przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Podróżniczo: Dzika Australia - z książkami dookoła świata, zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Dzika Australia

14 sierpnia uczestnicy BIBLIOWAKACJI mieli okazję wzięcia udziału w wakacyjnych zajęciach dotyczących Australii, poszerzając swoją wiedzę na temat tego kontynentu oraz jego mieszkańców. Ciekawostki na temat ludzi i zwierząt zamieszkujących tereny tego najmniejszego, jednakże bogatego w specyficzną florę i faunę kontynentu uzupełniły fragmenty dokumentu National Geographic "Śmiercionośna dwunastka". Gra w kapsle była kolejnym elementem, który sprawdził wiedzę uczestników na temat Australii.

więcej informacji

dodano: 19.08.2013
Wycieczka krajoznawcza do Pszczyny

Wycieczka krajoznawcza do Pszczyny

Aktywnie i podróżniczo. Tak przebiegają wakacyjne zajęcia organizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie. Dzięki współpracy biblioteki z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji uczestnicy BIBLIOWAKACJI mogli kolejny raz wziąć udział w wycieczce krajoznawczo-edukacyjnej. Tym razem, 8 sierpnia udali się do Pszczyny. Na trasie spaceru po urokliwych zakątkach miasta znalazł się Rynek z ratuszem i magicznymi kamienicami oraz Zamek, w którym zachowało się historyczne wyposażenie, prezentujące autentyczną w nastroju i umeblowaniu rezydencję arystokratyczną. Obecnie mieści się tu Muzeum prezentujące wiele ciekawych i atrakcyjnych ekspozycji, m.in. zbrojownię, gabinet miniatur i wnętrza pałacowe, w tym salony, galerie i bibliotekę. Nie mogło się obyć także bez wizyty złożonej królowi puszczy, czyli spaceru po pszczyńskiej Zagrodzie Żubrów.

więcej informacji

dodano: 13.08.2013
Bajeczne manewry literackie

Bajeczne manewry literackie

W ramach projektu "Zabajani czyli Bajeczne manewry literackie" realizowanego przez Biblitekę Śląską w Katowicach, będzińska biblioteka zorganizowała zajęcia literackie w plenerze. W pierwszym dniu happeningu, 5 sierpnia bibliotekarze spotkali się z dziećmi w okolicach Strefy Aktywności Rodzinnej.

Podczas zajęć zaprezentowano bajki Julii Donaldson z książki pt. "Gruffalo" oraz opowiadania "Tuptuś i Mruczysław" Ursuli Muhr. Na uczestników zajęć, m.in. dzieci z Klubu "RYTM" czekały także zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne oraz malowanie twarzy. Podczas drugiego dnia manewrów literackich, zorganizowanych 7 sierpnia na terenie Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Będzinie czytano, rozwiązywano rebusy o zwierzętach i przedstawiano sylwetki bohaterów ulubionych bajek.

więcej informacji

dodano: 13.08.2013
Zabawa w podchody - "Turystyczny Będzin"

Turystyczny Będzin

31 lipca zorganizowano w MiPBP w Będzinie podchody "Turystyczny Będzin". Korzystając z przygotowanej wcześniej mapy turystycznej Będzina oraz zdobytej wiedzy o mieście uczestnicy podchodów wyruszyli z biblioteki wcześniej przygotowaną trasą na szlaku, której uwzględniono Urząd Miasta, Pałac Miroszewskich, Zamek, Szkołę Muzyczną oraz Sportową Dolinę. Ich zadaniem było odnajdywanie znaków i wskazówek określających trasę oraz ukrytych kopert, zawierających zadania do wykonania. Jednym z nich było wymienienie ulic, przy których mieszczą się wskazane instytucje kultury oraz obiekty administracji publicznej w Będzinie. Uczestnicy podchodów musieli wykazać się także kondycją fizyczną w Strefie Aktywności Rodzinnej. Po niemal 3 godzinnej wędrówce uczestnicy zakończyli podchody w bibliotece skandując hasło "Biblioteka dobre miejsce dla człowieka"

więcej informacji

dodano: 01.08.2013
Podróżniczo i na literackich obłokach marzeń, czyli BIBLIOWAKACJE 2013

Bibliowakacje lipiec

Zajęcia sportowe, podróże do egzotycznych krajów, wycieczki krajoznawcze i literackie spotkania pod chmurką to tylko część oferty zajęć dla dzieci, które przygotowała w okresie wakacji Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie.

Cykl zajęć realizowanych w ramach BIBLIOWAKACJI zaplanowano zarówno w bibliotece głównej jak i poszczególnych filiach. Oddział dla dzieci i młodzieży zaprasza wszystkich miłośników podróżowania na cykl zajęć z książkami dookoła świata oraz wycieczki krajoznawcze do Pszczyny i Radzionkowa, których organizatorem jest OSiR. W lipcu zwolennicy aktywności fizycznej oraz piłki nożnej będą się mogli wykazać swoją wiedzą oraz umiejętnościami także podczas treningów piłki nożnej, wirtualnych turniejów lekkoatletycznych oraz siatki plażowej. Dla najmłodszych czytelników zaplanowano wakacyjne czytanie pod chmurką, a dla tych którzy lubią wzbogacać swoją wiedzę i umiejętności podchody historyczno-literackie.

Odwiedzając filię nr 1 (Ksawera) będzie można spędzić czas z duchami, czortami i będzińskimi diabłami, stworzyć własny ranking dobrych i złych czarodziejów, spotkać się z literackimi duchami i poznać opowieści mieszczące się na starym strychu. Filia nr 2 (Warpie) zaprasza na wakacyjną wyspę niesfornych przygód Koszmarnego Karolka, a wszyscy którzy lubią marzyć znajdą ciekawą ofertę dla siebie w filii nr 5 (Grodziec) i filia nr 7 (Zamkowe), które zamienią się w baśniową przystań literacką.

W okresie wakacji dostępne będą także stanowiska komputerowe z nieodpłatnym dostępem do Internetu oraz KĄCIK BAJKOCZYTACZA, gdzie polecane i czytane są książki.

więcej informacji

dodano: 01.07.2013
Podróżniczo - wycieczka do Twinpigs - Westernowego Parku Rozrywki w Żorach

Wycieczka

W upalny piątek 26.07.2013r. dzieci uczestniczące w Bibliowakacjach pojechały na wycieczkę do Żor organizowaną przez OSiR w Będzinie. W Westernowym Parku Rozrywki - Twinpigs na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Dzieci jeździły na mechanicznym byku, płukały piasek w poszukiwaniu złota, obejrzały film w 6D, jeździły na kucyku i Karuzeli Trapera, obejrzały pojedynek rewolwerowców i pokaz iluzjonistyczny. Godziny spędzone w Twinpigs upłynęły bardzo szybko, przynosząc wiele emocji i radości.

więcej informacji

dodano: 29.07.2013
Bibliowakacje na sportowo.

Trening

W ramach Bibliowakacji 2013, 23 lipca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie, odbył się trening piłki nożnej dla dzieci "Aktywnie". Zajęcia zrealizowano na boisku OSiR - u w Będzinie. Dzieciaki po raz kolejny dały z siebie wszystko, wykazując się zaangażowaniem i chęcią do gry w piłkę nożną. Wykonały ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz rozegrały między sobą mecz towarzyski.

więcej informacji

dodano: 24.07.2013
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 148

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.