przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Jak zrobić dobre zdjęcie?

Warsztaty fotograficzne

Jak zrobić dobre zdjęcie? Dlaczego jedne fotografie się podobają, a inne nie? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali bibliotekarze powiatu będzińskiego podczas kursu fotografowania. Zajęcia prowadzone przez Dariusza Wójcika z Studio ISO 100 przypomniały wszystkim o podstawowych zasadach dobrej fotografii. Przekonaliśmy się, że pomysł, kompozycja, ekspozycja, światło i czułość to elementy, które decydują o całości i, że nawet najlepszy aparat bez naszej wiedzy sam nie zrobi ciekawego zdjęcia. Tak naprawdę nieważne, czym fotografujemy - telefonem, kompaktem czy lustrzanką. Nasza wiedza, umiejętności i talent są najważniejszą i to one decydują czy zdjęcie utrwali się w pamięci oglądających...

więcej informacji

dodano: 10-02-2014
Wspomnienie o Honorowym Obywatelu Będzina

Wspomnienie o Honorowym Obywatelu Będzina

Z okazji obchodzonego 2 lutego Dnia Pamięci Honorowego Obywatela Miasta Będzina Kardynała Jean-Marie Lustigera Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Muzeum Zagłębia w Będzinie przygotowały różne propozycje wydarzeń kulturalnych mających upamiętnić sylwetkę pierwszego Honorowego Obywatela Miasta Będzina.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie:

 • od 1 do 20 lutego w Bibliotece Głównej prezentowana jest wystawa edukacyjna pt. "Bądźcie godni swego człowieczeństwa", której elementem jest prezentacja multimedialna. Wystawa został przygotowana z materiałów Pracowni Dokumentów Życia Społecznego będzińskiej biblioteki. Przybliża sylwetkę pierwszego Honorowego Obywatela Miasta Będzina, prezentując istotne w życiu Kardynała wydarzenia, także te związane z Będzinem, miastem jego przodków. Materiał fotograficzny i prasowy przypomina kolejne wizyty Kardynała w Będzinie oraz uroczysty moment nadania Kardynałowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Będzina i Honorowego Członka Towarzystwa Przyjaciół Będzina.
 • 7, 14,21 lutego w oddziale dla dzieci i młodzieży w Bibliotece Głównej odbędą się zajęcia z edukacji regionalnej adresowane do młodzieży. Cykl zajęć "Bądźcie godni swego człowieczeństwa" przybliży postać kardynała oraz dziedzictwo, które Jean-Marie Lustiger pozostawił kolejnym pokoleniom (między innymi książki, których był autorem "Bądźcie szczęśliwi", "Bądźcie godni swego człowieczeństwa", "Jak Bóg otwiera bramę wiary", "Pierwsze kroki w modlitwie", "Obietnica")

Muzeum Zagłębia w Będzinie

 • 21 lutego o godzinie 17.00 w Pałacu Mieroszewskich odbędzie się finisaż wystaw "Bądźcie godni swego człowieczeństwa" połączony z koncertem okolicznościowym
 • 21-28 lutego w Pałacu Mieroszewskich prezentacja wystawy "Bądźcie godni swego człowieczeństwa"
Wspomnienie o Honorowym Obywatelu Będzina Wspomnienie o Honorowym Obywatelu Będzina Wspomnienie o Honorowym Obywatelu Będzina

dodano: 04-02-2014
Wesołe i inspirujące gry i zabawy dla dzieci

Ferie w bibliotece

W ostatni dzień BIBLIOFERII dzieci zainspirowane literaturą o tematyce zimowej bawiły się w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki w zimowy teatrzyk i śniegowe bałwanki. Zabawne wierszyki wprowadziły dzieci w niepowtarzalny nastrój radosnej zabawy, która znalazła swoje odzwierciedlenie w wykonanych pracach plastycznych dzieci.

więcej informacji

dodano: 03-02-2014
Wiersz z uśmiechem

Wiersz z uśmiechem

29 stycznia upłynął w bibliotece literacko. W ramach BIBLIOFERII zorganizowano spotkanie "Wiersz z uśmiechem", którego gościem był autor książek dla dzieci, WŁADYSŁAW ŚLIWOŃ. Spotkanie odbyło się w Filii biblioteki w Grodźcu, a uczestnikami były dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 14 i 15. Było sporo czytania, dużo śmiechu i mnóstwo pytań zadawanych autorowi, min. w związku z jego najnowszą książką "Śliwoń dzieciom", która wyzwoliła wiele pozytywnych emocji.

więcej informacji

dodano: 03-02-2014
Konkurs ofert na wynajem lokalu

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Będzinie ogłasza konkurs ofert na wynajem lokalu położonego w Będzinie przy ul. Piłsudskiego 39. Oferty można składać do 30 stycznia w sekretariacie biblioteki. Więcej informacji dostępnych jest w zakładce ogłoszenia o zamówieniach.
Biblioferie 2014

Zima w mieście

Biblioteka, książka i dobra zabawa. Niemożliwe? A jednak. Wszystkich, którzy pragną się o tym przekonać zapraszamy na cykl zajęć przygotowanych w okresie zimowych ferii. Jak co roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie przygotowała specjalną ofertę zajęć i zabaw dla dzieci. Zaplanowano warsztaty artystyczne podczas, których będą projektowane kartki okolicznościowe oraz kompozycje i dekoracje florystyczne. Będzie draka ekonieboraka, bezpieczna bajka i inspirowane karnawałem zajęcia o tradycjach regionalnych.

Plan - Biblioferie 2014

dodano: 13-01-2014
FERIE ZIMOWE W MIEŚCIE

Zima w mieście
Wśród licznych propozycji kulturalnych, edukacyjnych, rekreacyjnych oraz sportowych z pewnością każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Szczegółowy plan ferii

Szkółka narciarska dla dzieci

dodano: 13-01-2014
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.