przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Promocja książki "Preczów dawniej i dziś. Historia miejscowości".

15 listopada odbędzie się promocja książki "Preczów dawniej i dziś. Historia miejscowości". Wydana z inicjatywy będzińskiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich publikacja jest szóstym opracowaniem z dziejów gminy Psary, której autorem jest Bolesław Ciepiela. Przygotowana przy współpracy Społecznego Komitetu Wydania Monografii Preczowa książka przedstawia obraz życia mieszkańców gminy wzbogacony o ciekawy materiał fotograficzny.

Promocja książki "Preczów dawniej i dziś. Historia miejscowości" odbędzie się 15 listopada o godz. 17.00 w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Spotkanie poprowadzi Janina Barbara Sokołowska. Wstęp wolny.

dodano: 12.11.2013
Tuwimowo... czyli KATOWICKIE PREZENTACJE BIBLIOTECZNE w KATOWICACH

15 listopada w Bibliotece Śląskiej odbędą się kolejne KATOWICKIE PREZENTACJE BIBLIOTECZNE. Tradycją prezentacji jest promocja najlepszych bibliotek województwa śląskiego, które w pracy z młodym czytelnikiem wykorzystują ciekawe i nowatorskie pomysły. W tym roku wśród 6 zaproszonych bibliotek znalazła się ponownie Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, która na specjalnie przygotowanym stoisku zaprezentuje zarówno swoje dokonania jak i najlepsze przedsięwzięcia bibliotek samorządowych Powiatu Będzińskiego realizowane m.in. w ramach obchodzonego Roku Tuwima.

Tegorocznym prezentacją towarzyszy hasło W samo południe TUWIMOWO-pojedynek z Mistrzem na słowo! Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00.

dodano: 12.11.2013
Barwy natury Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok'12

Krajcok 12

Barwy natury to najnowsza wystawa malarstwa Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok’12 eksponowana w klubie "Pod Sową" będzińskiej biblioteki. Autorzy to twórcy nieprofesjonalni, którzy na wystawie eksponują ponad 50 obrazów. Prace reprezentują różne style i techniki malarskie, które członkowie grupy doskonalą pod kierunkiem uznanych artystów plastyków, takich jak Piotr Naliwajko, Wiesława Kamieńska czy Marian Knobloch. Różnorodna jest także tematyka eksponowanych obrazów oraz paleta barw, z którymi utożsamiają się autorzy.

Barwy natury to jedenasta wystawa zbiorowa w dorobku powstałej w 2012 Grupy Krajcok'12. Jej członkowie uznali, że po Chorzowie, Katowicach i Siemianowicach Śląskich warto zaprezentować dorobek artystyczny grupy w Będzinie. Wystawa do Galerii klubu "Pod Sową" została sprowadzona prosto z Szybu Wilsona, gdzie grupa prezentowała swoje prace w ramach I Śląskiego Przeglądu Sztuki Intuicyjnej "Artisma". Wernisaż będzińskiej wystawy uświetnił występ artystyczny grupy "Aplauz" oraz Zofii Żelezińskiej i Bożeny Związek ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie.

Wystawa prezentowana będzie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie o końca listopada, w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny.

więcej informacji

dodano: 12.11.2013
Ogłoszenie

Szanowni Czytelnicy
informujemy, że 2 LISTOPADA 2013 r.(sobota) Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie będzie NIECZYNNA.

dodano: 28.10.2013
Barwy natury - wystawa malarstwa Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok'12

Podanie i legenda regionalna.

Barwy natury to wystawa malarstwa, na której wernisaż, 8 listopada zaprasza Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie. Prezentowana w Galerii klubu "Pod Sową" wystawa została przygotowana przez członków Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok'12.

Grupa powstała w marcu 2012 roku. Liczy 24 członków, amatorów malarstwa, grafiki i rzeźby. Dotychczas grupa zorganizowała 10 wystaw własnych, uczestniczyła w istotnych dla regionu imprezach kulturalnych, takich jak ArtNaif, Art Passion Festival, ARTISMA oraz konkursach Członkowie Grupy biorą także udział w plenerach artystycznych, imprezach lokalnych organizowanych z okazji Święta Miasta Chorzów, Siemianowice Śląskie i Świętochłowice (Wall Street Festival) oraz wydarzeniach charytatywnych.

Zapraszamy na wernisaż wystawy Barwy natury 8 listopada o godz. 17.00. Spotkanie uświetni występ Bożeny Związek i Zofii Żelezińskiej oraz Zbigniewa Kozaka i Marka Kozy z będzińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

dodano: 31.10.2013
Wystawa "Będzin dla Zagłębia"

Ciekawe miejsca i pejzaże zagłębiowskie uwiecznili na swoich obrazach artyści ze Stowarzyszenie Promocji Kultury Zagłębia. Ich prace będzie można podziwiać na wystawie "Będzin dla Zagłębia" w dąbrowskiej bibliotece od 8 listopada.

więcej informacji na stronie www.bedzin.pl

dodano: 29.10.2013
Obowiązków czytelnika przestrzegać będziemy codziennie...

Pasowanie na czytelnika

Grono czytelników będzińskiej biblioteki powiększyło się o kolejnych młodych rycerzy książek. 25 października podczas uroczystości PASOWANIA NA CZYTELNIKA Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie siedmio i ośmiolatki złożyły obietnice, że będą o książki dbać, szanować je korzystać z rad i mądrości, których dostarczają. Dzieci, słowa przyrzeczenia złożyły w obecności kolegów i koleżanek, rodziców i bibliotekarzy. Aktu Pasowania młodych czytelników dokonali: w imieniu Prezydenta Miasta Będzina Pan Mariusz Król, Sekretarz Miasta oraz Anna Szczerba, zastępca dyrektora będzińskiej biblioteki. Młodzi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz symbolizującą literackie zainteresowania dzieci książkę "Rymowanki polskie. Przysłowia dla dzieci" Doroty Strzemińskiej - Więckowiak.

więcej informacji

dodano: 28.10.2013
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 148

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.