przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Podziękowania

Unikam zagrożeń, więc jestem bezpieczny

Unikam zagrożeń, więc jestem bezpieczny

17 czerwca w filii nr 5 będzińskiej biblioteki odbyły się zajęcia "Unikam zagrożeń, więc jestem bezpieczny". Uczestniczący w spotkaniu uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodźcu spotkali się z Anną Paciej ze Straży Miejskiej w Będzinie, która przybliżyła słuchaczom zagrożenia z jakimi mogą się spotkać w czasie wakacyjnych wyjazdów, jak ich unikać, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia i jak w bezpieczny sposób radzić sobie z trudnymi sytuacjami.

więcej informacji

dodano: 18-06-2014
Wodne konkursy zakończone

wodociągi mpwik będzin

Dobiegły końca konkursy ogłoszone przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Będzinie z okazji 85-lecia istnienia firmy.

Do konkursu plastycznego zostało zgłoszonych 108 prac. Odrzucono 10 prac które nie spełniało wymogów formalnych. Ocenie poddano 98 prac z których do drugiego etapu zakwalifikowały się 53 prace. Przy wyborze brano pod uwagę umiejętności plastyczne, estetykę, oryginalność, umiejętność przedstawienia tematu oraz samodzielność wykonania pracy W wyniku obrad jury, któremu przewodniczył prezes będzińskich wodociągów Rafał Pietrzyk, wyłoniono zwycięzców. W kategorii uczniów klas I do III szkoły podstawowej pierwsze miejsce zdobyła Patrycja Kucharska z Ośrodka Kultury w Będzinie, drugie miejsce - Kamil Lech zaś trzecie miejsce – Aleksandra Wróbel, obydwoje ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Będzinie.

W kategorii uczniów klas IV do VI najlepsza praca należała do Aleksandry Lis z Ośrodka Kultury w Będzinie, drugie miejsce zajął Piotr Kubicki ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Będzinie a trzecia lokata przypadła Klaudii Nasiadce ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie.

Do konkursu fotograficznego zostały zgłoszone 23 prace. Przy wyborze prac Jury brało pod uwagę koncepcję i oryginalność przedstawienia tematu oraz walory techniczne i estetyczne fotografii. Najlepsze zdjęcie należało do Dominika Zachariasza z Miejskiego Zespołu Szkół nr 4, drugie miejsce zajęła Karolina Góra również z Miejskiego Zespołu Szkół nr 4, trzecią pozycję zajęła Weronika Nowak z Gimnazjum nr 1.

13 czerwca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz wernisaż zwycięskich prac konkursowych. Nagrody laureatom wręczali prezesi będzińskich wodociągów - Rafał Pietrzyk, Andrzej Liwiński oraz Władysław Batoryna. Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego, reprezentował podczas uroczystości Rafał Adamczyk - Pełnomocnik Prezydenta Miasta.

Po uroczystym wręczeniu nagród wszyscy laureaci oraz goście mogli obejrzeć prace wyeksponowane w holu biblioteki.

więcej informacji

dodano: 16-06-2014
BĘDZIŃSKI POLIGON AUTORSKI

Artysta niezapomniany, profesor JAN ŚWIDERSKI

Stowarzyszenie Autorów Polskich oddział w Będzinie zaprasza na Będziński Poligon Autorski, który odbędzie się 20 czerwca o godzinie 17.00 w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Goście spotkania, Zdzisława Kubala, Władysława Zięba, Dariusz Jurek i Jacek Malikowski zaprezentują wiersze i teksty historyczne, przygotowywane tomiki poetyckie, przewodnik pielgrzyma VIA Regia "Droga Jakuba" oraz zeszyt 4 Zagłębiowskich Szkiców Monograficznych "Zagłębiowskie drogi do niepodległości".

dodano: 16-06-2014
Artysta niezapomniany, profesor JAN ŚWIDERSKI

Artysta niezapomniany, profesor JAN ŚWIDERSKI

10 czerwca w będzińskiej bibliotece odbyły się kolejne zajęcia dedykowane Honorowemu Obywatelowi Miasta Będzina, Profesorowi Janowi Świderskiemu. Wiedzę na temat tego niezwykłego artysty zdobywali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Będzinie, którzy obejrzeli prezentację multimedialną, a następnie zainspirowani twórczością profesora podjęli próbę tworzenia własnych będzińskich historii.

więcej informacji

dodano: 16-06-2014
JUBILEUSZ STOWARZYSZENIA TWÓRCÓW KULTURY ZAGŁĘBIA DĄBROWSKIEGO

JUBILEUSZ STOWARZYSZENIA TWÓRCÓW KULTURY ZAGŁĘBIA DĄBROWSKIEGO

Jubileusz XXX lecia działalności świętuje w tym roku STOWARZYSZENIE TWÓRCÓW KULTURY ZAGŁĘBIA DĄBROWSKIEGO w Będzinie Wczoraj, z tej okazji w Starostwie Powiatowym w Będzinie odbyły się uroczystości z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, przyjaciół i sponsorów stowarzyszenia. Jeszcze raz gratulujemy pięknego jubileuszu, życzymy kolejnych sukcesów i satysfakcji płynącej z obecności w świecie najpiękniejszych wartości.

więcej informacji

dodano: 13-06-2014
OPOWIADANIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

OPOWIADANIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

"Opowiadania dla przedszkolaków" Renaty Piątkowskiej zainspirowały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 do zabawy tekstem literackim. Doskonałą przestrzenią dla kreatywnych przedszkolaków okazał się oddział dla dzieci będzińskiej biblioteki, który gościł młodych czytelników 11 czerwca.więcej informacji

dodano: 13-06-2014
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.