przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Katowickie Prezentacje Biblioteczne

Katowickie Prezentacje Biblioteczne

20 listopada po raz kolejny w Bibliotece Śląskiej zostały zorganizowane Katowickie Prezentacje Biblioteczne. W tym roku z okazji 100-lecia urodzin Tove Jansson motywem przewodnim święta książki dziecięcej były Muminki oraz postać ich twórczyni.

Obok wielu atrakcji przygotowanych zmyślą o młodych czytelnikach tradycją prezentacji jest promocja najlepszych bibliotek województwa śląskiego, które w pracy z dziećmi i młodzieżą wykorzystują ciekawe i nowatorskie pomysły. Wśród 10 zaproszonych bibliotek była także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, która zaprezentowała różnorodne formy działań inicjowanych w celu kształtowania wrażliwości oraz rozbudzania zainteresowań czytelniczych młodych mieszkańców Będzina.

więcej informacji

dodano: 25-11-2014
"Graffiti" Krzysztofa Niewiadomskiego

niewiadomski

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Będzinie w ramach współpracy przygotowały kolejną wystawę prezentowaną w Galerii Młodego Artysty będzińskiej książnicy. Tym razem jest to wystawa rysunku Krzysztofa Niewiadomskiego.

Autor ma 12 lat, autyzm i niezwykłą wrażliwość. Każdy swój dzień zaczyna od rysowania, tak na dobry początek dnia. Ilustruje otaczający go świat, ludzi, zjawiska. Rysowanie to jego pasja, która umożliwia wyrażanie emocji i kontakt z bliskimi. Jest utalentowanym artystą, którego prace zachwycają kolorami oraz dbałością o detale.

"Graffiti" to druga indywidualna wystawa Krzysia. W czerwcu 2013 roku jego prace prezentowane były na wystawie "Moje komiksy" w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Będzinie, którego Krzyś jest uczniem. Przedstawione na wystawie w będzińskiej bibliotece rysunki to tylko wycinek prac młodego artysty, którego talent doceniło jury XVIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci sprawnych inaczej i specjalnej troski. Młody artysta za swoją prace wpisującą się w temat konkursu "Moje ulubione gry i zabawy" otrzymał jedną z głównych nagród, która odbierze 2 grudnia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.

Otwartą 25 listopada wystawę można oglądać do 8 grudnia 2014 r. w godzinach otwarcia będzińskiej biblioteki.

więcej informacji

dodano: 25-11-2014
Jubileuszowe impresje Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego

 Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia

Jubileuszowe impresje to tytuł wystawy, która została przygotowana przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie z okazji jubileuszu 30-lecia stowarzyszenia. Przedstawia 29 prac (malarstwo, fotografia i haft) prezentujących potencjał artystyczny zagłębiowskich twórców.

Wernisaż wystawy odbył się 14 listopada w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, gdzie ekspozycja będzie prezentowana do końca listopada w godzinach otwarcia placówki. Spotkaniu towarzyszyła promocja publikacji Koloryt twórczej pasji. Monografia 1984-2014 inspirowanej jubileuszem stowarzyszenia. Wydawnictwo jest opracowaniem trzydziestoletniej działalności stowarzyszenia, które zawiera naukowe odniesienia do twórczości poszczególnych artystów autorstwa Eweliny Sobczyk-Podleszańskiej i Małgorzaty Malinowskiej-Klimek, historyków sztuki. Prezentowane w książce kalendarium obrazuje przynależność twórców do stowarzyszenia, ich pracę animacyjną i twórczą, która jak podkreśla Teresa Orłowska, prezes stowarzyszenia, kreuje tożsamość kulturową regionu.

więcej informacji

dodano: 19-11-2014
Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach

legendy i bajki

Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach to propozycja zajęć z edukacji regionalnej przygotowana przez oddział dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Podczas spotkań dzieci poszerzają wiedzę na temat historii regionu, jego tradycji, zwyczajów i obrzędów pielęgnowanych przez pokolenia. Poznają także legendy i bajki związane z miastami Zagłębia Dąbrowskiego. W trakcie spotkania 17 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Będzinie wysłuchali m.in. legendy o powstaniu kościółka na górze "Dorotka" oraz pustelniku z Gołonoga.

więcej informacji

dodano: 19-11-2014
Biblioteka otwarta na zmiany - X Forum Bibliotekarzy Samorządowych Powiatu Będzińskiego

forum

Biblioteka otwarta na zmiany to temat tegorocznego, X Forum Bibliotekarzy Samorządowych Powiatu Będzińskiego, które odbyło się 13 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Ideą forum było ukazanie współczesnej biblioteki, ważnego miejsca publicznego opartego na idei dzielenia się i swobodnego udostępniania swoich zasobów. Bibliotekarze bibliotek szkolnych, publicznych, kościelnych i pedagogicznych województwa śląskiego wysłuchali wykładu dra Łukasza Hajduka z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, który mówił o bibliotece w czasoprzestrzeni miasta oraz wystąpienia Tomasza Zięby z Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach prezentującego proces budowania relacji biblioteki z otoczeniem społecznym. Została także przedstawiona prezentacja przygotowana przez MiPBP w Będzinie Biblioteka - centrum usług społecznych. Uczestnicy spotkania zapoznali się także z publikacją Kanon Turystyczno-Krajoznawczy Powiatu Będzińskiego, którą zaprezentował Krzysztof Kozieł ze Starostwa Powiatowego w Będzinie.

Z okazji jubileuszu słowa uznania i gratulacje wszystkim bibliotekarzom złożył w imieniu Prezydenta Miasta Będzina Rafał Adamczyk, Pełnomocnik Prezydenta. Forum towarzyszyła prezentacja działalności bibliotek samorządowych z Bobrownik, Wojkowic, Mierzęcic, Siewierza i Sławkowa.

Patronat honorowy nad jubileuszowym X Forum Bibliotekarzy Samorządowych Powiatu Będzińskiego objął Starosta Będziński oraz Prezydent Miasta Będzina.

więcej informacji

dodano: 17-11-2014
Kochamy Muminki czyli KATOWICKIE PREZENTACJE BIBLIOTECZNE

prezentacje biblioteczne

20 listopada w Bibliotece Śląskiej odbędą się kolejne KATOWICKIE PREZENTACJE BIBLIOTECZNE. Tradycją prezentacji jest promocja najlepszych bibliotek województwa śląskiego, które w pracy z młodym czytelnikiem wykorzystują ciekawe i nowatorskie pomysły. Wśród 10 zaproszonych bibliotek znalazła się także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie.

Tegoroczne prezentacje zostały zorganizowane pod hasłem Kochamy Muminki. Towarzyszyć im będą spotkania z Maciejem Wojtyszko, Marcinem Szczygielskim i Tomaszem Raczkiem, warsztaty plastyczne, konkursy, kiermasze książek, wystawa przygotowana przez Ambasadę Finlandii i Naszą Księgarnię oraz tradycyjnie wręczenie nagród "Guliwera". Początek spotkania godzina 10.00. Zapraszamy.

program

dodano: 14-11-2014
Jubileuszowe impresje

impresje

14 listopada 2014 o godzinie w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbędzie się wernisaż wystawy "Jubileuszowe impresje" Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja książki "Koloryt twórczej pasji - monografia STKZD" oraz występ artystyczny przygotowany przez członków stowarzyszenia.
Starsze wiadomości: « 1  2  3 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.