przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

"Pełna Miska dla Schroniska"

Pełna miska dla schroniska

Z inicjatywy Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami Nadzieja na Dom odbędzie się kolejna zbiórka pokarmu dla sosnowieckiego schroniska. Tym razem akcja "Pełna Miska dla Schroniska" odbędzie się 31 sierpnia (sobota; godz. 10.00 - 14.30) na terenie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie (ul. Piłsudskiego 39).

Akcja ma charakter otwarty. Wszystkich, którzy pragną pomóc bezbronnym zwierzętom zachęcamy do przekazywania pokarmu. W zamian, każda osoba otrzyma upominek - niespodziankę. Wśród atrakcji przygotowanych przez pomysłodawców znajdą się m.in. zabawa dla najmłodszych - malowanie twarzy, rodzinny konkurs na rysunek i wiersz o psach i kotach, turniej Xbox Kinekt dla dzieci, punkt informacyjny, w którym będzie można uzyskać informacje na temat adopcji zwierząt i wolontariatu, stoisko z pracami plastycznym dzieci z Ośrodka Kultury w Będzinie oraz Szkoły Specjalnej Nr 1 w Sosnowcu, zabytkowy motocykl, przy którym będzie można zrobić zdjęcia. Atrakcją dla fanów Zagłębia Sosnowiec będzie możliwość wygrania dwuosobowej wejściówki na wszystkie mecze drużyny w zespole jesiennym.

W imieniu organizatorów, sosnowieckiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami Nadzieja na Dom już dziś zapraszamy do udziału w akcji. Koordynatorem projektu, który akcję "Pełna Miska dla Schroniska" organizuje w Będzinie po raz kolejny jest Ireneusz Kwiatek, wolontariusz stowarzyszenia.

dodano: 20.08.2013
Szanowni Czytelnicy!

Informujemy, że z powodu urlopu pracownika

FILIA NR 5 (GRODZIEC) - zmiana godzin pracy w dniach od 26 sierpnia do 30 sierpnia 2013 r.
poniedziałek, środa, piątek - 14.00 - 17.00, wtorek, czwartek - 12.00-15.00

FILIA NR 9 (PODŁOSIE) - FILIA NIECZYNNA w dniach od 15 LIPCA 2013 r. do 30 SIERPNIA 2013 r.

Z powodu choroby pracownika

FILIA NR 4 (ŁAGISZA) - ul. Pokoju 44 MIEJSKIEJ I POWIATOWEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ w Będzinie BĘDZIE NIECZYNNA w dniach od 27 SIERPNIA do 02 WRZEŚNIA 2013 r.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do Biblioteki Głównej w Będzinie - ul. Piłsudskiego 39, tel. 32 267-41-65.

dodano: 28.08.2013
Kotka Milusia w literackim teatrzyku obrazkowym Kamishibai

Kotka Milusia

Ostatni tydzień wakacji w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki rozpoczęto literacko. Uczestniczace w spotkaniu przedszkolaki opowiadały o swoich letnich podróżach i przygodach, a nastepnie wysłuchały i obejrzały dwóch opowiadanń: "Kotka Milusia" oraz "Szukając Marudka" zaprezentowanych w formie teatu ilusracji Kamishibai.

więcej informacji

dodano: 26.08.2013
Aktywnie - trening piłki nożnej

Trening

23 sierpnia na boisku OSiR-u odbył się ostatni trening piłki nożnej dla dzieci "Aktywnie". Treningi organizowane były przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie w ramach BIBLIOWAKACJI.

W trakcie sześciu zajęć prowadzonych przez Mateusza Bordela (Milenium Wojkowice), rozegrano kilka spotkań towarzyskich. Uczestnicy treningów dbając o swoją kondycję fizyczną, wzbogacili również swoją wiedzę o zestaw przydatnych ćwiczeń ogólnorozwojowych i dobrze się przy tym bawili.

więcej informacji

dodano: 23.08.2013
Trening piłki nożnej.

Aktywnie

21 sierpnia w ramach BIBLIOWAKACJI 2013 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie, odbył się trening piłki nożnej dla dzieci "Aktywnie". Zajęcia zrealizowano na boisku OSiR - u w Będzinie. Dzieciaki nie zawiodły swoją obecnością, wykazując się zaangażowaniem i ambicją, podczas meczu towarzyskiego.

więcej informacji

dodano: 21.08.2013
"Głos w dyskusji" - wystawa Bractwa Kulturalnego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie

Głos w dyskusji

"Głos w dyskusji" to najnowsza wystawa prezentowana w GALERII MŁODEGO ARTYSTY będzińskiej biblioteki. Jej autorami są uczestnicy programu "Klucz do przyszłości" realizowanego w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Będzinie, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Kapitał Ludzki. Wystawa jest pokłosiem programu, którego celem było stworzenie warunków na wyrównanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zniesienie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Członkowie utworzonego w ramach projektu Bractwa Kulturalnego uczestniczyli m.in. w licznych warsztatach, plenerach, wystawach i prelekcjach poznając tajniki malarstwa, fotografii, teatru, filmu i literatury. Prezentowana w bibliotece wystawa "Głos w dyskusji" jest odzwierciedleniem ich zainteresowań, efektem dwóch lat zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Stanowi oryginalny zbiór prac plastycznych i form przestrzennych będących świadectwem aktywności edukacyjnej, kulturalnej i artystycznej osób niepełnosprawnych. Z jej autorami można się będzie spotkać 5 września o godz. 11.00 podczas wernisażu wystawy, którą już dziś można oglądać wstępując do biblioteki. Ekspozycja będzie prezentowana do 12 września.

więcej informacji

dodano: 20.08.2013
Stawiam na wiedzę: Sławni piłkarze i ich najlepsze mecze.

Stawiam na wiedzę

19 sierpnia 2013 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie w ramach BIBLIOWAKACJI odbyły się zajęcia z cyklu "Stawiam na wiedzę". Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną pt. "Sławni piłkarze i ich najlepsze mecze" oraz rozegrali mini turniej FIFA 2012 na konsoli Xbox. Każdy uczesnik losował swoją drużynę i w drodze eliminacji wyłoniono zwycięzcę. Młodzi czytelnicy bardzo dobrze się bawili.

więcej informacji

dodano: 19.08.2013
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9 10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 148

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.