przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Wszystkie dzieciaki pięknie czytają

Wszystkie dzieciaki pięknie czytają

Dobra książka dla dzieci, którą można czytać na głos, przynosi radość dzieciom i dorosłym. Buduje pomost między pokoleniami. To jedna z siedemnastu zalet czytania książek opracowanych przez Szwedzką Akademię Literatury przyświecająca tegorocznej edycji konkursu literackiego "Wszystkie dzieciaki pięknie czytają". Na zorganizowany 12 maja przez Filię nr 1 (Ksawera) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie konkurs przybyli młodzi i nieco już starsi entuzjaści czytania. A wśród nich: Anna Głąb, Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 6 w Będzinie, Tomasz Sowa, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Będzinie oraz Renata Gąsior i Anna Peterek, którzy zapoznali dzieci z twórczością Anny Kacy, autorki m.in. książki "Żabie kaprysy". Uczestnicy wysłuchali także tekstu Wiesława Drabika "BeksaAla", który zaprezentowała Małgorzata Janas z będzińskiej biblioteki. Z kolei dzieci zaprezentowały znajomość i umiejętność interpretacji utworów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Konkurs został zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Honorowy Patronat objął nad nim Starosta Będziński oraz Prezydent Miasta Będzina.

więcej informacji

dodano: 19-05-2014
Spotkanie z Barbarą Ciwoniuk

Spotkanie z Barbarą Ciwoniuk

Musisz to komuś powiedzieć... Powiedziała, i to całkiem sporo podczas spotkania z młodymi czytelnikami Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie BARBARA CIWONIUK, autorka książek dla młodzieży.

Podczas spotkania pisarka opowiedziała jak rozpoczęła się jej przygoda z pisarstwem i dlaczego zdecydowała się po 20 latach pracy urzędniczej, odsłonić swój pisarski talent. Zadebiutowała w 2005 roku książką pt. "Igor", przedstawiając świat widziany oczami dyslektyka, jego problemy związane z nauką i trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami. Powieść została nominowana przez Polską Sekcję IBBY do programu "Outstanding Books for Young People with Disabilities 2007". Kolejne książki Barbary Ciwoniuk są także świadectwem jej kunsztu pisarskiego i zostają zauważone przez środowisko literackie. Powieść "Ania" została nominowana do nagrody Książka Roku 2007 PS IBBY, a książka "Musisz to komuś powiedzieć" (2010) dostała wyróżnienie literackie w konkursie Książka Roku 2011 PS IBBY.

W swoich książkach Barbara Ciwoniuk zwraca uwagę na przemoc, której ofiarami coraz częściej staje się młodzież, kwestię rozwodu rodziców i braku zainteresowania z ich strony, nadopiekuńczość rodziców, nastoletnią ciążę, czy utratę zaufania do przyjaciół. Wszystko są to ważne problemy nurtujące współczesnego nastolatka, z którymi musi się zmierzyć. Ale, losy bohaterów książek Barbary Ciwoniuk pokazują, że nie wolno się poddawać i że zawsze warto, a nawet trzeba, szukać wyjścia z trudnej sytuacji.

Spotkanie z Barbarą Ciwoniuk zorganizowane z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbyło się w ramach działającego w MiPBP w Będzinie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży.

więcej informacji
Turniej Wiedzy o Bibliotece

Turniej Wiedzy o Bibliotece

Międzybiblioteczny Turniej Wiedzy o Bibliotece to wieloletnie, wspólne przedsięwzięcie biblioteki w Będzinie i Dąbrowie Górniczej, a od tego roku także biblioteki w Sosnowcu, które podobnie jak w ubiegłych latach zaprosiły do wspólnej zabawy najmłodszych czytelników. Dzieci, uczniowie klas drugich szkól podstawowych w przygotowanych konkurencjach wykazały się doskonałą znajomością bibliotek, literatury dziecięcej oraz bogatą wiedzą o regionie Zagłębia Dąbrowskiego. Za wiedzę oraz umiejętności zostały właściwie nagrodzone. Obok dyplomów i pluszowych upominków odwiedziły Muzeum Miejskie "Sztygarka", Kopalnię Ćwiczebną oraz Park Militarny. Tegoroczny Turniej Bibliotek zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbył się 14 maja w dąbrowskiej bibliotece.

więcej informacji
Małe tęsknoty Mirosławy Dudek

Małe tęsknoty to otwarta 9 maja w Galerii klubu "Pod Sową" będzińskiej biblioteki wystawa malarstwa Mirosławy Dudek. To kolejna indywidualna wystawa autorki, która swoje obrazy wystawiała już w Będzinie, Dąbrowie Górniczej, Czeladzi i Tychach. Mirosława Dudek maluje od 4 lat, głównie pejzaże. Jej obrazy charakteryzują się spokojem i optymistyczną kolorystyką. Za swoją twórczość i działalność w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury otrzymała w tym roku Nagrodę Prezydenta Miasta Będzina.

Wystawa Małe tęsknoty została przygotowana przez będzińską bibliotekę jako jedna z propozycji wydarzeń organizowanych w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Starosta Będziński Krzysztof Malczewski i Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski.

więcej informacji

dodano: 14-05-2014
Czytanie łączy pokolenia

"Czytanie łączy pokolenia" to jedna z propozycji wydarzeń edukacyjnych przygotowanych przez oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Pierwszym gościem spotkania była poetka Krystyna Borkowska ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Spotkała się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Będzinie, którym czytała teksty różnych twórców regionalnych należących do stowarzyszenia. Zainspirowane wysłuchanymi historiami dzieci zaczęły wymyślać własne opowiadania i historie.

więcej informacji

dodano: 14-05-2014
BĘDZIŃSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

Wzbogacanie wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii podobnie jak czytanie, łączy pokolenia, o czym przekonują się uczestnicy warsztatów komputerowych prowadzonych przez bibliotekarzy MiPBP w Będzinie w ramach Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.więcej informacji

dodano: 14-05-2014
CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

Kolejne spotkanie "Czytanie łączy pokolenia" odbyło się w oddziale dla dzieci i młodzieży 9 maja. Tym razem gościem, który spotkał się i czytał uczniom Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie była Teresa Orłowska, prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

więcej informacji

dodano: 13-05-2014
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.