przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców Będzina

10 lipca 2015 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie podpisała z Zarządem Fundacji Krzewienia Aktywności Społecznej Osób Niepełnosprawnych Nadzieja porozumienie dotyczące bezpłatnych porad prawnych. Porady udzielane są przez współpracującego z fundacją w ramach wolontariatu Adwokata. Odbywają się środy w działającym przy filii nr 1 będzińskiej biblioteki Klubie Seniora - ulica Stalickiego 4, w godzinach od 16:00 do 18:00.

Osoby zainteresowane poradami proszone są o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 537-773-303. Więcej szczegółów na stronie internetowej fundacji: www.fundacjanadzieja.info a także na profilu facebook: www.facebook.com.

Plakat

dodano: 25-08-2015
Tęczowe magikowo

Zajęcia z dziećmi

Tęczowe, fantazyjne i oczywiście bajkowe zwierzaki powstały podczas kolejnych wakacyjnych zajęć magikowo organizowanych w będzińskiej bibliotece w ramach Klubu Poszukiwacza Bajek. Tym razem młodzi entuzjaści przygód pokazali swoje niezwykłe umiejętności wyczarowując z płyt CD migoczące zwierzątka, rybki i kurczątka. Przy okazji dobrej zabawy dzieci poznały zasady i korzyści płynące z recyklingu odpadów opakowaniowych oraz ich racjonalnej gospodarki. Zdobyły wiedze na temat "kreatywnego recyklingu", pozwalającego na ponowne wykorzystanie opakowań lub ich elementów do tworzenia ciekawych form dekoracyjnych.

więcej informacji

dodano: 24-08-2015
WAKACYJNA WYMIANA KSIĄŻEK

Wymiana książek na placu przed biblioteką

W minioną sobotę, 22 sierpnia, na placu prof. Włodzimierza Wójcika przez Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Będzinie odbyła się wakacyjna wymiana książek.

Zainicjowana dwa lata temu przez Śląskich blogerów książkowych akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki niej książki żyją, przechodzą z rąk do rąk zabierając kolejne osoby w literacką wyprawę. Nie inaczej było w Będzinie, gdzie na wymianę książek bibliofile przybyli liczni. Wśród ponad prawie 300 przywiezionych przez blogerów książek coś dla siebie znaleźli zarówno dorośli jak i nieco młodsi czytelnicy.

W sumie wymieniono prawie 200 książek z roczników 2000-2007 i 2008-2015.

więcej informacji

dodano: 24-08-2015
Akademia Umiejętności - konkurs wiedzy o sporcie

Zajęcia z dziećmi

W ramach AKADEMII UMIEJĘTNOŚCI organizowanej przez będziński Ośrodek Sportu i Rekreacji 21 sierpnia odbył się drugi konkurs wiedzy o sporcie. Przybyli do biblioteki fani sportu tym razem wykazali się wiedzą o różnych dyscyplinach sportowych. Wśród nich najlepszy okazał się Jakub Sito, który zajął I miejsce. Laureatem II miejsca został Kamil Gudowski, a miejsce III zdobył Igor Wrótnik. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu życzymy nieustannego rozwijania swoich sportowych pasji.

więcej informacji

dodano: 24-08-2015
Piknik Multimedialny "Sieciaki na wakacjach"

Zajęcia z dziećmi

Podczas kolejnego wakacyjnego spotkania w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki najmłodsi czytelnicy uczyli się jak bezpiecznie surfować po Internecie. W ramach multimedialnego pikniku "Sieciaki na wakacjach" dzieci poznały zasady jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Podczas zabawy utrwaliły sobie zasady bezpiecznego korzystania z sieci, w tym jak chronić swoją prywatnośc w internecie. Uczestnicy pikniku obejrzeli także krótkie bajki edukacyjne z serii "Owce w sieci" przygotowane przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange inicjatorów ogólnopolskiejakcji "Sieciaki na wakacjach".

więcej informacji

dodano: 19-08-2015
Młode damy w bibliotece

Zajęcia z dziećmi

Fantazyjne kolory i wzory zagościły na paznokciach najmłodszych czytelniczek biblioteki podczas warsztatów malowania paznokci, które odbyły się 12 sierpnia w oddziale dla dzieci i młodzieży.

więcej informacji

dodano: 18-08-2015
Magikowo

Zajęcia z dziećmi

Jak łatwo przeobrazić zwykłe, szare kamienie w baśniowe skarby przekonali sie uczestnicy dzisiejszej odsłony bibliowakacji w oddziale dla dzieci i młodzieży. Przy użyciu farby, pędzla i odrobiny wyobraźni powstały dekorcyjne elementy, które ozdobiły uśmiechniętą, wakacyjną gąsienicę.więcej informacji

dodano: 18-08-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.