przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

"Integracja: ekspresja i inwencja twórcza"

integracja

Wystawa "Integracja: ekspresja i inwencja twórcza", którą otwarto 8 maja w Galerii Młodego Artysty zainaugurowała w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Wystawę przygotowaną przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie patronatem honorowym objął Krzysztof Malczewski, Starosta Powiatu Będzińskiego oraz Łukasz Komoniewski Prezydent Miasta Będzina.

Ekspozycja "Integracja: ekspresja i inwencja twórcza" to kolejny, piąty już projekt realizowany wspólnie przez bibliotekę i ośrodek. Ukazuje talent, pasję i umiejętności uczniów Gimnazjum oraz Szkoły Przyspasabiającej do Pracy. Prezentowane na niej prace zostały wykonane różnymi technikami w pracowni ceramiki prowadzonej przez Małgorzatę Nowicką, rękodzielnictwa prowadzonej przez Aleksandrę Maciejczyk, prac ręcznych, którą prowadzi Beata Jureczko i plastycznej, której opiekunem jest Marian Służałek.

Wśród eksponowanych prace można podziwiać prace plastyczne, malowane na szkle witraże, prace ceramiczne, prace haftu komputerowego, wikliny papierowej, decoupage oraz wykonane metodą filcowania wełny czesankowej. Wystawa będzie prezentowana w Galerii Młodego Artysty będzińskiej biblioteki (dolny hol) do końca maja. Zapraszamy.

więcej informacji

dodano: 08-05-2014
Mistrzowie ORTOGRAFII

ethiopus

6 maja w będzińskiej bibliotece odbyło się podsumowanie Miejskiego Konkursu Ortograficznego o tytuł "Mistrza Ortografii". Konkurs zorganizowano po raz kolejny pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Finał konkursu uświetnił występ "Ortogramek uczy" przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 11.

więcej informacji

dodano: 08-05-2014
OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK - "Czytanie łączy pokolenia"

tydzień bibliotek

8 maja rozpoczną się obchody kolejnego TYGODNIA BIBLIOTEK, któremu towarzyszy hasło "Czytanie łączy pokolenia". Zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich program ma charakter ogólnopolski i służy upowszechnianiu i popularyzacji kultury, czytelnictwa i literatury. Podejmowane w tym czasie przez biblioteki inicjatywy zwiększają zainteresowanie książką różnych grup społecznych. Podkreślają rolę czytania i bibliotek w edukacji i poprawie jakości życia, i prezentują relacje bibliotekarzy z czytelnikami, niezależnie od rodzaju bibliotek oraz wieku i gustów odwiedzających je osób.

Podobnie jak w latach ubiegłych Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie uwzględniając potrzeby środowiska lokalnego, w tym najmłodszych jego mieszkańców oraz wpływ biblioteki na rozwój życia umysłowego i kulturalnego miasta przygotowała różnorodną ofertę wydarzeń kulturalnych, które patronatem honorowym objął Starosta Będziński Krzysztof Malczewski oraz Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski.

Więcej informacji zawiera program

dodano: 06-05-2014
Wirtualna biblioteka - skanuj i czytaj

Wirtualna Biblioteka - skanuj i czytaj

21 stycznia rusza nowy projekt "Wirtualna biblioteka - skanuj i czytaj" umożliwiający czytanie w mobilnych formatach, takich jak MOBI, ePUB, PDF. Teraz, posiadacze telefonów komórkowych i tabletów dzięki zamieszczonym w wiatach przystankowych na terenie Będzina plakatom z kodami QR będą mogli czytać czekając na autobus. Po zapisaniu treści książki w pamięci telefonu będzie można wrócić do lektury niezależnie od miejsca, w którym czytelnik aktualnie się znajduje. Aby odczytać kod QR wystarczy uruchomić skaner kodów QR w telefonie lub tablecie, zeskanować kod przykładając telefon w odległości 5-10cm od kodu, zrobić zdjęcie, poczekać, aż program przetworzy dane i otworzy nam konkretną stronę internetową z zapisaną treścią książki.

Każda edycja plakatów zawierać będzie kilkanaście kodów, pozwalających na "ściągnięcie" interesujących nas książek, a plakaty będą się zmieniać w cyklu trzymiesięcznym.

Projekt "Wirtualna biblioteka - skanuj i czytaj" realizowany jest przez Urząd Miejski w Będzinie oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie. Partnerem projektu jest Fundacja Nowoczesna Polska oraz Wolne Lektury.pl. (biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku i darmowa).Wirtualna Biblioteka - skanuj i czytaj Wirtualna Biblioteka - skanuj i czytajdodano: 20-01-2014
Powiatowy Konkurs Ekologiczny MOJA ZIEMIA – CZYSTY ŚWIAT

konkurs

29 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się finał Powiatowego Konkursu Ekologicznego MOJA ZIEMIA – CZYSTY ŚWIAT. Szesnastej edycji konkursu organizowanej pod honorowym patronatem Starosty Będzińskiego Krzysztofa Malczewskiego i Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego towarzyszyła myśl L. Browna "Nie odziedziczyliśmy Ziemi po naszych przodkach. Pożyczyliśmy ja tylko od naszych dzieci".

więcej informacji

dodano: 30-04-2014
Pod parasolem Jana Dormana

ethiopus

24 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyła się promocja książki Jana Kuczyńskiego pt. "Pod parasolem Jana Dormana, czyli krótka historia klubu studenckiego ETHIOPUS". Publikacja to swego rodzaju relacja z przebiegu oryginalnego eksperymentu jakim była działalność klubu, a od 1972 roku Regionalnego Ośrodka Studenckiego "Ethiopus". Powstały z inicjatywy Jana Dormana klub działał przy Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie inicjując wiele niezwykłych wydarzeń mających integrować będzińskie środowisko młodej inteligencji, w szczególności studentów i uczniów wyższych klas szkół średnich. Spotkanie promujące książkę zorganizowano w ramach wieczoru klubowego Towarzystwa Przyjaciół Będzina, które jest wydawcą publikacji.

więcej informacji

dodano: 30-04-2014
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄKI

dkk

Ostatnie spotkanie DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI dla dorosłych w będzińskiej bibliotece zorganizowano w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Spotkanie poświęcone powieści Madame Antoniego Libery wywołało sporo emocji i dyskusji związanych z interpretacją książki.

W swoim odbiorze uczestnicy nie chcieli ograniczyć się tylko do stwierdzenia, że Madame to powieść o miłości, poznawaniu i fascynacji. Podczas lektury zwrócono uwagę na proces dojrzewania, dorastania i szukania wolności w trudnych czasach minionego systemu... Klubowicze zgodnie uznali, że książka jest wielowątkowa, co czyni ją bardziej interesującą.

więcej informacji

dodano: 30-04-2014
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.