przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Skowron Pod Sową

Skowron Pod Sową

17 września 2013 r. w klubie "Pod Sową" będzińskiej biblioteki odbyło się spotkanie autorskie Arkadiusza R. Skowrona, które zostało zadedykowane pamięci zmarłego Profesora Włodzimierza Wójcika.

więcej informacji

dodano: 19.09.2013
Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjny Klub Książki

19 września po wakacyjnej przerwie wznowił działalność Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych. Na spotkaniu omówiono powieść Joanny Bator "Ciemno, prawie noc". Głosy w dyskusji były podzielone. Jedne oceniły opowieść o ponurym Wałbrzychu i zaginionych dzieciach za oryginalną, intrygującą, niebanalną. Inne uznały powieść Bator za dziwną, brutalną o skomplikowanej tematyce, która stanowi swoistego rodzaju studium zła. Nie można odmówić Joannie Bator sprawnego posługiwania się językiem, za pomocą którego ciekawie opisuje historię Zamku Książ i księżnej Daisy, jak również trafnie diagnozuje społeczeństwo polskie – homofobiczne, zawistne, biedne. Powieść Joanny Bator jest warta przeczytania, zwłaszcza że dostała w tym roku nominację do Nagrody Nike.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 16.10.2013r. o godz. 17.00. Dyskusja będzie dotyczyć powieści Krzysztofa Vargi "Trociny"

więcej informacji

dodano: 19.09.2013
Historie i tajemnice miodu

Historie i tajemnice miodu

16 września w będzińskiej bibliotece odbyło się spotkanie Historie i tajemnice kropelki miodu zorganizowane z inicjatywy Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach oraz koła Pszczelarzy w Będzinie EKO - APIS.

Podczas spotkania zaprezentowano książkę Adama Ambrożego Wilczyńskiego pt. "Historie i legendy śląskich i zagłębiowskich pszczelarzy". Jest to już czwarta książka tego autora poświęcona pszczelarstwu. Tym razem dotyczy ks. Leopolda Jędrzejczyka i Emanuela Biskupka, założycieli Stowarzyszenia Pszczelarzy Śląskich. Temu ostatniemu poświęcona została także wystawa "140 lecie urodzin Emanuela Biskupka, założyciela Stowarzyszenia Pszczelarzy Śląskich", która prezentowana będzie w bibliotece do końca września.

Z kolei Piotr i Ewa Kwapisz z Koła Pszczelarzy w Będzinie zaprezentowali historie rodem z ula. Uświadomili uczestnikom spotkania różnice między pszczołą, a osą, zaprezentowali kilka gatunków pszczół, w tym tę najbardziej popularną, udomowioną pszczołę miodną. Wyjaśniono zawiłe tajemnice hierarchii panującej w ulu, rolę królowej i zadania robotnic i trutni. Udzielono także wskazówek jaki miód i jak stosować by właściwie wykorzystać jego właściwości lecznicze. Uznanie wzbudził pokaz akcesoriów pszczelarskich oraz prezentacja właściwości propolisu przygotowany przez mistrza pszczelarskiego Romualda Tomczyka.

więcej informacji

dodano: 18.09.2013
Poznajemy zmysły - wąchamy i smakujemy

Poznajemy zmysły - wąchamy i smakujemy

12 września 2013 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, odbyły się zajęcia literackie dla przedszkolaków: "Poznajemy zmysły". Zajęcia inspirowane wierszami "Na straganie" Jana Brzechwy oraz "Warzywa" i "Rzepka" Juliana Tuwima wyzwoliły w dzieciach wspomnienia z wakacji, podczas których poznały wiele nowych smaków.

Przedszkolaki doskonale poradziły sobie także z rozpoznaniem warzyw i owoców, wykorzystując tylko zmysł smaku i węchu.

więcej informacji

dodano: 17.09.2013
Spotkanie poświęcone życiu Władysława Sebyły

Sebyłą

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie oraz Towarzystwo Historyczne im. Szembeków w Warszawie zapraszają na spotkanie poświęcone życiu i twórczości poety zapomnianego Władysława Stefana Sebyły połączone z promocją książki "Ukryta prawda"

Spotkanie odbędzie się 20 września 2013 r. o godzinie 17.00 w siedzibie MiPBP w Będzinie

Plakat

dodano: 13.09.2013
Teatralny Smok Będziński

Teatralny Smok Będziński

Stowarzyszenie Wspierania Działań Twórczych „Via Arte” oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zapraszają dzieci z terenu powiatu będzińskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu plastycznego Smok Będziński. Konkurs realizowany jest pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Tym razem Smok będzie artystą scenicznym. Można go przedstawić jako aktora, muzyka, tancerza. Ważne by tworząc jego postać wykorzystać pomysłowość i wyobraźnię. Na autorów oryginalnych dzieł czekają atrakcyjne nagrody, wśród których jest m.in. udział w warsztatach ceramicznych. Format prac wykonanych techniką rysunkową lub malarską powinien być nie mniejszy niż 29,7 na 21 cm (A4) i nie większy niż 50 na 70 cm. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoła podstawowa i gimnazjum.

Założeniem konkursu jest kształtowanie i promowanie twórczych form aktywności wśród dzieci, poszerzenie oferty kulturalnej adresowanej do najmłodszych mieszkańców miasta oraz promocja regionalizmu i historycznych walorów Będzina.

Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście (sekretariat biblioteki od godz. 7.30 do 15.30) lub drogą pocztową z dopiskiem Smok Będziński do 18.10.2013 r. na adres:

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie

ul. Piłsudskiego 39

42-500 Będzin

Szczegółowe informacje zawiera regulamin konkursu dostępny pod adresem:

www.biblioteka.bedzin.pl

Projekt finansowo wspiera Urząd Miejski w Będzinie.

dodano: 12.09.2013
Historie i tajemnice kropelki miodu

Miód, który kryje w sobie wiele dobroczynnych właściwości będzie tematem spotkania Historie i tajemnice kropelki miodu, które odbędzie się 16 września o godz. 17.00 w będzińskiej bibliotece. Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach oraz EKO - APIS koło Pszczelarzy w Będzinie przybliży także tajemnice związane z pszczelarstwem. W programie spotkania przewidziano pokaz akcesoriów pszczelarskich, prelekcję o miodzie i pszczelarstwie oraz promocję książki "Historie i legendy śląskich i zagłębiowskich pszczelarzy" Adama A. Wilczyńskiego. Spotkaniu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy "140 lecie urodzin Emanuela Biskupka, założyciela Stowarzyszenia Pszczelarzy Śląskich".

Zapraszamy. Wstęp wolny.

plakat

dodano: 10.09.2013
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 148

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.