przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

KONKURS MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT

Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie ZAPRASZAJĄ do udziału w konkursie ekologicznym "Przyroda jest nieskończoną dziedziną, której środek leży wszędzie, a zakres nigdzie. To już XV edycja konkursu MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT, którego celem jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, propagowanie konkretnych zachowań korzystnych dla środowiska naturalnego i upowszechnianie wiedzy o przyrodzie.

Do tegorocznych zadań konkursowych adresowanych do najmłodszych uczestników należy wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej "Ekopotwora". Oryginalne "Rady na odpady" mogą zaprezentować uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych w książeczce zawierającej opowiadanie i własnoręcznie wykonane ilustracje o recyklingu i segregacji śmieci, których bohaterem jest znana postać literacka literatury dziecięcej. Młodzież gimnazjalna ma możliwość wykazania się wiedzą i umiejętnościami przygotowując film nagrany telefonem komórkowym "Żyj apetycznie i zdrowo" przedstawiający przygotowanie potraw z ekologicznych produktów, a stawiający na wiedzę licealiści musza znaleźć ekologicznego newsa i napisać uzasadnienie, dlaczego ta informacja zasługuje na uwagę.

Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy konkursu zaprosili do współpracy miasta partnerskie Będzina (Kaisiadorys z Litwy, Iżewsk z Rosji, Tatabanya z Węgier), region Fife (Szkocja), miasto Basse - Ham (Francja) oraz rejon Żydaczowski (Ukraina) i Powiat Jędrzejowski, z którymi współpracuje będzińskie Starostwo Powiatowe.

Szczegółowe informacje zawiera regulamin konkursu.

dodano: 07.03.2013
Z cyklu PIĘKNO UTRWALONE PĘDZLEM

Piękno utrwalone pędzlem, będzin

W Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie otwarto wystawę malarstwa z cyklu "Piękno utrwalone pędzlem" Stowarzyszenia Promocji Kultury Zagłębia w Będzinie.

Zapraszamy: 1 - 29 marca 2013 r. - Budynek Biblioteki Głównej ul. Piłsudskiego 39. Wstęp wolny.

więcej informacji

dodano: 05.03.2013
Konkurs Recytatorski

Konkurs recytatorski

4 marca w będzińskiej bibliotece odbył się pierwszy dzień przesłuchań etapu miejskiego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów organizowanego przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie oraz MiPBP w Będzinie.Jury w osobach:

 • Patrycy Hauke - aktor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie,
 • Elżbieta Gwiazda - inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie,
 • Bożena Staszewska - polonista, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie
 • Ewa Graca - nauczyciel języka polskiego, wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Będzinie

wysłuchało 20 młodych recytatorów reprezentujących 10 placówek oświatowych gminy Będzin. Jury, wybierając laureata do eliminacji wojewódzkich konkursu oceniało dobór repertuaru, kulturę słowa i interpretację wybranego utworu.

więcej informacji

dodano: 05.03.2013
Z cyklu PIĘKNO UTRWALONE PĘDZLEM

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie oraz Stowarzyszenie Promocji Kultury Zagłębia w Będzinie zapraszają 1 marca o godz. 17.00 na otwarcie wystawy malarstwa z cyklu "Piękno utrwalone pędzlem". Tym razem w Galerii klubu „Pod Sową” swoje prace zaprezentuje 15 autorów, artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych uprawiających różne techniki malarskie. Wystawa "Piękno utrwalone pędzlem" jest kolejną wspólną inicjatywą podjętą przez bibliotekę i założone w 2011 roku stowarzyszenie. Ekspozycja obejmie ponad 40 obrazów, które będzie można oglądać do końca marca w godzinach otwarcia placówki (poniedziałek – piątek 10.00-19.00; sobota 9.00-15.00).

Zapraszamy:

1 marca godz. 17.00 - Galeria klubu "Pod Sową" - Budynek Biblioteki Głównej ul. Piłsudskiego 39 Wstęp wolny.

dodano: 25.02.2013
BIBLIOFERIE. Kulturalnie i z pomysłem...

Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin

Internet jest nieocenionym wynalazkiem, narzędziem komunikacji, edukacji i rozrywki. Doskonale o tym wiedzą zarówno dzieci jak i dorośli, a ostatnio także coraz częściej seniorzy, dla których oferta zajęć i warsztatów nauki korzystania z INTERNETU jest stale wzbogacana. Ważne jest, aby z Internetu korzystać w sposób świadomy, odpowiedzialny i bezpieczny. Mogli się tego nauczyć uczestnicy zajęć edukacyjnych Cel – bezpieczny INTERNET zorganizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie.

