przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika

Odkryjemy nasze pasje, nasze miejsca ukochane, bohaterów i przyjaciół w książkach, które nam są dane. To obietnica jaką złożyli w obecności swoich bliskich siedmiolatkowie Pasowani na Czytelnika Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Uroczystość przyjęcia w grono czytelników najmłodszych mieszkańców miasta odbyła się 29 października w będzińskiej książnicy. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki. Podkresla rolę czytania, które stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca wiedzę, kształci wrażliwość i inspiruje do zabaway.

W będzińskiej bibliotece Pasowanie na Czytelnika organizowane jest od 29 lat. W ten sposób w grono rycerzy ksiażki zostało przyjętych 2 239 młodych entuzjastów czytania. W tym roku młodzi będzinianie zostali Pasowani na Czytelnika przez Panią Darię Paterek, Wiceprezydenta Miasta Będzina oraz Pana Rafała Adamczyka, pełnomocnika Prezydenta Miasta Będzina. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplomy oraz książkę symbolizującą czytelnicze zainteresowania dzieci. Ksiażki zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Będzina, który uroczystość objął patronatem honorowym.

Podczas tegorocznego święta młodych czytelników gościem specjalnym była także Makaryna, lalka teatralna, przywieziona do biblioteki przez dyrektora i aktorów Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Będzie inspirować dzieci do twórczych i teatralnych zabaw tekstem literackim oraz zapraszać na spektakle do Teatru Dzieci Zagłębia. Młodzi czytelnicy z opowieści aktorki Joanny Rząp dowiedzieli się także jak wygląda praca aktora, co to jest casting i jak przebiega praca nad scenariuszem teatralnym. Zostali zaproszeni do wspólnego odegrania kilku scen z "Brzydkiego kaczątka" Ch. H. Andersena. Wszystko po to by podkreślić wyjatkowść uroczystości i zachęcić dzieci oraz ich rodziców do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z bogatego księgozbioru oraz ciekawej oferty zajęć kulturalno-edukacyjnych przygotownych przez oddział dla dzieci i młodzieży.

więcej informacji

dodano: 31-10-2014
BYĆ JAK PROFESOR WÓJCIK

profesor wójcik

22 października oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki odwiedziła młodzież z Gimnazjum nr 1 w Będzinie, która uczestniczyła w zajęciach z edukacji regionalnej pt. "Być jak profesor Wójcik". W trakcie zajęć prezentowana jest osoba profesora, jego osiągnięcia i dorobek twórczy. Uczestnicy wzbogacają swoją wiedzę oglądając wystawę oraz prezentację multimedialną pt. "Włodzimierz Wójcik - uczony, pisarz, przyjaciel...".

więcej informacji

dodano: 29-10-2014
Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą – uroczystość PASOWANIE NA CZYTELNIKA

pasowanie na czytelnika

Grono czytelników będzińskiej biblioteki powiększy się o kolejnych młodych rycerzy książek. 29 października odbędzie się uroczystość PASOWANIA NA CZYTELNIKA Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Podczas uroczystości ponad setka siedmiolatków złoży w obecności zaproszonych gości obietnicę szanowania książek, dbania o nie i zdobywania wiedzy z ich kart. Dzieci otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz symbolizujące ich literackie zainteresowania książki.

więcej informacji

dodano: 28-10-2014
Świętujemy urodziny WANDY CHOTOMSKIEJ

urodziny Wandy Chotomskiej

Wczoraj obchodziła urodziny znana wszystkim dzieciom pisarka, autorka wierszy i opowiadań, WANDA CHOTOMSKA. Z tej okazji 27 października w oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskie i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie spotkały się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 i nr 9 w Będzinie. Przedszkolaki wysłuchały kilku wierszy autorki, zaśpiewały jubilatce głośne sto lat! i złożyły życzenia wszystkiego najlepszego tworząc urodzinową laurkę.

więcej informacji

dodano: 27-10-2014
Akademia Mądrego Czytania i Wychowania

akademia

Dziś oddział dla dzieci i młodzieży gościł najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach "Słucham, czytam i uczestniczę w kulturze" organizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie w ramach AKADEMII MĄDREGO CZYTANIA I WYCHOWANIA.

więcej informacji

dodano: 22-10-2014
BĘDZIŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

utw będzin

Kolejne zajęcia fitness organizowane w ramach BĘDZIŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU odbyły się 21 października.


więcej informacji

dodano: 20-10-2014
Będzin to twoje ulubione miasto w Polsce? Zagłosuj w drugiej edycji "Turnieju Miast Zumi"!

turniej miast zumi

Zabawa ma formę rankingu, w którym uczestnicy mogą zagłosować na jedno spośród 335 miast powiatowych. By każde miasto miało równe szanse wygrania nagrody, zostanie zastosowana proporcja ilości głosów do ilości liczby mieszkańców i to ona zadecyduje o pozycji w rankingu.

Zagłosuj ( http://www.bedzin.pl/wydarzenia-bedzin/4091-zaglosuj-na-bedzin) i pomóż wygrać Będzinowi kampanię promocyjną w Zumi i Onet.

więcej informacji

dodano: 21-10-2014
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5 6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.