przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

BYĆ JAK PROFESOR WÓJCIK

wójcik

"Być jak profesor Włodzimierz Wójcik" to nowy cykl zajęć z edukacji regionalnej przygotowany przez oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki. Podczas zajęć prezentowana jest osoba profesora, jego osiągnięcia i dorobek twórczy. Uczestnicy wzbogacają swoją wiedzę oglądając wystawę oraz prezentację multimedialną pt. "Włodzimierz Wójcik - uczony, pisarz, przyjaciel...". Dotychczas w zajęciach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Będzinie oraz młodzież z Gimnazjum nr 1 w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 13-10-2014
Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku

butw

9 października W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyły się pierwsze warsztaty komputerowe prowadzone przez bibliotekarzy w ramach BĘDZIŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU.
więcej informacji

dodano: 13-10-2014
Akademia czytania i mądrego wychowania

akademia

6 października w oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "Słucham, czytam i uczestniczę w kulturze". Tym razem w AKADEMII CZYTANIA I MĄDREGO WYCHOWANIA uczestniczyły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 oraz Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie. Inspiracją do zabawy były wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, klasyków literatury dziecięcej.

więcej informacji
Obrazy i wiersze Krzysztofa Zięcika

Wystawa Krzysztofa Zięcika

"Między jawą, a snem" to propozycja wystawy malarstwa otwartej 3 października w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Jej autor, Krzysztof Zięcik jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie. Mieszka w Czeladzi i reprezentuje grupę artystów nieprofesjonalnych.

Krzysztof Zięcik maluje od 1977 roku. Jego wachlarz działań artystycznych jest szeroki. Uprawia malarstwo olejne, pastel, rysunek kredką, a także piórkiem. Tworzy obrazy realistyczne, symboliczne i abstrakcyjne. Jego prace prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Będzinie, Czeladzi, Sosnowcu, Katowicach i Dąbrowie Górniczej. Za działalność artystyczną Krzysztof Zięcik został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej" i odznaką starosty będzińskiego za działalność w dziedzinie kultury w powiecie będzińskim. W 2007 r. otrzymał wyróżnienie Miasta Czeladzi.

Twórczość Krzysztofa Zięcika jest odbiciem jego nastrojów i pasji. Obok malarstwa artysta interesuje się muzyką oraz poezją. Podczas otwarcia wystawy "Między jawą, a snem" zaprezentował wybrane wiersze pochodzące z jego tomików poetyckich "Opowieści malarza" (2008 r.), "Sen Różnobarwny" (2009) i "Śnieżna biel" (2011 r.). Jego prezentację poetycką słowem wstępnym wzbogaciła Krystyna Kozdroń, a całość spotkania umilił występ muzyczny Marii Herman i Joanny Czaj

Wystawę malarstwa "Między jawą, a snem" Krzysztofa Zięcika można oglądać w Galerii klubu "Pod Sową" do końca października, w godzinach otwarcia biblioteki (poniedziałek - piątek: 10.00-19.00, sobota: 9.00-15.00). Wstęp wolny.

więcej informacji

dodano: 06-10-2014
ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

Każdy wie, że śmiech to zdrowie. Dlatego 3 października, w Światowym Dniu Uśmiechu oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy przygotował dla maluchów z przedszkoli gry i zabawy w krzywym zwierciadle. Goszczące w bibliotece dzieci z przedszkola nr 1, 9 i 10 uczestniczyły w zabawach muzycznych, słuchały dowcipnych wierszyków Agnieszki Frączek i prezentowały szalony taniec z balonami. Wszystko w myśl, że bezinteresowny uśmiech rozluźnia, relaksuje i stanowi radość życia.

więcej informacji

dodano: 06-10-2014
Obrazy i wiersze - między jawą, a snem

zięcik

3 października o godzinie 17.00 w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zostanie otwarta wystawa malarstwa pt. "Między jawą, a snem". Autor prezentowanych prac, Krzysztof Zięcik, uprawia malarstwo olejne, pastel, rysunek kredką, a także piórkiem. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie, którego obrazy prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Wernisaż malarstwa połączony będzie z prezentacją twórczości poetyckiej Krzysztofa Zięcika. Spotkanie umili muzyczny występ Marii Herman i Joanny Czaj. Zapraszamy.

dodano: 02-10-2014
WESOŁE NUTKI

wesołe nutki

Z okazji Światowego Dnia Muzyki 1 października w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki odbyły się zajęcia edu kacyjne dla przedszkolaków pt. "Wesołe nutki". Dzieci poznawały różne instrumenty i dźwięk, by potem bawić się w twórców muzyki. Z pomocą przyszły przedmioty codziennego użytku, dzięki którym dzieci wymyślały muzyczne zabawy.

więcej informacji

dodano: 02-10-2014
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.