przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

WINDYKACJA w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Będzinie

SZANOWNI CZYTELNICY !

MiPBP w Będzinie informuje, że we wrześniu 2014 roku rozpocznie współpracę z firmą windykacyjną w zakresie skutecznego dochodzenia zwrotu wypożyczonych materiałów bibliotecznych oraz należności z tytułu ich przetrzymywania. Podejmowane działania, zgodnie z zapisami ustawowymi i regulaminowymi, mają na celu przeciwdziałanie rozproszeniu zbiorów bibliotecznych pozyskanych ze środków publicznych, a tym samym zwiększenie ich dostępności dla wszystkich użytkowników biblioteki. Książka jest przedmiotem użyczenia, stanowi własność i majątek biblioteki, który jest dobrem wspólnym.

W związku z powyższym Biblioteka prosi o zwrot ponad 2 tys. książek wypożyczonych w latach 2004-2012 oraz o uregulowanie zadłużenia wynikającego z Regulaminu korzystania ze zbiorów i usług MiPBP w Będzinie.

Przypominamy, że w tym okresie Biblioteka wysyłała upomnienia, wezwania do zwrotu wypożyczonych zbiorów, ogłaszała amnestię, podczas której zwrotu książek można było dokonać bez konsekwencji finansowych (ostatnia Amnestia XII 2013 r.).

Decyzja o współpracy z firmą windykacyjną jest decyzją trudną, ale podyktowaną troską o Czytelników, którzy systematycznie korzystają z biblioteki i wywiązują się ze swoich zobowiązań, a niejednokrotnie nie mogą skorzystać z poszukiwanej lektury. W celu uniknięcia przykrych konsekwencji zachęcamy wszystkich do uregulowania swoich zobowiązań wynikających z Regulaminu korzystania ze zbiorów i usług MiPBP w Będzinie. Prośbę o sprawdzenie nazwiska w wykazie należy zgłosić dyżurującemu bibliotekarzowi pod nr tel. 32 267 41 65 w godz. 8.00-15.00.

dodano: 18-08-2014




Stypendia i konkursy edukacyjne - oferta programów stypendialnych

stypendia

Komputer, tablet, książki, kurs językowy, wyjazdy zagraniczne i ...ulubione słodycze - to wszystko można mieć dzięki stypendiom. Uczniowie, studenci, doktoranci, sportowcy, artyści i wszyscy, którzy szukają pomocy finansowej lub szansy na rozwój swoich talentów, mogą znaleźć w bazie serwisu mojestypendium.pl coś konkretnego dla siebie. Na przyszłych stypendystów czeka prawie 180 milionów złotych.

Serwis prowadzony jest przez Fundację Dobra Sieć (dobrasiec.org.pl), która od lat stara się, aby informacja o dostępnych programach stypendialnych dotarła do jak najszerszego grona młodych ludzi. Partnerem programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Najnowsze informacje dotyczące stypendiów i konkursów edukacyjnych można znaleźć także na portalu Facebook.

więcej informacji

dodano: 12-08-2014




Wakacyjne pejzaże

wakacyjne pejzaze

11 sierpnia w ramach BIBLIOWAKACJI będzińska biblioteka zaproponowała dzieciom twórcze zabawy plastyczne. Inspiracją do malowania pejzaży i tworzenia z modeliny małej architektury była duma miasta, średniowieczny zamek królewski.




więcej informacji

dodano: 11-08-2014




PODRÓŻE MAŁE I DUŻE - gra miejska

Gra miejska

Wyrusz w ciekawą podróż z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Będzinie. Regulamin gry dostępny na stronie: http://osir.bedzin.pl/podroze-male-i-duze,878.html

Więcej informacji: OSiR Będzin tel. 32 267 30 07 wew. 38 Zgłoszenia: gramiejska.bedzin@gmail.com








dodano: 11-08-2014




Młoda moda

młoda moda

Dziś w będzińskiej bibliotece królowały kolorowe lakiery, błyszczące cekiny, brokaty i naklejki z różnymi motywami, które inspirowały uczestniczki warsztatów "Młoda moda" do wymyślania oryginalnych sposób malowania i zdobienia paznokci.

więcej informacji

dodano: 07-08-2014




CZYTANIE na e-KRANIE nowa usługa w będzińskiej Bibliotece

Ibuk Libra

CZYTANIE na e-KRANIE to nowy projekt Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie uwzględniający potrzeby edukacyjne czytelników zainteresowanych całodobowym dostępem do wiarygodnego źródła wiedzy i specjalistycznych książek.

Będzińska książnica postanowiła sprostać oczekiwaniom użytkowników oferując dostęp do największej platformy publikacji popularnonaukowych, rozpoczynając tym samym nowy projekt "Ebooki w bibliotekach publicznych województwa śląskiego", realizowany w ramach Śląskiego Konsorcjum IBUK.

Biblioteka oferuje bezpłatny dostęp do ponad 1500 publikacji tworząc bazę online zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem czytelników. Każdy zainteresowany ofertą otrzyma indywidualny kod PIN, umożliwiający nieodpłatny dostęp do wydawnictw znajdujących się w czytelni on-line ibuk.pl (platforma IBUK Libra).

Wraz z kodem czytelnik otrzyma instrukcję jak stworzyć własne internetowe konto - myIbuk. Największą zaletą nowatorskiej biblioteki jest to, że można korzystać z niej, kiedy i gdzie się chce; wystarczy dysponować urządzeniem przenośnym lub stacjonarnym z łączem internetowym.

Ibuk Libra to niezastąpiony serwis dla uczniów, studentów i ludzi kochających wiedzę. Czytelnicy mają możliwość zaawansowanej pracy z tekstem: tworzenie własnej e-półki, zaznaczanie fragmentów, robienie zakładek, notatek, generowanie bibliografii czy wyszukiwanie fraz, a także bezpośrednie powiązanie zagadnień oraz treści książek ze słownikami encyklopediami PWN.

Po odbiór indywidualnych kodów PIN Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza od 11 sierpnia 2014 r.

dodano: 06-08-2014




ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

9 sierpnia przypada ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO. W Sosnowcu i Będzinie obchodzone będzie w ramach stulecia Legionów Polskich w Zagłębiu Dąbrowskim.










dodano: 06-08-2014




Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.