Zajęcia zostały przeprowadzone podczas BIBLIOFERII w ramach ogólnopolskiej akcji Sieciaki pl. Fundacji Dzieci Niczyje. Dzieci zapoznały się z możliwościami i zaletami jakie daje INTERNET oraz zagrożeniami, na jakie są narażone w sieci.

Z kolei za sprawą wizyty w będzińskim studio fotograficznym ISO 100 Studio Dariusza Wójcika wśród uczestników BIBLIOFERII wzrosło zainteresowanie aparatami fotograficznymi, statywami, lampami i różnego rodzaju modyfikatorami i statywami, które dzieci tam odkryły i poznały. W ramach warsztatów Fotografia i nowoczesne technologie młodzi adepci sztuki kreatywnego fotografowania zapoznali się z bogatym sprzętem wykorzystywanym w profesjonalnych sesjach zdjęciowych i poznali historię m.in. niezwykłej sesji samochodowej i motocykla Kawasaki. Następnie, wcielając się w rolę fotografa i modeli, uczestnicy zajęć poczuli atmosferę, która towarzyszy sesjom. Pełni wrażeń wymyślali układy statyczne i bardzo dynamiczne, pozując indywidualnie, grupowo i dobrze się przy tym bawiąc.

Podczas warsztatów poprowadzonych przez Katarzynę Walkowicz w Zespole Parków Krajoznawczych Województwa Śląskiego dzieci dowiedziały się jak zimą zachowują się zwierzęta, które z nich zostają, a które odlatują do ciepłych krajów. Z zespołem tańca irlandzkiego Galway uczestnicy BIBLIOFERII bawili się doskonale podczas zabaw i gier walentynkowych, a w trakcie warsztatów w Centrum Scenografii Polskiej Muzeum Śląskiego w Katowicach zgłębiali wiedzę na temat ilustracji książkowych i scenografii teatralnych.

więcej informacji

dodano: 25.02.2013
Fotografia i nowoczesne technologie

ISO 100 Studio, biblioferie, będzin

Aparaty, statywy, lampy i różne rodzaje modyfikatorów i statywów były przedmiotem wizyty jaką uczestnicy BIBLIOFERII złożyli 15 lutego w będzińskim studio fotograficznym ISO 100 Studio Dariusza Wójcika. W ramach warsztatów "Fotografia i nowoczesne technologie" młodzi adepci sztuki kreatywnego fotografowania zapoznali się z bogatym sprzętem wykorzystywanym w profesjonalnych sesjach zdjęciowych i poznali historię m.in. niezwykłej sesji samochodowej i motocykla Kawasaki. Następnie, wcielając się w rolę fotografa i modeli, uczestnicy zajęć poczuli atmosferę, która towarzyszy sesjom. Pełni wrażeń wymyślali układy statyczne i bardzo dynamiczne, pozując indywidualnie, grupowo i dobrze się przy tym bawiąc.

ISO 100 Studio

więcej informacji

dodano: 25.02.2013
AKTYWNI KULTURALNIE - czyli ferie w Bibliotece

Podróż do bajkolandii, wyprawy książkowe w krainy baśniowe, rymowanki z charakterem, ćwiczenia na niepogodę dla miłośników Kubusia Puchatka i wiele innych propozycji zajęć dla dzieci przygotowała będzińska biblioteka na czas tegorocznych ferii zimowych.

Przygotowana oferta zajęć AKTYWNI KULTURALNIE ma rozwijać kreatywne i nieszablonowe myślenie i zachęcać dzieci do twórczego i kulturalnego spędzania wolnego czasu. To propozycja, która umożliwi dzieciom stać się źródłem pomysłowości i twórczej inspiracji, o czym będzie zaświadczać powstała GIEŁDA POMYSŁÓW. Z myślą o uczestnikach BIBLIOFERII zaplanowane zostały warsztaty edukacyjne pomiędzy ilustracją książkową, a scenografią teatralną w Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach, wizyta w Zespole Parków Krajoznawczych Województwa Śląskiego i konsultacje dotyczące nowoczesnych technologii i fotografii przeprowadzone w ISO 100 Studio. Podczas zajęć zorganizowanych w ramach ogólnopolskiego programu Sieciaki pl. dzieci nauczą się także bezpiecznie korzystać z Internetu, a w trakcie warsztatów plastycznych zimowe pejzaże zamknięte w szkle zdobędą umiejętności malowania na szkle. Będą quizy, rebusy ,rozważania na temat ludowych powiedzeń i przysłów oraz poszukiwania źródeł mądrości.

Szczegółowa oferta zajęć

dodano: 06.02.2013
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 148

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.