przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Między bajką a baśnią

MIĘDZY BAJKĄ A BAŚNIĄ

Edukacja literacka młodych czytelników, kształtowanie potrzeby wielostronnego obcowania z literaturą piękną i wpajanie dzieciom kultury żywego słowa to priorytetowe zadania będzińskiej biblioteki. Ich realizacji służą m.in. cykle zajęć z edukacji czytelniczo-medialnej organizowane we współpracy z placówkami oświatowymi. Jedną z takich lekcji "W krainie bajek i baśni" zorganizowała ostatnio filia nr 5 w Grodźcu. Uczestniczący w zajęciach uczniowie klasy trzeciej Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 stworzyli listę najpopularniejszych ich zdaniem autorów literatury dla dzieci, wysłuchali bajki A. Mickiewicza "Przyjaciele" i dowiedzieli się, czym różni się baśń od bajki i co to jest bajka z morałem.

więcej informacji

dodano: 25-02-2014
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI dla młodzieży

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży

Ostatnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki (14.II) dla młodzieży klubowicze dedykowali swojej fascynacji do literatury. Młodzi czytelnicy opowiadali o najważniejszych i najbliższych im książkach i bohaterach literackich. Uzasadniając swoje wybory podzielili się przemyśleniami i odczuciami, jakich dostarczyła im lektura.

więcej informacji

dodano: 21-02-2014
Honorowy obywatel Będzina Jean-Marie Lustiger

Honorowy obywatel Będzina Jean-Marie Lustiger

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Gimnazjum nr 3 w Będzinie uczestniczyli 18 lutego w kolejnych zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez będzińską bibliotekę w ramach tegorocznych obchodów Dnia Pamięci Jean-Marie Lustigera, Honorowego Obywatela Miasta Będzina Podsumowanie uroczystości miejskich odbędzie się 21 lutego o godzinie 17.00 w Pałacu Mieroszewskich. Z tej okazji przygotowanyzostał koncert okolicznościowy i finisaż wystawy "Bądźcie godni swego człowieczeństwa".

więcej informacji

dodano: 21-02-2014
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Dyskusyjny Klub Książki

Podczas lutowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych tematu do rozmowy dostarczyła publikacja "Last minute. 24 h chrześcijaństwa na świecie" Szymona Hołowni. Autor, znany dziennikarz i miłośnik podróży stara się ukazać kondycję współczesnego człowieka poszukującego siły, której źródłem jest wiara i drugi człowiek. To książka o podróżach, różnych kulturach i życiu duchowym ludzi zamieszkujących skrajnie odmienne regiony świata. Książka o różnicach i podobieństwach sytuacji i problemów, które doskwierają ludziom bez względu na szerokość geograficzną. To ciekawa lektura, której czytanie dzięki warsztatowi dziennikarskiemu autora sprawia przyjemność.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 19 marca o godzinie 17,00 w klubie "Pod Sową" . Polecanym autorem jest portugalski pisarz Jose de Sousa Saramago, laureat Nagrody Nobla (1998), którego powieści Podróż słonia będzie inspirować do dyskusji.

więcej informacji

dodano: 21-02-2014
Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Ruszają zapisy do Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku! Przekaż babci i dziadkowi!

Zajęcia rozpoczynają się w marcu! Zapisy przyjmowane są od dzisiaj w godz. 8.00-14.00 w Urzędzie Miejskim w Będzinie w pokoju nr 121 (I piętro). Studenci będą mogli brać udział m.in. w zajęciach plastycznych, fotograficznych, muzycznych i językowych.

dodano: 17-02-2014
Spotkanie z pisarką Emilią Nowak

Perła Będzina

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza na spotkanie z pisarką Emilią Nowak i promocję jej debiutanckiej książki pt. "Perła Będzina". Spotkanie odbędzie się 28 lutego o godz.10,00 w budynku biblioteki - ul. Piłsudskiego 39.

Emilia Nowak urodziła się w 1982 r. w Będzinie, gdzie ukończyła I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Autorka jest absolwentką Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jej pasją jest literatura, malarstwo i podróże. Książka "Perła Będzina" to debiut literacki Emilii Nowak. Akcja powieści została umiejscowiona w Będzinie oraz pobliskich miejscowościach Zagłębia Dąbrowskiego, które stają się areną śledztwa prowadzonego przez zafascynowanych historią studentów. Podjęte przez nich i nie tylko działania mają na celu dotarcie do ukrytych przed wielu laty kosztowności, należących do panującego na tych ziemiach rodu Mieroszewskich. Wartka akcja, odrobina lekcji historii i trzymająca w napięciu przygoda sprawiają, że książkę czyta się przyjemnie bez względu na wiek.

dodano: 17-02-2014
Bądźcie godni swego człowieczeństwa

Bądźcie godni swego człowieczeństwa

14 lutego w będzińskiej bibliotece odbyły się kolejne zajęcia "Bądźcie godni swego człowieczeństwa" związane z obchodzonym w lutym Dniem Pamięci Honorowego Obywatela Miasta Będzina Jean-Marie Lustigera. W spotkaniu uczestniczyła młodzież z klasy II b Gimnazjum Nr 1 w Będzinie, która podobnie jak inne grupy obejrzała wystawę edukacyjną i prezentację multimedialną oraz dyskutowała m.in. na temat istoty dziedzictwa pozostawionego przez kardynała, które może być cennym źródłem wskazówek dla kolejnych pokoleń.

więcej informacji

dodano: 14-02-2014
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.