolejnego wakacyjnego spotkania Klubu Poszukiwacza Bajek gościła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie. Podczas spotkania dzieci poznawały rożne dyscypliny sportu, które można uprawiać latem. Same także chętnie zaprezentowały swoją zręczność w rzucie piłką do celu i zabawie rzutkami oraz sprawność w zabawie z hula hop. Wytworzona podczas wakacyjnego pikniku sportowego energia pokazała jak wiele radości i zalet dla zdrowie niesie aktywność fizyczna bez względu na wiek.

Kolejne atrakcje dla najmłodszych mieszkańców miasta oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki zaplanował:

 • 5 sierpnia (środa) godzina 13.00 - malowanie wesołych buziek
 • 12 sierpnia (środa) godzina 13.00 - warsztaty malowania paznokci.

więcej informacji

dodano: 04-08-2015
Biblioteka z p@sją

Certyfikat orange

Prowadzone wśród różnych grup użytkowników działania edukacyjne Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, umożliwiające świadome i bezpieczne korzystanie z zasobów Internetu zostały zauważone przez Fundację Orange, która przyznała będzińskiej książnicy Certyfikat Biblioteka z p@sją.
dodano: 04-08-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.