przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Jan Dorman i Jego Teatr

Jan Dorman i Jego Teatr

Teatr Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie wydał książkę poświęconą obecnej działalności Teatru jaki i jego założycielowi, Janowi Dormanowi. Promocja wydawnictwa odbędzie się 27 listopada 2013r. o godz. 17.00 w siedzibie Teatru.więcej informacji

dodano: 22.11.2013
Finał Będzińskiego SMOKA TEATRALNEGO

Finał Będzińskiego SMOKA TEATRALNEGO

19 listopada w Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbył się finał konkursu "Będziński Smok Teatralny". Na tegoroczną edycję konkursu ogłoszonego pod honorowym patronatem Prezydenta Będzina Łukasz Komoniewskiego wpłynęły 364 prace z 41 placówek oświatowych Będzina, Czeladzi i Dąbrowy Górniczej. Wśród dziecięcych interpretacji smoka artysty dominował smok muzyk i wokalista, chociaż w rodzinie uzdolnionych smoków nie zabrakło także barwnych aktorów i modeli. Wszystkie smoki są niezwykle oryginalne, a prace charakteryzuje wysoki poziom artystyczny co świadczy o niezwykłej otwartości i twórczej świadomości młodych artystów. Efektem obrad jury w osobach Piotr Zatorski (przewodniczący), Anna Pałys-Zatorska i Paweł Bogocz jest przyznanie 12 nagród i 12 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych. Ponadto jury wybrało 41 autorów, których prace zakwalifikowano do wystawy, eksponowanej w Galerii MŁODEGO ARTYSTY będzińskiej bibliotece do końca grudnia.

więcej informacji

dodano: 21.11.2013
Inspiracja tak, naśladownictwo nie… spotkanie z pisarzem Markiem Harnym

Spotkanie Marek Harny

Czytelnicy będzińskiej biblioteki i Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się 20 listopada z dziennikarzem i pisarzem, MARKIEM Lubasiem HARNYM. Debiutujący w 1975 roku zbiorem opowiadań Unieś mnie, wielki ptaku pisarz urodził się w Zabrzu. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie przez kilkanaście lat pracował w Gazecie Krakowskiej.

więcej informacji

dodano: 21.11.2013
Będziński SMOK TEATRALNY

Będziński SMOK TEATRALNY

Stowarzyszenie Wspierania Działań Twórczych "Via Arte" ZAPRASZA 19 listopada o godz. 11.00 do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie na finał V edycji konkursu "Będziński Smok Teatralny".

Spośród 361 prac, które wpłynęły na tegoroczny konkurs jury w osobach: Piotr Zatorski (przewodniczący), Anna Pałys-Zatorska i Paweł Bogocz wyłoniło 12 laureatów nagród oraz 12 autorów, które prace zostały wyróżnione. Dodatkowo jury postanowiło 44 prace zakwalifikować do wystawy pokonkursowej, która będzie eksponowana w Galerii Młodego Artysty będzińskiej biblioteki.

PROJEKT realizowany jest pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina i finansowym wsparciu Urzędu Miejskiego w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 12.11.2013
Katowickie Prezentacje Biblioteczne

Katowickie Prezentacje Biblioteczne

15 listopada podczas dziesiątych Katowickich Prezentacji Bibliotecznych biblioteki publiczne województwa śląskiego prezentowały nowatorskie i oryginalne metody pracy z młodymi czytelnikami. W tym roku Biblioteka Śląska do współpracy zaprosiła biblioteki pełniące funkcję bibliotek powiatowych. Wśród 6 zaproszonych bibliotek swoimi sukcesami i najlepszymi, sprawdzonymi formami pracy z młodym czytelnikiem podzieliła się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie. Na specjalnie przygotowanym stoisku oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki prezentował swoją ofertę oraz najlepsze przedsięwzięcia 7 bibliotek samorządowych Powiatu Będzińskiego realizowane m.in. w ramach obchodzonego Roku Tuwima, który był tematem przewodnim prezentacji.

więcej informacji

dodano: 18.11.2013
W każdej bajce, sami wiecie kryje się bohater przecież, każdy ma ulubionego przedstawi postać jego

Biblioteka Podłosie Przedszkole

8 listopada w Filii nr 9 - Podłosie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki publicznej w Będzinie odbył się konkurs dla przedszkolaków pt. "W każdej bajce, sami wiecie kryje się bohater przecież, każdy ma ulubionego i przedstawi postać jego". Inspirowany Dniem Postaci z Bajki konkurs pozwolił dzieciom przedstawić ulubionych bajkowych bohaterów oraz zaprezentować możliwości recytatorskie.

więcej informacji

dodano: 18.11.2013
Zostań Wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI!

Szlachetna Paczka 2013

Co roku do projektu SZLACHETNA PACZKA zgłaszają się osoby zainspirowane ideą mądrej pomocy - bohaterowie zmiany społecznej. Tworząc zespół SuperW, łączą biednych i bogatych. Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin żyjących w niezawinionej biedzie, czyli do ponad 55 tys. osób. Łączna liczba zaangażowanych w projekt - wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga aż 300 tys.

SZLACHETNA PACZKA 2013 otwiera rekrutację wolontariuszy.

więcej informacji

dodano: 23.09.2013
Starsze wiadomości: « 1  2  3 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 148

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.