przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Ulica, ścieżka czy chodnik - wędruj z głową!

Miasteczko rowerowe

Podczas kolejnego, sierpniowego dnia wakacji zorganizowana została akcja "Ulica, ścieżka czy chodnik - wędruj z głową!". To wspólna inicjatywa Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie i Europejskiej Fundacji Rozwoju Inicjatyw Społecznych wspierana przez Straż Miejską w Będzinie. Jej celem było zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Uczestnikom zajęć zaprezentowano podstawowe zasady zachowania na drodze oraz przypomniano obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Akcja została przeprowadzona w Miasteczku Ruchu Drogowego, które zaprojektowano z myślą o zastosowaniu możliwie jak największej ilości elementów oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, z jakimi młody uczestnik ruchu drogowego spotka się na drogach publicznych. Młodzi mieszkańcy Będzina poznali także pracę będzińskich strażników oraz dowiedzieli się o trwającej od kilku dni w mieście akcji "Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!".

więcej informacji

dodano: 07-08-2014
Gra terenowa CZTERY STRONY BĘDZINA

gra terenowa

5 sierpnie uczestnicy BIBLIOWAKACJI postanowili spędzić aktywnie. Podczas drugiego etapu gry terenowej "Cztery strony Będzina" poznali kolejne urokliwe miejsca w mieście, w których można ciekawie spędzać wolny czas. Tym razem uznanie dzieci zdobył park przy Pałacu Mieroszewskich. Zdaniem młodych czytelników towarzystwo ponad 100-letnich jesionów oraz kamiennych rzeźb mitologicznego Bachusa i Flory sprzyjają wypoczynkowi i czytaniu książek. Z kolei ścieżka dydaktyczna wykorzystująca walory przyrodnicze i historyczne parku jest atrakcyjną przestrzenią do zorganizowania gry terenowej przybliżającej w ciekawy sposób historię miasta. Tym, którzy lubią bardziej aktywny wypoczynek uczestnicy BIBLIOWAKACJI polecają Strefę Aktywności Fizycznej w parku na dolnej Syberce, która również znalazła się na szlaku gry "Cztery strony Będzina".

więcej informacji

dodano: 06-08-2014
CHODNIKOWE GRAFFITI, czyli TWÓRCZE ZABAWY PLASTYCZNE DLA DZIECI

grafitti

Kolejny dzień wakacyjnych zabaw w będzińskiej bibliotece był niezwykle kolorowy. To za sprawą goszczących w oddziale dla dzieci i młodzieży przedszkolaków. Kreatywne maluchy z Przedszkola Zakątek Marzeń wyposażone w kredę upiększały teren przed biblioteką. Teraz kolorowe i wesołe "chodnikowe dywany" młodych artystów cieszą wchodzących do biblioteki Czytelników.

więcej informacji

dodano: 06-08-2014
Obrazki malowane światłem

Obrazki malowane światłem

28 lipca Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprosił uczestników bibliowakacji oraz dzieci ze świetlicy środowiskowej na kolejne zajęcia z cyklu "Baśniowa kraina" : twórcze zabawy plastyczne. Tym razem młodzi artyści uczyli się na specjalnej folii oraz na szklanych butelkach tworzyć imitacje witraży. Zainteresowanie uczestników przerosło oczekiwania organizatorów gdyż mało który z malarzy poprzestał na jednym "dziele sztuki" Namalowane z taką pieczołowitością obrazki wkrótce wyschną i ozdobią okna naszej biblioteki głównej.

więcej informacji

dodano: 28-07-2014
W czasie deszczu dzieci się nudzą...

sieciaki na wakacjach

Ale nie w będzińskiej bibliotece. 24 lipca uczestnicy bibliowakacji spędzili poranek na sportowo. Porcja ćwiczeń : podskoki, rozciąganie i aerobic a następnie zawody sportowe - Gra Kinect Sport rozruszały dzieci w ten deszczowy, chłodny dzień. Po porannej dawce sportu był też czas na rozgrywki gier planszowych. Dobra forma przyda się w sam raz gdy już wróci letnie słoneczko.

więcej informacji

dodano: 25-07-2014
Młoda moda

sieciaki na wakacjach

Piątkowe zajęcia bibliowakacyjne skierowane były głównie do dziewczynek. Młode damy uczyły się bowiem jak należy dbać o dłonie a następnie wzięły udział w warsztatach malowania i zdobienia paznokci. Korzystając z wyszukiwarek internetowych szukały interesujących motywów a następnie próbowały odtworzyć je na własnych paznokciach. Kolorowe lakiery, naklejki z różnymi motywami, cekinki i błyszczące brokaty okazały się doskonałą zabawą. Następne takie spotkanie odbędzie się 8 sierpnia.

więcej informacji

dodano: 25-07-2014
Sieciaki na wakacjach

sieciaki na wakacjach

23.07.2014 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się kolejne już w tegoroczne wakacje zajęcia edukacyjne dla dzieci z podstaw bezpiecznego korzystania z internetu. Tym razem uczestnicy bibliowakacji obejrzeli kilka odcinków w zabawny sposób pouczających kreskówek, następnie stworzyli ozdobny napis SIECIAKI a na koniec zagrali w sieciakowe gry.

więcej informacji

dodano: 24-07-2014
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.