przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT

konkurs

29 kwietnia o godz. 11.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się finał XVI edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego Moja - Ziemia Czysty Świat organizowanego pod honorowym patronatem Starosty Będzińskiego oraz Prezydenta Miasta Będzina. W tegorocznym konkursie wzięło udział 320 uczestników (Polska, Ukraina i Węgry), spośród których jury wyłoniło 30 laureatów nagród i wyróżnień. Uroczystemu finałowi konkursu towarzyszyć będzie występ artystyczny dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 oraz wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac.

dodano: 28-04-2014
Spotkanie z "Mistrzem Słowa" w ŚWIATOWYM DNIU KSIĄŻKI

Borkowska

W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 4 oraz klasy III Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie spotkali się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie z "Mistrzem Słowa", KRYSTYNĄ BORKOWSKĄ. Tytuł ten zagłębiowskiej autorce i laureatce ponad 100 konkursów poetyckich nadała kilka lat temu biblioteka w Katowicach. O mistrzostwie słowa poetki młodzi czytelnicy mogli przekonać się słuchając utworów z jej najnowszej - pierwszej dla dzieci - książki pt. "Bajki Pani Krysi".

Krystyna Borkowska urodziła się 27 marca 1953 roku w Gnieźnie. Od lat mieszka jednak w Sosnowcu. Jej utwory, publikowane często w antologiach i almanachach, były tematem licznych publikacji prasowych, m.in. w

więcej informacji

dodano: 25-04-2014
Świat stracił jednego z największych poetów

Różewicz

Nie żyje Tadeusz Różewicz, polski poeta, dramatopisarz, scenarzysta filmowy, prozaik, satyryk, tłumacz poezji węgierskiej. Jeden z najwszechstronniejszych i najbardziej twórczych kontynuatorów literackiej awangardy w kraju i na świecie. Autor słynnej "Kartoteki", wielokrotnie wymieniany jako kandydat do Nagrody Nobla. W październiku skończyłby 93 lata.

dodano: 25-04-2014
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Światowy dzień książki

Jutro, 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To ustanowione w 1995 roku przez UNESCO święto ma wspierać promocję czytelnictwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

Z tej okazji Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie młodych czytelników zaprasza na spotkanie z KRYSTYNĄ BORKOWSKĄ, zagłębiowską poetką, autorką książki dla dzieci pt. "Bajki Pani Krysi". Pisarka spotka się

  • o godzinie 8.30 z czytelnikami Oddziału dla dzieci i młodzieży (Biblioteka Główna)
  • o godzinie 11.00 z czytelnikami Filii nr 1 (Ksawera)

Z kolei Filia nr 9 (Podłosie) zaprasza młodych entuzjastów czytania do skarbnicy książkowych pomysłów. W trakcie konkursu pt. "Dzień przyrodniczo - przygodowych inspiracji książkowych" dzieci będą mogły wykazać się wiedzą z zakresu literatury oraz pomysłowością i oryginalnością swoich projektów przygotowanych w myśl towarzyszącemu spotkaniu mottu: o książkach pamiętamy! Początek spotkania o godz. 10.15.

Kolejną propozycją będzińskiej biblioteki przygotowaną z myślą o Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich jest spotkanie DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI dla dorosłych. Tematów do dyskusji dostarczy twórczość polskiego pisarza i reżysera, Antoniego Libery. Książką, która zainspiruje dyskusje będzie "Madame", powieść, która otrzymała główną nagrodę w konkursie Wydawnictwa Znak. Spotkanie odbędzie się w klubie "Pod Sową" (Biblioteka Główna) o godz. 17.00.

dodano: 23-01-2014
KOMPUTEROWA SZKOŁA SENIORA

KSS

Kolejni Seniorzy kończą warsztaty Komputerowej Szkoły Seniora. To jedno z działań będzińskiej biblioteki zmierzające do aktywizacji seniorów i zwiększenia ich świadomości w kwestii dostępnych rozwiązań technologicznych oraz poprawy komfortu jakości życia poprzez m.in. ułatwienie komunikacji z bliskimi. Podczas prowadzonych przez bibliotekarzy Czytelni głównej warsztatów Seniorzy uczą się m.in. podstaw obsługi komputera i zdobywają umiejętności poruszania się po Internecie.

więcej informacji

dodano: 23-04-2014
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI dla dorosłych

DKK

Zapraszamy na kolejne spotkanie DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI dla dorosłych. Tym razem spotkanie odbędzie się w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich. Dyskusja poświęcona zostanie powieści "Madame" Antoniego Libery. Zapraszamy 23 kwietnia godz. 17.00 do klubu "Pod Sową" będzińskiej biblioteki.

dodano: 24-04-2014

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI dla młodzieży

dkk

Podczas ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży uczestnicy przenieśli się do tajemniczego i mrocznego Księstwa Stonehold. To zasługa Anthinego Huso i jego debiutanckiej powieści "Magia krwi", w której autor kreśli oryginalny świat stanowiący mozaikę magii, techniki i nauki.więcej informacji

dodano: 16-04-2014
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.