przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Wakacyjny ogródek i twórcze zabawy dzieci

ogródek

Kolejne dni wakacji upłynęły w bibliotece na ciekawych grach i zabawach dla aktywnych i kreatywnych. Dzieci, które przyszły biblioteki do 7 lipca uczyły się sztuki dekorowania. Przedmiotem ćwiczeń stały się doniczki, które młodzi projektanci zdobili według własnych pomysłów. Z kolei we wtorek, 8 lipca korzystając z wakacyjnej pogody czytelnicy i bibliotekarze zorganizowali wspólnie zabawę "Poszukiwacze skarbów", której akcja toczyła się przed budynkiem biblioteki. Niektóre odkryte skarby miały niezwykle inspirującą moc. Zostały wykorzystane przez dzieci do tworzenia kolejnych dekoracji zdobiących okna oddziału dla dzieci i młodzieży.

więcej informacji

dodano: 08-07-2014
WALKA WEWNĘTRZNA: id, ego i superego

monika mańka

"Walka wewnętrzna: id, ego i superego" to otwarta pod koniec czerwca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie wystawa młodej i niezwykle uzdolnionej artystki, MONIKI MAŃKI.

Inspirację do swoich prac malarskich Monika Mańka czerpie z różnych źródeł, min. psychologii, muzyki współczesnej, kosmologii, teologii i obrazów codziennych. Jednym z głównych tematów jej prac są detale, które artystka w makro powiększeniu przenosi na płótno, odkrywając ich piękno, fakturę, wprowadzając tym samym widza w inny wymiar rzeczywistości. Uważa, że prawdziwa siła wyrazu artystycznego leży w umiejętnej syntezie sztuk. Jako absolwentka studiów pierwszego stopnia Edukacji Artystycznej w Cieszynie (specjalizacja Rzeźbiarskie Kreowanie Przestrzeni) zapoznała się z różnorodnymi technikami aranżacji otoczenia. Dlatego też chętnie sięga w swych działaniach artystycznych po instalację malarską, której założeniem jest łączenie różnego rodzaju mediów. W planach ma wiele projektów, które zderzają malarstwo z dźwiękiem, rzeźbą, a nawet ruchem scenicznym czy performance.

Prezentowana w Galerii klubu "Pod Sową" ekspozycja jest drugą wystawą tej artystki. Pierwsza, "Refleksje", była ekspozycją zbiorową ukazującą prace studentów i wykładowców Instytutu Plastyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, której Monika Mańka jest także absolwentką. Obecnie zdobytą wiedzą i warsztatem dzieli się z podopiecznymi Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie, gdzie jest instruktorem malarstwa. Wspólnie ze znajomymi ze Stowarzyszenia Artystów Spectrum, uprawiającymi różne dziedziny sztuki, stara się w myśl zasady, że sztuka tworzenia, to sztuka szczęścia, rozwoju osobistego i poznania siebie podejmować także działania mające edukować, wyzwalać entuzjazm i kształtować wrażliwość na piękno.

Więcej o Monice Mańce, jej twórczości i planach można dowiedzieć się ze strony internetowej artystki (monoart.bedzin.pl), gdzie prezentowane są jej liczne realizacje i poszukiwania, których dokonuje w obrębie malarstwa, rysunku, fotografii, multimediów i filmu krótkometrażowego. Zapraszamy także do obejrzenia wystawy "Walka wewnętrzna: id, ego i superego", która w będzińskiej bibliotece będzie prezentowana do końca lipca w godzinach otwarcia placówki.

