przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Profesor JAN ŚWIDERSKI - artysta niezapomniany

Świderski

Z okazji obchodzonego 2 czerwca Dnia Pamięci Honorowego Obywatela Miasta Będzina Profesora Jana Świderskiego oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki przygotował cykl zajęć edukacyjnych przybliżających postać profesora i jego artystyczne osiągnięcia.

W trakcie spotkań młodzież obejrzy m.in. prezentację multimedialną pt. "Jan Świderski - artysta niezapomniany", która prezentowana jest w holu dolnym Biblioteki Głównej przez cały czerwiec. Pierwsze spotkanie odbyło się 3 czerwca. Kolejne zaplanowano na 10 i 17 czerwca.

więcej informacji

dodano: 04-06-2014
Zapraszamy z spotkanie DKK

dkk

Miłośników literatury i dobrej dyskusji przy kawie zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 18 czerwca w Klubie pod Sową w budynku głównym Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Tematem przewodnim będą refleksje czytelników związane z książką angolskiego pisarza urodzonego w Lizbonie - José Eduardo Agualusy. Serdecznie zapraszamy do poznania fascynującego świata podróży po Afryce opisanej w książce "Żony mojego ojca".

dodano: 03-06-2014
Bąbelkowy dzień dziecka

Dzień dziecka

Z okazji Dni Dziecka Miejska i Powiatowa Bibliotek Publiczna w Będzinie zaprosiła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, 9 i 13 oraz Przedszkola Artystycznego, Przedszkola Dobry Start i Zakątek Marzeń na spotkanie z literackimi bohaterami. Bąbelkowa Wróżka, leśny Skrzat Hałabała oraz Kapitan Hak czytali dzieciom książki, malowali kredą baśniowe krasnoludki oraz sprawdzali zręczność młodych czytelników. A wyczarowana przez Wróżkę balonowo-bąbelkowa bitwa okazała się fantastyczną zabawą, która wywołała wiele śmiechu.

więcej informacji

dodano: 03-06-2014
Dzień dziecka

Dzień dziecka

Piątkowe spotkanie z Wróżką i Skrzatem zainaugurowało obchody Dnia Dziecka w naszej bibliotece. Choć pogoda nie dopisała to atrakcji było wiele: gry sportowe, słuchanie bajek i dziecięcych przebojów muzycznych, puszczanie kolorowych baniek mydlanych a nawet tworzenie śmiesznych zwierzątek z różnych materiałów. W zabawie udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 02-06-2014
SENIORZY I MŁODZI W TWÓRCZYM DZIAŁANIU

Komputerowa Szkoła Seniora

13 maja w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w będzińskiej bibliotece odbyło się spotkanie z uczestnikami KOMPUTEROWEJ SZKOŁY SENIORA. Zainicjowana w 2008 roku w Czytelni Głównej forma aktywizacji seniorów wzbogaca ich wiedzę w zakresie dostępnych rozwiązań technologicznych ułatwiających m.in. komunikację z bliskimi. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele młodego pokolenia, którzy w ramach odbywanych w bibliotece staży oraz wolontariatu wspierali seniorów w zdobywaniu cennych umiejętności obsługi komputera i poruszania się po świecie Internetu. Spotkanie uświetnił występ Zuzanny Wolskiej i Jacka Wojtasiewicza ze Szkoły Tańca "Akcent" w Będzinie.

Za otwartość na świat wirtualny i obecność w zasobach Internetu uczestnicy Komputerowej Szkoły Seniora otrzymali listy gratulacyjne z życzeniami satysfakcji i uśmiechu od Starosty Będzińskiego Krzysztofa Malczewskiego oraz Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

więcej informacji
Kultura moje hobby

Kultura moje hobby

Kultura jako hobby? A dlaczego nie! Przekonali się o tym uczniowie klas pierwszych z Miejskiego Zespołu Szkół Nr 4 w Będzinie, którzy 21 maja gościli w filii nr 4 będzińskiej biblioteki. W ramach zajęć z edukacji regionalnej spotkali się Teresą Orłowską, artystką wszechstronną (maluje na szkle, pisze wiersze, robi zabawki z masy papierowej), której talent najlepiej odzwierciedlają prace wykonane w technice haftu artystycznego. Artystka, która igłą i nitką potrafi stworzyć prawdziwe dzieła wyglądające jak namalowane obrazy realizuje się także, jako animator kultury i twórczości artystycznej piastując funkcję prezesa Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie.

więcej informacji
Laury SUPER CZYTACZA rozdane

Laury SUPER CZYTACZA

16 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyła się kolejna edycja wręczenia czytelnikom Laurów Super Czytacza z gratulacjami Starosty Będzińskiego oraz Prezydenta Miasta Będzina.

Tym razem spotkanie odbyło się zgodnie z hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek "Czytanie łączy pokolenia", w gronie czytających rodzin. Spośród prawie 9 tysięcy czytelników będzińskiej biblioteki wyłoniono 100 najaktywniejszych, którym podziękowania i słowa uznania złożył Prezydent Miasta Będzina, Pan Łukasz Komoniewski. Zaproszeni goście obejrzeli materiał z wywiadami udzielonymi na okoliczność spotkania, których bohaterem była książka i biblioteka. O książce dzieciństwa, ulubionym miejscu do czytania, książce, którą należy zabrać na bezludną wyspę i zachowanych wspomnieniach o bibliotece mówił Sławomir Brodziński, Przewodniczący Rady Miasta Będzina, Violetta Mikuła, Dyrektor Muzeum Zagłębia w Będzinie, Wojciech Grabowski, autor filmów dokumentalnych, będziński poeta Jacek Golonka oraz Janusz Marzec z Towarzystwa Przyjaciół Będzina. Super Czytacze zostali zaproszeni także w świat filmów i adiobooków w przygotowanym na wesoło quizie, poznali ranking 100 książek, które każdy powinien przeczytać i tworzyli własny kanon 10 ulubionych książek. Całość spotkania uświetnił występ Bożeny Machel ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 19-05-2014
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.