przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI dla młodzieży

dkk

Podczas ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży uczestnicy przenieśli się do tajemniczego i mrocznego Księstwa Stonehold. To zasługa Anthinego Huso i jego debiutanckiej powieści "Magia krwi", w której autor kreśli oryginalny świat stanowiący mozaikę magii, techniki i nauki.więcej informacji

dodano: 16-04-2014
I INTEGRACYJNY KONKURS LITERACKI "POTYCZKI JĘZYKOWE"

potyczki językowe

10 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyły się pierwsze "Potyczki językowe". Ich inicjatorem była Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, która zaprosiła dzieci mające trudności w mówieniu do prezentacji swoich umiejętności i zdolności aktorskich. Zgłosiło się 15 odważnych recytatorów w wieku od 4 do 10 lat, którzy zaprezentowali m.in. wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Jury pod przewodnictwem Sylwii Kulety, Przewodniczącej Towarzystwa Neurologopedów z Warszawy wyłoniło 9 zwycięzców. Laureatami zostali:

w kategorii 4-5 lat

 • Oliwier Siklis (Niepubliczne Przedszkole "Zakątek Marzeń" w Będzinie) - I miejsce
 • Jakub Mularczyk (Przedszkole Miejskie nr 6 w Będzinie) - II miejsce
 • Igor Ostrowski (Niepubliczne Przedszkole "Zakątek Marzeń" w Będzinie) - III miejsce

w kategorii 6-7 lat

 • Stanisław Gaik (Niepubliczne Przedszkole "Zakątek Marzeń" w Będzinie) - I miejsce
 • Bartosz Lisowski (Przedszkole Miejskie nr 6 w Będzinie) - II miejsce
 • Szymon Juda (Szkoła Podstawowa nr 11 w Będzinie) - III miejsce

w kategorii 8-10 lat

 • Patryk Tofil - I miejsce
 • Wiktoria Musiał - II miejsce
 • Krzysztof Niewiadomski - III miejsce

więcej informacji

dodano: 11-04-2014
Wodne konkursy

dkk

W związku z przypadającym w bieżącym roku 85 rocznicą powołania do życia będzińskich wodociągów, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Będzinie ogłosiło dwa konkursy skierowane do uczniów naszego miasta.

Pierwszy z nich, do uczestnictwa w którym zaproszono uczniów szkół podstawowych, jest konkursem plastycznym pod tytułem "Niesamowite przygody kropli wody". Jego zadaniem jest uwrażliwienie najmłodszych uczniów naszego miasta na wszelkie zagadnienia związane z wodą – źródłem życia. Główna ideą działania jest zachęcenie dzieci i młodzieży do przedstawienia w formie plastycznej najważniejszych momentów w drodze wody do ich domowych kranów. Młodzi artyści mogą przedstawiać swoje wizje punktów poboru wody, przepompowni, laboratoryjnych badań, uzdatniania wody czy systemu doprowadzenia wody do ich domów. Mogą w swoich pracach zawrzeć także drogę wody po jej użyciu – przez system kanalizacji i oczyszczania z powrotem do naturalnych warunków.

Drugi konkurs, skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych, jest konkursem fotograficznym. Jego tytuł "Czy wystarczy odkręcić kurek?". Głównym celem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej i ekonomicznej gimnazjalistów w wykorzystywaniu wody - musimy nie tylko dbać ale i oszczędzać ten cenny dar. Na konkurs można nadsyłać pojedyncze zdjęcia jak i minireportaże.

Więcej informacji na temat warunków uczestnictwa można uzyskać pobierając regulamin konkursu, lub dzwoniąc na jeden z następujących numerów telefonów: 32 267­42­18 wew. 329, 32 267­42­18 wew. 359.

Zapraszamy do udziału w konkursach – czekają atrakcyjne nagrody.

więcej informacji

dodano: 07-04-2014
Baśniowa Noc z Andersenem

Noc z Andersenem

Calineczka, księżniczka na ziarnku grochu, dzielny ołowiany żołnierz, słowik oraz wiele innych baśniowych postaci gościło w nocy, z 4/5 kwietnia, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. To za sprawą organizowanej już po raz 12 niepowtarzalnej międzynarodowej "Nocy z Andersenem". Zaproszenie do udziału w tegorocznej zabawie przyjęło prawie 70 dzieci w wieku 7-9 lat, na które czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez bibliotekarzy oraz animatorów kultury z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie. Wszystkie zabawy inspirowane były postacią duńskiego baśniopisarza, Hansa Christiana Andersena, którego twórczość niezmiennie zachęca do odkrywania i doświadczania przyjemności zabawy tekstem literackim. Nie inaczej było w tym roku.

więcej informacji

dodano: 07-04-2014
Światowy Dzień Książki Dziecięcej i NOC z ANDERSENEM

Noc z Andersenem

Dziś Światowy Dzień Książki Dziecięcej! Święto obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia, w dniu urodzin słynnego baśniopisarza, Hansa Christiana Andersena.

Z tej okazji już w najbliższy piątek, 4 kwietnia, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie obędzie się kolejna edycja międzynarodowej imprezy czytelniczej dla dzieci pt. "Noc z Andersenem". Do wspólnego świętowania będzińska biblioteka zaprosiła grupę 70 dzieci w wieku 7-9 lat, na które czeka pełna atrakcji, zabaw i niespodzianek noc spędzona między bibliotecznymi regałami. Przypomniane fragmenty znanych utworów Andersena przeniosą dzieci oraz zaproszonych gości do kolorowej, baśniowej krainy. Pomocni okażą się w tym zapewne także bibliotekarze oraz animatorzy kultury z Teatru Lalki i Aktora "Arena" oraz Powiatowego Domu Kultury w Będzinie, których szalone pomysły przerodzą się w niepowtarzalne laboratorium obalania baśniowych mitów. Honorowy patronat nad tegoroczną "Nocą z Andersenem" objął Prezydent Miasta Będzina.

Początek spotkania godzina 19.00.
"Wierszobranie" - międzyprzedszkolny konkurs recytatorski autorów poezji dziecięcej

Wierszobranie

3 kwietnia o godz. 9.30 w będzińskiej bibliotece odbędzie się wielkie "Wierszobranie". Do udziału w nim zostały zaproszone dzieci w wieku od 3 do 6 lat z będzińskich przedszkoli, które zaprezentują wybrany przez siebie wiersz indywidualnie lub w kilka osób, z podziałem na role. "Wierszobranie" odbywa się już po raz siódmy. Organizatorem tegorocznej edycji międzyprzedszkolnego konkursu recytatorskiego autorów poezji dziecięcej jest Urząd Miejski w Będzinie, Przedszkole Miejskie Nr 5 oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie.

INTEGRACYJNY KONKURS LITERACKI pt. "Potyczki językowe"

Potyczki językowe

10 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się pierwszy INTEGRACYJNY KONKURS LITERACKI pt. "Potyczki językowe". Konkurs, którego organizatorem jest Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz biblioteka adresowany jest do dzieci niepełnosprawnych w wieku od 4 do 10 lat.więcej informacji

dodano: 01-04-2014
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.