przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Finał konkursu ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT

final konkursu

16 kwietnia w będzińskiej bibliotece spotkali cię przedstawiciele organizatorów powiatowego konkursu ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT, by ocenić prace, które wpłynęły na tegoroczną edycję konkursu.

Jury w osobach:


 • Anna Pala - Naczelnik Wydziału Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Będzinie
 • Bożena Staszewska - Dyrektor MiPBP w Będzinie
 • Katarzyna Sztura z Wydziału Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego
 • Aleksandra Lipa z Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Będzinie
 • Alicja Pierzchalska-Wieczorek z Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miejskiego w Będzinie
 • Beata Fonik z Ośrodka Kultury w Będzinie
 • Katarzyna Walkowicz z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie

wyłoniono laureatów z pośród 270 uczestników, będących autorami ponad 250 prac. Wyniki zostaną ogłoszone 26 kwietnia podczas uroczystego finału konkursu. Podczas spotkania, które odbędzie się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie wystąpią m.in. dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 9 w Będzinie prezentując przedstawienie pt. "Nocny Świat". Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00 . Zapraszamy.

final konkursu final konkursu


dodano: 18.04.2013
Kobiece spotkanie literackie

Literackie spotkanie kobiece

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza 26 kwietnia 2013r. o godzinie 17.00 na kobiece spotkanie literackie. Spotkanie zorganizowane z inicjatywy Wydawnictwa Internetowego e- bookowo.pl, Projektu Pozytywka i Będzińskiego Centrum Biznesu, Nauki i Kultury będzie okazją do dyskusji na temat, czy istnieje literatura kobieca, co czytają kobiety i o czym lubią pisać.

Zaproszenie przyjęły ciekawe Pisarki, które podzielą się swoimi przemyśleniami, i którym będzie można zadać niedyskretne pytania. Na spotkaniu wystąpią m.in.:

 • Annais- absolwentka kulturoznawstwa, laureatka pięciu konkursów poetyckich m.in. Laur Zawodziański, Zagłębiowski Pegaz, Konkurs im. Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej) i konkursu na tłumaczenie. Publikowała m.in. w "SosnArt", "Art Anons", "ProArte", Śląskiej Strefie Gender, Modowo.pl
 • Weronika Górska- absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Po studiach ukończyła Studium Medyczne, kierunek dietetyka. Opracowuje jadłospisy dla osób zainteresowanych racjonalnym odżywianiem, kolekcjonuje książki kucharskie.
 • Ena Kielska- autorką bestsellera "Pamiętnik Wendy", oraz tomików "Witam Państwa w mojej audycji gotyk i seks", "Weź napisz o mnie wiersz", a także filmu "Ballada o morderstwie".
 • Katarzyna Krzan- absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego, doktor nauk humanistycznych o specjalności literaturoznawstwo. Właścicielka Agencji Internetowej A3M, zajmującej się tworzeniem stron internetowych i szeroko rozumianą poligrafią reklamową, prowadzi wydawnictwo internetowe e-bookowo (www.e-bookowo.pl) specjalizujące się w publikacjach elektronicznych.
 • Joanna Segieta- absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zajmuje się opracowaniami z zakresu geologii i ochrony środowiska.
 • V.G. Soque- jej pasją są podróże, także te po nieznanych wymiarach i nadrealnych rzeczywistościach. Uwielbia muzykę klasyczną, zwłaszcza utwory Fryderyka Chopina oraz dzieła operowe, baletowe i symfoniczne Piotra Czajkowskiego.
 • Patrycja Żurek- wrażliwa dziewczyna, która posiada zmysł obserwacji, a jej największą pasją jest pisanie. Do tej pory pisząca do szuflady, postanowiła dać szansę sobie i czytelnikom. Ma nadzieję, że pokochają jej książki tak, jak kocha je ona.