więcej informacji

dodano: 07-07-2014
"NAJLEPSZY KUCHARZ" W BIBLIOTECE

Kulinarne

3 lipca w będzińskiej bibliotece młodzi czytelnicy zdobywali kulinarne umiejętności. Zorganizowane w ramach BIBLIOWAKACJI warsztaty "Najlepszy kucharz" przygotował i poprowadził Artur Grzęda, doradca z firmy Weindich Sp. J. oraz ekspert kulinarny Dawid Domin z firmy RM Gastro. Obok podstawowych zasad zdrowego żywienia i przygotowania wartościowych posiłków pokazali uczestnikom warsztatów jak można przyrządzić szybko i smacznie wakacyjną ucztę dla podniebienia. W menu dominowały zdrowe owoce, z których przygotowano m.in. sałatkę i sok oraz węgierskie langosze z meksykańskim burrito. Młodzi kucharze przekonali się, że zdrowe jedzenie może być bardzo smaczne zwłaszcza, gdy przyrządza się je samemu. I można się przy tym świetnie bawić.

więcej informacji

dodano: 04-07-2014
Witamy WAKACJE!

Witamy wakacje

Będzińska biblioteka oraz sklep Kauflan przywitali wakacje wspólnie 30 czerwca. Nie przeszkodziła im w tym niezbyt przychylna tego dnia pogoda. W pasażu sklepu dla młodych mieszkańców miasta towarzyszącym rodzicom i opiekunom w zakupach czekało wiele ciekawych zabaw, rebusów i literackich zagadek inspirujących do rysowania. Bibliotekarze czytali dzieciom wiersze Juliana Tuwima i Wandy Chotomskiej oraz bawili się wspólnie w zabawę "co na literkę K można kupić w sklepie Kaufland". Wszyscy uczestnicy zostali także zaproszeni do biblioteki, gdzie dla młodych mieszkańców czeka wiele atrakcji.

więcej informacji

dodano: 02-07-2014
FESTIWAL ZDROWIA Z BIBLIOTEKĄ

Festiwal zdrowia

Łamigłówki, gry, zabawy oraz konkursy literackie przygotowała na początek wakacji Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie. Bibliotekarze oraz młodsi i starsi entuzjaści zdrowia bawili się wspólnie podczas FESTIWALU ZDROWIA zorganizowanego 28 czerwca na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Inicjatorem wydarzenia była Młodzieżowa Rada Miasta Będzina.

więcej informacji

dodano: 01-07-2014
Poznaj bezpieczny INTERNET

Sieciaki

Dobre Sieciaki i złe Sieciuchy poznały dzieci uczestniczące z zajęciach "Know how - nauka i zabawa z Internetem", które odbyły się dziś w będzińskiej bibliotece. Zorganizowane w ramach wakacyjnego cyklu spotkań w bibliotece zajęcia przybliżyły dzieciom podstawy bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o materiały "Poznaj Bezpieczny Internet" opracowane przez Fundację Dzieci Niczyje przy wsparciu z Fundacją Orange.

więcej informacji

dodano: 02-07-2014
Ogólnopolski Konkurs Poetycki

Ogólnopolski Konkurs Poetycki

"Poezjo! Czyś jest tylko słów igraszką"! Słowa Władysława Stefana Sebyły stały się inspiracją VII edycji OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO im. Władysława Stefana Sebyły

Będzin pod koniec czerwca gościł poetów z całej Polski. Zaproszeni z Turku, Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Lublina, Morynia i wielu innych miast twórcy przyjechali na finał OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO im. Władysława Stefana Sebyły, który odbył się 27 czerwca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Tegoroczna, siódma już edycja konkursu organizowanego przez będzińską książnicę, Urząd Miejski w Będzinie oraz Towarzystwo Historyczne im. Szembeków w Warszawie odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina.

Będziński konkurs poetycki, który adresowany był do wszystkich miłośników słowa poetyckiego, od tego roku nosi imię Władysława Stefana Sebyły. Popularyzacja wartości literackich dorobku poety oraz zachęcanie do świadomych poszukiwań i wyborów w obszarze współczesnej poezji lirycznej połączone z integracją środowiska literackiego to główne cele towarzyszące konkursowi.

więcej informacji

dodano: 01-07-2014
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.