przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Szósta edycja KONKURSU POETYCKIEGO

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Będzinie - Fanklub Poetycki grupa "Rymozaury" zaprasza ludzi pióra do udziału w Konkursie Poetyckim.

Konkurs, ogłoszony jest w ramach Roku Juliana Tuwima, ma charakter otwarty i adresowany jest do wszystkich miłośników słowa poetyckiego. Mogą w nim uczestniczyć zarówno twórcy nieprofesjonalni jak i zrzeszeni w związkach twórczych. Nagrodą Główną w konkursie jest dofinansowanie do wydania tomiku poetyckiego w wysokości 1 000 zł. Termin nadsyłania prac mija 30 kwietnia. Szczegółowe warunki konkursu zawiera REGULAMIN dostępny na stronie www.biblioteka.bedzin.pl.

dodano: 19.03.2013
Spotkanie poetyckie z Hanną Diktą

Spotkanie poetyckie z Hanną Diktą

15 marca w klubie "Pod Sową" będzińskiej biblioteki odbyło się spotkanie pt. "Wyrastanie z dziewczynki". Gościem spotkania była poetka HANNA DIKTA, która zaprezentowała wiersze ze swojego debiutanckiego tomiku wydanego w 2012 roku pt. "Stop-klatka" oraz fragmenty opowiadań, które w przyszłości zamierza opublikować.

więcej informacji

dodano: 20.03.2013
Spotkanie autorskie z Eną Kielską

Spotkanie autorskie z Eną Kielską

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie oraz Wydawnictwo Internetowe E-BOOKOWO zapraszają 22 marca o godz. 17.00 do klubu "Pod Sową" na spotkanie autorskie z Eną Kielską, autorką książki "Pamiętnik Wendy".

Po spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki.

dodano: 19.03.2013
Centrum Nauki KOPERNIK w Warszawie

Centrum Nauki KOPERNIK w Warszawie

14 marca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zorganizowała wyjazd edukacyjny do Centrum Nauki KOPERNIK w Warszawie dla bibliotekarzy bibliotek samorządowych powiatu Będzińskiego.
więcej informacji

dodano: 20.03.2013
Akademia Orange dla bibliotek

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie uczestniczy w programie Akademia Orange dla bibliotek, którego celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Będzińska książnica w ramach programu otrzymała w 2013 roku dotację celową w wysokości 9 925.55 zł na refundację kosztów poniesionych w związku ze świadczeniem usługi dostępu do Internetu.

dodano: 05.03.2013
ELIMINACJE MIEJSKIE Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego zakończone

ELIMINACJE MIEJSKIE Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

8 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej podsumowano XIII edycję Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Eliminacje miejskie organizowane przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie oraz będzińską bibliotekę zorganizowano 4 i 5 marca.

Umiejętności recytacji i interpretacji tekstu literackiego zaprezentowało w tym roku 34 uczniów będzińskich szkół podstawowych i gimnazjów oraz przedstawicieli Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie. W wybranym repertuarze znalazły się m.in. teksty Tadeusza Różewicza, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Adama Mickiewicza, Wandy Chotomskiej i Jana Brzechwy. Jury, które obradowało w składzie:

 • Dariusz Wiktorowicz - dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie
 • Patrycy Hauke - aktor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie
 • Roman Goczoł - naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie
 • Bożena Staszewska - polonista, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie
 • Ewa Graca -wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Będzinie,
 • Elżbieta Gwiazda - inspektor Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie,

oceniało przede wszystkim dobór repertuaru, kulturę słowa i interpretację prezentowanego utworu. Decyzją jury laureatem I miejsca w kategorii szkół podstawowych został ŁUKASZ NALEPA z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie, który zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu w Katowicach. II miejsce przypadło ZUZANNIE ŚLIWIŃSKIEJ ze Szkoły Podstawowej nr 3, a III miejsce zajął FRANCISZEK LATUSEK ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie.

Wśród uczniów szkół gimnazjalnych

 • w kategorii "Turniej rycerski" laureatami zostali:
  • PATRYK DOMAŃSKI z Gimnazjum nr 5, który zajął I miejsce i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu w Katowicach
  • ANGELA FREJ z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury - II miejsce
  • DARIA SYGUŁA z Gimnazjum nr 4 - III miejsce
 • w kategorii "Wywiedzione ze słowa" I miejsce zajął KAMIL HOFMAN z Gimnazjum nr 5, który zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu w Katowicach

Jury przyznało także 9 wyróżnień, które otrzymali: Jagoda Ciołek (SP nr 6), Julia Rzeplińska (SP nr 13), Aleksandra Lisiakiewicz (SP nr 8), Zuzanna Rząp (SP nr 11), Natalia Piekarczyk (SP nr 4), Dawid Tomczyk (Gimnazjum nr 1), Maja Kurzak (Gimnazjum nr 1), Patryk Zojdź (Gimnazjum nr 3) i Żaneta Oczkowska (Gimnazjum nr 3)

więcej informacji

dodano: 12.03.2013
"Wyrastanie z dziewczynki" - spotkanie z poetką Hanną Diktą

Piękno utrwalone pędzlem, będzin

Będzińska biblioteka zaprasza 15 marca o godz. 17.00 na spotkanie z HANNĄ DIKTĄ, poetką, laureatką wielu konkursów i turniejów poetyckich, m.in. XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rafała Wojaczka i Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Młodzi na łodzi". Jej wiersze publikowane były w antologiach forów poetyckich, almanachach pokonkursowych, kwartalniku literackim "Migotania, przejaśnienia" oraz "Szafie", "Lounge Magazyn", "Pegazie Lubuskim", "SOS Narcie" i "Latarni Morskiej". Były także czytane na antenie Radia Katowice w audycji "Poczta Poetycka Macieja Szczawińskiego". W 2012 roku ukazał się jej debiutancki tomik poetycki "Stop - klatka", który jest opowieścią o relacjach córki z matką, o śmierci jednej z nich, o codzienności, żalu i metafizyce.

Hanna Dikta mieszka w Piekarach Śląskich. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim oraz studium podyplomowe z historii na Uniwersytecie Opolskim. Pracuje jako nauczyciel języka polskiego i historii. W trakcie spotkania w będzińskiej bibliotece Hanna Dikta zaprezentuję wiersze z tomiku "Stop - klatka" oraz fragmenty prozy. Będzie możliwość nabycia tomiku (15,00) i otrzymania imiennej dedykacji. Spotkanie poprowadzi ANDRZEJ NOGA, poeta.

Zapraszamy: 15 marca 2013 r. godz. 17.00 - Budynek Biblioteki Głównej ul. Piłsudskiego 39 Wstęp wolny.

dodano: 12.03.2013
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 148

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.