przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Z wizytą w Instytucie Mikołowskim im. Rafała Wojaczka

instytut mikołowski

25 czerwca będzińscy bibliotekarze złożyli wizytę w Instytucie Mikołowskim im. Rafała Wojaczka. Obdarowani licznymi wydawnictwami dziękujemy dyrektorowi Instytutu, Maciejowie Meleckiemu za przyjacielski klimat nawiązanej właśnie współpracy.
więcej informacji

dodano: 30-06-2014
Zapraszany na finał vii edycji ogólnopolskiego konkursu poetyckiego im. Władysława Stefana Sebyły

sebyła

dodano: 27-06-2014
DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI

książki

Europejska Fundacja Wspierania Inicjatyw Społecznych przy wsparciu Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zorganizowały w czerwcu innowacyjną akcję "Drugie Życie Książki" mającą propagować czytelnictwo wśród podróżujących koleją. Na nowo wyremontowanym dworcu głównym Będzina zainteresowani kontaktem z literaturą mogli zabrać w podróż jedną ze 100 przygotowanych dla nich książek eksponowanych na specjalnym regale. Okazało się, że taka forma zachęcania do czytania przyjęta została z entuzjazmem i chętnych nie brakowało. Inicjatorzy akcji zachęceni jej sukcesem mają w planach kontynuację projektu.

więcej informacji

dodano: 27-06-2014
Gratka dla miłośników sztuki

wystawa

25 czerwca o godzinie 17,00 w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie zostanie otwarta wystawa o intrygującym tytule "Walka wewnętrzna: it, ego i superego". Autorka ekspozycji to Monika Mańka, absolwentka Akademii Jana Długosza w Częstochowie, obecnie instruktor malarstwa w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie.

W obrębie zainteresowań i poszukiwań artystycznych Moniki Mańki obok malarstwa znajduje się rysunek, fotografia, multimedia i film krótkometrażowy. W wolnych chwilach realizuje także mniejsze projekty z zakresu papieroplastyki oraz biżuterii ekologicznej.

Prezentowane na wystawie w będzińskiej bibliotece prace, co cykl obrazów dyplomowych.

6 prac o wymiarach 100x150 cm wykonanych na płótnie techniką akrylową. Otwarcie wystawy uświetni występ muzyków ze Stowarzyszenia Artystów Spectrum, którego Monika Mańka jest członkiem.

Zapraszamy. Wstęp wolny.

dodano: 24-06-2014
BĘDZIŃSKI POLIGON AUTORSKI za nami

poligon

Kilka dni temu, 20 czerwca w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbył się BĘDZIŃSKI POLIGON AUTORSKI. Spotkanie, zorganizowane z inicjatywy Stowarzyszenia Autorów Polskich umożliwiło prezentację nowości wydawniczych przygotowywanych w ramach działalności członków stowarzyszenia.

O swoich najbliższych planach mówiła Zdzisława Kubala, autorka dwóch tomików poetyckich ("Słowa, słowa, słowa" i "Wiersze zebrane"), która aktualnie przygotowuje zbiór opowiadań mających się ukazać jesienią. W tym samym czasie zostanie wydany zbiór wierszy i opowiadań Władysławy Zięby, której twórczość to forma pamiętnika lirycznego. W najnowszej publikacji ukażą się wiersze i opowiadania powstałe w trakcie warsztatów poetyckich, na które autorka uczęszcza do Macieja Szczawińskiego.

Materiały, które zostaną zamieszczone w wydanym także po wakacjach zeszycie 4 Zagłębiowskich Szkiców Monograficznych przybliżył prezes będzińskiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. Tym razem publikacja zostanie poświęcona zagłębiowskim drogom do niepodległości. W jesiennych planach stowarzyszenia jest także publikacja "Spotkanie przy świecach" dedykowana członkom SAP, którzy już odeszli.

Z kolei Dariusz Jurek, reprezentujący Stowarzyszenie Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego mówił o wydanym już przewodniku pielgrzyma Via Regia "Droga św. Jakuba".

więcej informacji

dodano: 24-06-2014
Profesor JAN ŚWIDERSKI - artysta niezapomniany

Świderski biblioteka

17 czerwca w będzińskiej bibliotece odbyły się ostatnie z zajęć przygotowane w ramach Dnia Pamięci Profesora Jana Świderskiego, Honorowego Obywatela Miasta Będzina. Tym razem wiedza na temat artysty została przekazana młodzieży z Miejskiej Świetlicy Środowiskowej w Będzinie, która zainspirowana osobą i twórczością profesora podjęła próbę tworzenia własnych pejzaży miasta.

więcej informacji

dodano: 23-06-2014
DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI dla dorosłych

DKK

Podczas ostatniego przed wakacjami spotkania DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI dla dorosłych zorganizowanego 18 czerwca w będzińskiej bibliotece debatowano o książce angolskiego pisarza José Eduardo Agualusy. "Żony mojego ojca" to jak wskazują recenzje książka drogi, w której rzeczywistość i baśń wzajemnie się przenikają. To niezwykła podróż po Angoli, Namibii, RPA i Mozambiku, pełna muzyki, atmosfery i kultury południowoafrykańskiej. Klubowicze docenili różnorodny język powieści, raz poetycki, raz dynamiczny, żywy i dowcipny oraz nietypową konstrukcję, w której autor wprowadził dwie nakładające się narracje. Ten zabieg połączony z wartką akcją powieści okazał się w ostatecznej ocenie nieco kłopotliwy, utrudniając odbiór powieści.

więcej informacji

dodano: 23-06-2014
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.