przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Promocja książki "Przekrój przez wszechświat" Łukasza Lamży

spotkanie autorskie Łukasza Lomży

5 grudnia gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie był Łukasz Lamża, doktor filozofii specjalizujący się w filozofii przyrody. Mieszkający w Będzinie naukowiec jest autorem wielu artykułów, które publikowane są m.in. w serwisie GraniceNauki.pl prowadzonym przez pracowników Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie, którego Łukasz Lamża jest członkiem.

więcej informacji

dodano: 07-12-2014
W krainie twórczości Juliana Tuwima

twórczość Tuwima

Do krainy twórczości Juliana Tuwima zaprosiła uczniów klasy II Szkoły Podstawowej nr 6 w Będzinie Filia nr 5 (Grodziec) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Uczestniczące w zajęciach dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały tekstów poety dedykowanych najmłodszym czytelnikom. Same też chętnie czytały wiersze Tuwima i aktywnie uczestniczyły w rozmowach na tematy poruszane w prezentowanych utworach. Młodzi czytelnicy wykazali się także dużą wiedzą i spostrzegawczością podczas układanek-zgadywanek na temat życia Juliana Tuwima i jego twórczości. W przeprowadzonym rankingu na najpopularniejszy wiersz wygrała "Zosia Samosia" i utwór "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci".

więcej informacji

dodano: 07-12-2014
Spotkanie z Łukaszem Lamżą, autorem książki "Przekrój przez wszechświat"


spotkanie autorskie

Jak wygląda świat z perspektywy mrówki, pojedynczego atomu albo galaktyki? Odpowiedź na te i wiele innych interesujących pytań zawiera książka "Przekrój przez wszechświat". Jej autor, Łukasz Lamża, będzie gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie 5 grudnia o godzinie 17.00.

Łukasz Lamża jest doktorem filozofii, specjalizującym się w filozofii przyrody. Zajmuje się kosmologią i astrofizyką, filozoficznymi aspektami tych dyscyplin oraz ich powiązaniami z pozostałymi gałęziami nauki. Jest autorem wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych. W książce "Przekrój przez Wszechświat" próbuje przybliżyć czytelnikom świat rzeczy najmniejszych i największych oraz zwrócić uwagę na piękno i bogactwo Natury występujące w bardzo różnych skalach.

więcej informacji

dodano: 02-12-2014
WINDYKACJA w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Będzinie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie pragnąc odzyskać zbiory biblioteczne oraz należności wynikające z tytułu ich przetrzymywania podjęła współpracę z Konsorcjum Prawno-Finansowym VERTUS S. A w Katowicach.

Decyzja o współpracy z firmą windykacyjną podyktowana troską o Czytelników, którzy systematycznie korzystają z biblioteki i wywiązują się ze swoich zobowiązań, a niejednokrotnie nie mogą skorzystać z poszukiwanej lektury, była decyzją trudną. Zanim została podjęta, Biblioteka w grudniu 2013 roku ogłosiła Amnestię, podczas której można było oddać książki i inne materiały biblioteczne bez konsekwencji finansowych. Od sierpnia 2014 roku prowadzona była także akcja informowania Czytelników o możliwości podjęcia przez Bibliotekę współpracy z firmą windykacyjną, podczas której Biblioteka apelowała o zwrot zaległych materiałów bibliotecznych. W ramach tych działań ukazały się

 • komunikaty informacyjne umieszczenie na tablicach informacyjnych we wszystkich agendach w Bibliotece Głównej oraz Filiach
 • komunikaty informacyjne zamieszczone na stronie internetowej oraz profilu FB Biblioteki
 • ulotki informacyjne
 • artykuły prasowe (Aktualności Będzińskie, Dziennik Zachodni, Wiadomości Zagłębia - wydanie internetowe)
 • apele na stronach serwisów internetowych (Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Będzin nasze miasto)
 • materiał informacyjny zrealizowany przez telewizję internetową Kanał99

Na bieżąco prowadzono korespondencję z Czytelnikami w formie wezwań do zwrotu wypożyczonych zbiorów.

