przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Zagłębie - kraina bajek, podań, legend

Stowarzyszenie Promocji Kultury Zagłębia

Stowarzyszenie Promocji Kultury Zagłębia zaprasza do udziału w konkursie "Zagłębie - kraina bajek, podań, legend". Konkurs, organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina ma charakter ogólnopolski. Adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Jego celem jest m.in. zapoznanie młodych twórców z bogactwem bajek, podań i legend Zagłębia Dąbrowskiego

dodano: 14-02-2014
Bajki Pani Krysi - spotkanie autorskie z KRYSTYNĄ BORKOWSKĄ

Spotkanie autorskie z KRYSTYNĄ BORKOWSKĄ

Żabki, Motylki, Misie i Kangurki z Przedszkola Miejskiego nr 10 w Będzinie spotkały się 13 lutego z zagłębiowską poetką, KRYSTYNĄ BORKOWSKĄ. Autorka prezentowała swoją najnowszą, dziewiątą już książkę "Bajki Pani Krysi". Jej pierwsza publikacja adresowana do młodego czytelnika jest zbiorem bajek i wierszyków z humorem i morałem. Inspiracji do ich napisania dostarczył dom rodzinny autorki, jej bliscy i przyroda, którą poetka niezmiernie szanuje. Książka jest zbiorem utworów utrzymanych w konwencji rymowanych wierszyków, wywołujących uśmiech i przenoszących w świat beztroskiej zabawy, nawet nieco starszego czytelników. "Bajki Pani Krysi" poznały także dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 oraz Szkoły Podstawowej nr 9 w Będzinie. Spotkanie odbyło się w filii nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, gdzie obok twórczości poetyckiej Krystyny Borkowskiej dzieci wysłuchały niebanalnych opowieści z jej dzieciństwa.

więcej informacji

dodano: 14-02-2014
Konkurs ofert na wynajem placu położonego w Będzinie przy ul. Piłsudskiego 39

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Będzinie ogłasza konkurs ofert na wynajem placu położonego w Będzinie przy ul. Piłsudskiego 39

Więcej informacji w zakładce Ogłoszenia o zamówieniach

dodano: 11-02-2014
Warsztaty Komputerowe dla Seniorów

Warsztaty Komputerowe dla Seniorów

Prowadzone przez Czytelnię Główną warsztaty Komputerowej Szkoły Seniora cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dlatego zostały wzbogacone o dodatkowe spotkania, które odbywają się w soboty. Tym razem edukacja ma wymiar międzypokoleniowy, bowiem spotkania prowadzone są przez licealistę, KONRADA SZWEJA. Młody mieszkaniec Będzina opracował własny program zajęć, wpisujący się w cele i założenia szkoleniowe biblioteki. Edukuje seniorów jako wolontariusz.

więcej informacji

dodano: 11-02-2014
Zajęcia edukacyjne "Bądźcie godni swego człowieczeństwa"

Bądźcie godni swego człowieczeństwa

7 lutego w będzińskiej bibliotece odbyły się zajęcia edukacyjne "Bądźcie godni swego człowieczeństwa". To pierwsze z trzech spotkań, które zostało zorganizowane z okazji obchodzonego w lutym Dnia Pamięci Honorowego Obywatela Miasta Będzina Jean-Marie Lustigera. Uczestnicząca w zajęciach młodzież klasy II b Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Będzinie zapoznała się z biogramem francuskiego duchownego, obejrzała prezentację multimedialną oraz przygotowaną wystawę prezentującą istotne w życiu kardynała wydarzenia, także te związane z Będzinem, miastem jego przodków. Zaprezentowany na wystawie materiał przypomina kolejne wizyty Jean Marie-Lustigera w Będzinie oraz uroczysty moment nadania kardynałowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Będzina i Honorowego Członka Towarzystwa Przyjaciół Będzina. Prezentuje także wycinek dziedzictwa pozostawionego przez kardynała kolejnym pokoleniom, m.in. publikacje "Bądźcie szczęśliwi", "Bądźcie godni swego człowieczeństwa" czy "Obietnica". Zadumę młodzieży wzbudziły przywołane słowa kardynała wspominającego Będzin: pamiętam te długie wieczory, kiedy rodzice raczyli nas barszczem i innymi polskimi smakołykami i ze łzami wspominali właśnie Będzin, ich rodzinne miasto.

Kolejne zajęcia "Bądźcie godni swego człowieczeństwa" odbędą się 14 i 21 lutego o godz. 10.00. Z kolei 21 lutego w Pałacu Mieroszewskich odbędzie się finisaż wystaw "Bądźcie godni swego człowieczeństwa" połączony z koncertem okolicznościowym. Zapraszamy.

więcej informacji

dodano: 11-02-2014
Bale i zwyczaje karnawałowe... te znane i już zapomniane

Bale i zwyczaje karnawalowe

Karnawałowe bale i zabawy trwają w najlepsze. Także te dla najmłodszych, które niosą wiele radości i fantastycznej zabawy. Inspirujące są także spotkania, podczas których dzieci poznają zwyczaje karnawałowe - te znane i już zapomniane oraz przygotowują maski i stroje do karnawałowych szaleństw. Takie przygotowania do przedszkolnego balu odbyły się w Filii nr 9 będzińskiej biblioteki. Pomysłów do balu "Księżniczki i książęta, panowie i damy - na bal dziś zapraszamy" dzieci poszukiwały w bajkach i wierszach swoich ulubionych autorów.

więcej informacji

dodano: 11-02-2014
Magiczny świat literatury dla dzieci

KRYSTYNA BORKOWSKA

13 lutego (czwartek) Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza młodych czytelników w niesamowitą podróż do magicznego świata literatury dziecięcej. Gościem będzińskiej biblioteki będzie zagłębiowska poetka KRYSTYNA BORKOWSKA, która zaprezentuje swoją najnowszą książkę pt. "Bajki Pani Krysi". Książka jest zbiorem utworów utrzymanych w konwencji rymowanych wierszyków. Jej adresatami są dzieci, choć jak przyznaje autorka zapisane w książce przeżycia dużego człowieka, jej zdaniem znajdą odbiorców także wśród osób dorosłych. Inspiracje, dzięki którym powstały bajki to dom rodzinny autorki, jej bliscy, przyroda i konkursy recytatorskie dla dzieci, w których często występuje w roli jurora.

Krystyna Borkowska spotka się

  • o godzinie 9.30 z czytelnikami filii nr 2 (Warpie) w Przedszkolu Miejskim Nr 10 w Będzinie
  • o godzinie 11.00 z czytelnikami mieszczącej się w Łagiszy filii nr 4 MiPBP w Będzinie.

Znając autorkę, która gościła w będzińskiej bibliotece wielokrotnie, młodzi czytelnicy ceniący spotkania z interesującymi ludźmi oraz dobrą literaturę będą mieli co wspominać. Zapraszamy.

dodano: 10-02-2014
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.