przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

100 pytań do … WŁADYSŁAWA ŚLIWONIA

100 pytań do

Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych to motyw przewodni rozpoczętego 8 maja we wszystkich bibliotekach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji młodzi czytelnicy z Będzina spotkali się z poetą, autorem książek dla dzieci WŁADYSŁAWEM ŚLIWONIEM. Spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół Nr 4 w Będzinie oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 14 w Będzinie zorganizowano w Filii Nr 4 (Łagisza) i Filii Nr 5 (Grodziec) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Dzieci poznały trzecią część przygód niesfornego kucyka Angelo, który tym razem wybrał się w daleką podróż do ciepłych krajów.

100 pytań do 100 pytań do 100 pytań do 100 pytań do 100 pytań do 100 pytań do

dodano: 08.05.2013
"Dziesięć stron świata i 100 pytań do..."

Dziesięć stron świata i 100 pytań do…

10 maja 2013r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie będzie gościła pisarkę dla dzieci i młodzieży Annę Onichimowską. Autorka obok książek dla dzieci i młodzieży pisze dla dorosłych, jest autorką scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień literackich w Polsce i za granicą. Jej publikacjami są m.in. Aleksander, Będę dzielna, Demony na smyczy, Dziesięć stron świata.

Spotkanie „Dziesięć stron świata i 100 pytań do…” zorganizowano z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Zapraszamy 10 maja o godz. 8.30 do Sali konferencyjnej biblioteki. Wstęp wolny.

dodano: 08.05.2013
Święto Flagi Narodowej

Dzień Flagi Narodowej

2 maja obchodzone jest Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji na budynku Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie została umieszczona 15 metrowa flaga polska oraz kotylion. Swoją obecność w uroczystościach Święta Flagi bibliotekarze będzińskiej biblioteki postanowili zaznaczyć czytając fragmenty tekstów Juliana Tuwima. Utwory, tego jednego z wybitniejszych poetów XX wieku, nadal wzruszają, bawią i inspirują kolejne pokolenia czytelników. Prezentowane przez bibliotekarzy Kwiaty polskie to niezwykle piękny i ponadczasowy poemat, który stale porusza i nie stracił nic na swej aktualności.

"Czytanie Tuwima" to zaproszenie do świata niezwykłego poety, jedna z wielu propozycji będzińskiej biblioteki przygotowana w ramach obchodzonego właśnie Roku Juliana Tuwima.

więcej informacji

dodano: 02.05.2013
"Piękne są nasze barwy ojczyste"

Piękne są nasze barwy ojczyste

"Piękne są nasze barwy ojczyste" to najnowsza wystawa prezentowana w GALERII MŁODEGO ARTYSTY w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Jest pokłosiem konkursu plastycznego zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Będzinie. Wśród prezentowanych prac znajdują się te najlepsze, nagrodzone i wyróżnione przez jury. Wystawę otwarto 30 kwietnia podczas uroczystego finału konkursu. Prezentowana będzie w będzińskiej bibliotece do 8 maja w godzinach otwarcia placówki.

więcej informacji

dodano: 30.04.2013
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

24 kwietnia gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie była Elżbieta Bednarczyk, autorka książki dla dzieci "Kłótnie w tornistrze". Spotkanie zorganizowane z okazji Światowego Dnia Książki odbyło się w bibliotece głównej oraz w Filii Nr 4. Uczestniczące w spotkaniu dzieci z Miejskiego Zespołu Szkół Nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 1, 10 i 11 wysłuchały fragmentów książki, wzięły udział w mini spektaklu oraz obejrzały prezentację multimedialną przybliżającą życie w Australii, gdzie mieszka autorka.

więcej informacji

dodano: 29.04.2013
Rady na odpady i Ekopotwory

Rady na odpady i Ekopotwory

26 kwietnia odbył się finał powiatowego konkursu ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT organizowanego przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski oraz Miejska i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie. Tegoroczna, piętnasta już edycja konkursu odbyła się pod hasłem "Przyroda jest nieskończoną dziedziną, której środek leży wszędzie, a zakres nigdzie".

Zadaniem konkursowym adresowanym do najmłodszych uczestników było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej "Ekopotwora". Oryginalne "Rady na odpady" zaprezentowane w książeczce zawierającej opowiadanie i własnoręcznie wykonane ilustracje przedstawili uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych. Z kolei młodzież gimnazjalna wykazała się wiedzą i umiejętnościami przygotowując film "Żyj apetycznie i zdrowo" prezentujący przygotowanie potraw z ekologicznych produktów. Stawiający na wiedzę licealiści musieli znaleźć interesującego, ekologicznego newsa i uzasadnić, dlaczego ta informacja zasługuje na uwagę.

Na konkurs wpłynęło ponad 250 prac, których autorami było 270 uczniów z placówek oświatowych powiatu będzińskiego oraz rejonu Żydaczowskiego (Ukraina). Jury wyłoniło wśród nich 16 laureatów nagród głównych i 23 wyróżnień. Podczas uroczystego finału wręczono nagrody rzeczowe (plecaki sportowe, mp-4, dyski przenośne USB, książki, parasole, kubki, zegary) ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Będzinie oraz pamiątkowe dyplomy. Spotkaniu towarzyszył występ "Nocny Świat" dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Wandy Chotomskiej w Będzinie oraz prezentacja nagrodzonych prac.

Laureaci konkursu:

  GRUPA I:
 • Miejsce I: Dawidiw Irina (Ukraina)
 • Miejsce II: Limańska Margareta (MZS nr1 w Będzinie) Rakociński Piotr (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr2 w Sarnowie)
 • Miejsce III: Chrobok Oskar (SP nr1 w Będzinie-zerówka)

 • GRUPA II:
 • Miejsce I: Domagała Natalia (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr2 w Sarnowie) Domagała Angelika (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr2 w Sarnowie)
 • Miejsce II: Kokotko Marta, Fiedienko Bogdana, Olesia Tryś (Ukraina)
 • Miejsce III: Frąckowiak Lena (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobieszowicach) Kobryń Wiktor (MZS nr1 w Będzinie)

 • GRUPA III:
 • Miejsce I: Szumińska Karolina (Gimnazjum nr1 w Będzinie) Grybek Martyna (Gimnazjum nr5 w Będzinie)
 • Miejsce II: Kulis Zuzanna (Gimnazjum nr5 w Będzinie)
 • Miejsce III: Łagoda Karolina (Gimnazjum nr5 w Będzinie) Prochacka Maria (Gimnazjum nr5 w Będzinie)

więcej informacji

dodano: 29.04.2013
W Pragelato

Wystawa pragelato

18 kwietnia otwarto w będzińskiej bibliotece wystawę fotografii "Jesień w Pragelato 2012". Ekspozycja prezentuje 22 fotografie, których autorami są uczniowie i absolwenci MZS Nr 1 w Będzinie: Paulina Śliwińska, Weronika Piaskowska, Zuzanna Baj, Zuzanna Brajen i Mateusz Knap.

Wystawa jest inicjatywą Klubu Absolwenta MZS Nr 1 w Będzinie i Fundacji im. Anny Pasek. Jej współorganizatorami są Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz I Liceum Ogólnokształcące w Będzinie. Wystawa prezentowana będzie w Galerii Młodego Artysty będzińskiej biblioteki do 29 kwietnia w godzinach otwarcia placówki (poniedziałek - piątek od 10.00 do 19.00, w sobotę od 9.00 do 15.00). Potem będzie ją można oglądać w Miejskim Zespole Szkół Nr 1 oraz Liceum im. M. Kopernika w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 19.04.2013
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 17  18  19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 148

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.