Na mocy zawartej 21 listopada 2014 roku Umowy o świadczenie usług windykacyjnych Konsorcjum Prawno-Finansowe przyjęło na siebie obowiązek wykonania usługi windykacji należności na rzecz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Na mocy podpisanej umowy

 1. Wszelkie ściągane przez Konsorcjum należności będą wpłacane przez dłużników na wskazany numer rachunku bankowego
 2. Konsorcjum będzie podejmowało i prowadziło czynności windykacyjne tak, aby zwrot książek lub ich pieniężny ekwiwalent w przypadku zgubienia lub zniszczenia nastąpił w Bibliotece Głównej lub Filiach MiPBP w Będzinie
 3. Biblioteka w okresie ważności zlecenia nie prowadzi z czytelnikami/dłużnikami żadnych uzgodnień dotyczących spłaty zadłużenia, kierując osoby zainteresowane do rozmów z Konsorcjum. Postepowanie polubowne prowadzone przez Wykonawcę w formie negocjacji z dłużnikami i stosowanie instrumentów prawnych, ma na celu doprowadzenie do wykonania zobowiązań dłużników w stosunku do Biblioteki
 4. Konsorcjum zobowiązane jest do podejmowania w stosunku do czytelnika/ dłużnika działań zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zachowując należytą staranność zgodnie z przyjętymi zasadami współżycia społecznego oraz powszechnie akceptowanymi zasadami kultury osobistej.

Działanie podjęte przez Bibliotekę zgodnie z zapisami ustawowymi i regulaminowymi, mają na celu przeciwdziałanie rozproszeniu zbiorów bibliotecznych pozyskanych ze środków publicznych, a tym samym zwiększenie ich dostępności dla wszystkich użytkowników biblioteki. Książka jest przedmiotem użyczenia, stanowi własność i majątek biblioteki, który jest dobrem wspólnym.

Dane do kontaktu z Konsorcjum:
Konsorcjum Prawno - Finansowe
VERTUS S. A.
ul. Ligocka 103
40-568 Katowice
Wieczór autorski Eli Galoch

wieczór autorski

28 listopada gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie była Ela Galoch, poetka dotykająca wielu różnych przestrzeni w świecie rzeczywistym i tym wymyślonym, ukrytym za emocjami i przeżyciami. W trakcie spotkania autorka zaprezentowała kilkanaście wierszy z tomiku "Syta cisza". Publikacja została wydana przez bibliotekę, jako nagroda główna tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Wł. S. Sebyły, którego poetka została laureatką.

Ela Galoch mieszka w Turku, jest nauczycielem w Liceum Ogólnokształcącym i wydała już pięć tomików poetyckich. Jest ciągłą poszukiwaczką: ludzi i ich splątanych losów. Zagląda w krajobrazy i klimaty małych miasteczek. Odwiedza wiejskie zacisza. Z tych wszystkich przeżyć powstaje barwna i wielopłaszczyznowa poezja, pisana niezwykle ciekawym językiem, absorbującym wyobraźnię i intelekt. To oryginalna galeria słów i emocji inspirująca czytelnika do innego spojrzenia na rzeczy oczywiste.

więcej informacji

dodano: 01-12-2014
Promocja tomiku "Syta cisza" Eli Galoch, laureatki nagrody głównej Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Stefana Sebyły

 promocja tomiku Eli Galoch

"Syta cisza" to wydany właśnie tomik poetycki Eli Galoch, laureatki nagrody głównej Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Władysława Stefana Sebyły. Jego promocja odbędzie się 28 listopada o godzinie 17,00 w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, która jest inicjatorem konkursu. Tegoroczna, siódma edycja konkursu została zorganizowana pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Będzina Łukasz Komoniewskiego i współpracy Towarzystwa Historycznego im. Szembeków w Warszawie.

więcej informacji

dodano: 25-11-2014
Misiolandia - Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Dnia Pluszowego Misia w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki 24 listopada odbyły się zajęcia pt. "Misiolandia". Uczestniczące w spotkaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Będzinie wysłuchały bajki o ulubionym misiu wszystkich dzieci, Misiu Uszatku oraz przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Nie zabrakło też wspólnych zabaw z misiami w roli głównej, prezentacji ulubionych przytulanek, z którymi dzieci przyszły do biblioteki.

więcej informacji

dodano: 25-11-2014
Starsze wiadomości: « 1  2 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  » 

Ilość aktualności w bazie: 222

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.