Zapraszamy 26 kwietnia o godzinie 17.00 do klubu "Pod Sową" będzińskiej biblioteki. Niezapomniane literackie emocje gwarantowane. WSTĘP BEZPŁATNY

dodano: 17.04.2013
Malarskie plenery osób niepełnosprawnych

Wystawa familia

12 kwietnia w Galerii Klubu "Pod Sową" będzińskiej biblioteki została otwarta wystawa pt. "Malarskie plenery osób niepełnosprawnych" zorganizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "FAMILIA" z Czeladzi oraz MiPBP w Będzinie.

Wystawa prezentowana będzie do 30 kwietnia w godzinach otwarcia placówki (poniedziałek - piątek od 10.00 do 19.00, w sobotę od 9.00 do 15.00). Zapraszamy.

więcej informacji

dodano: 15.04.2013
Jesień w Pragelato 2012

Jesień w Pragelato 2012

Fundacja im. Anny Pasek i Klub Absolwenta mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy "Jesień w Pragelato 2012" 18 kwietnia o godzinie 17.00. Wystawa prezentowana będzie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie (Galeria Młodego Artysty - dolny hol) do 29 kwietnia w godzinach otwarcia placówki (poniedziałek - piątek od 10.00 do 19.00, w sobotę od 9.00 do 15.00). Zapraszamy.

dodano: 16.04.2013
Kłótnie w tornistrze Elżbiety Bednarczyk

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie z okazji Światowego Dnia Pisarza i Praw Autorskich ZAPRASZA 24 kwietnia na spotkanie z ELŻBIETĄ BEDNARCZYK, autorką książki dla dzieci pt. "Kłótnie w tornistrze".

Elżbieta Bednarczyk znana jest z utworów dla dzieci ( "Kłótnie w tornistrze", "Zimowa przygoda królika", "Figlarne myszki", "Chciwy niedźwiadek"), sztuk teatralnych i twórczości dla dorosłych ("Odrodzenie duszy", "Dar życia"). Jej najnowsza książka "Kłótnia w tornistrze" to wierszowane opowiadanie z przesłaniem o szacunku dla otaczających nas ludzi, przyrody i przedmiotów, szczególnie tych które służą im w szkole, wzbogacają wiedzę i pomagają rozwijać zainteresowania.

Autorka od 20 lat mieszka w Australii. Podczas spotkań z młodymi czytelnikami chętnie opowiada o tym jak wygląda życie codzienne w tym raju, wyświetliła slajdy ukazujące, jak żyją tam dzieci, do jakich chodzą szkół i jak mieszkają.

W trakcie spotkania Elżbiety Bednarczyk w będzińskiej bibliotece będzie możliwość nabycia książki "Kłótnia w tornistrze" (w cenie 7.00 zl) wraz z imienną dedykacją i autografem.

  Zapraszamy:
 • 24 kwietnia godz. 9.00 - Biblioteka Główna ul. Piłsudskiego 39
 • 24 kwietnia godz. 11.00 - Filia Nr 4 MiPBP w Będzinie (Łagisza) ul. Pokoju 48
 • Wstęp wolny.

  plakat

  dodano: 12.04.2013
  Projekt Pozytywka

  pozytywka pozytywka
  Teatr ilustracji kamishibai

  Teatr ilustracji kamishibai

  10 i 11 kwietnia będzińska biblioteka gościła grupę 4 i 5-latków dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 8 w Będzinie. W trakcie spotkania dzieci poznały tradycyjną japońską sztukę opowiadania historii jaką jest teatr ilustracji kamishibai. Na obrazkach wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego, drewnianego parawanu (butai) została opowiedziana zabawna historia o życiu roślin pt. "Groszki".

  Teatr ilustracji kamishibai Teatr ilustracji kamishibai Teatr ilustracji kamishibai

  dodano: 11.04.2013
  Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 18  19  20  21  22  » 

  Ilość aktualności w bazie: 148

  Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
  Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

  Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.