przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Szanowni Czytelnicy

W związku ze szkoleniem pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie informujemy, że :

 • 29 maja 2013 roku (środa)
 • Filia Nr 1Ksawera, Filia nr 2 Warpie, Filia Nr 7 Zamkowe i Filia Nr 9 Podłosie będzie NIECZYNNA.

 • 31 maja 2013 roku (piątek)
 • Filia nr 2 Warpie, Filia Nr 4 Łagisza, Filia nr 5 Grodziec, Filia Nr 7 Zamkowe i Filia Nr 9 Podłosie będzie NIECZYNNA.

  Za utrudnienia PRZEPRASZAMY i ZAPRASZAMY do Biblioteki Głównej – Będzin, ul. Piłsudskiego 39, tel. 32 267-41-65.

  dodano: 21.05.2013
  "Czytanie dzieciom - najlepsza inwestycja"

  W czerwcu po raz kolejny w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM organizowany jest Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tegoroczna, dwunasta już edycja kampanii promującej głośne czytanie dzieciom odbywa się pod hasłem "Czytanie dzieciom - najlepsza inwestycja".

  Z tej okazji w będzińskiej bibliotece zorganizowane zostaną 6 czerwca o godz. 10.00 zajęcia literackie "Radość czytania". Zaproszenie do wspólnego czytania dzieciom przyjął nadkom. Robert Zuwała z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji, bryg. Dariusz Zawadzki, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Będzinie oraz Anna Paciej, starszy strażnik Straży Miejskiej w Będzinie. Uczestniczące w spotkaniu dzieci zostaną zaproszone do podróży z Julianem Tuwimem, którego Rok jest właśnie obchodzony. Dzieci usłyszą historie Zosi Samosi i Dyzia Marzyciela, inspirowanie wierszem Słoń Trąbalski i Okulary porozmawiają o różnych ludzkich wadach, a po wysłuchaniu Lokomotywy i Murzynka Bambo spróbują odpowiedzieć na pytanie "jacy jesteśmy"? Podczas spotkania wystąpi także Zuzia Wasik, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Będzinie.

  plakat

  dodano: 29.05.2013
  Srebrna Odznaka Honorowa dla dyrektorów bibliotek samorządowych Powiatu Będzińskiego

  Srebrna Odznaka Honorowa

  Srebrną Odznaką Honorową "Za Zasługi dla Województwa Śląskiego" zostali wyróżnieni dyrektorzy dwóch bibliotek samorządowych Powiatu Będzińskiego. Wyróżnienie Sejmiku Województwa Śląskiego otrzymała Bożena Staszewska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie oraz Magdalena Szlachta, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu. Z kolei Helena Warczok, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach otrzymała odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczystego odznaczenia laureatów dokonano 24 maja w Raciborzu, podczas seminarium Wojewódzkiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

  Tegoroczne seminarium zostało zorganizowane przez Bibliotekę Śląską w Katowicach, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu. Było okazją do wręczenia dorocznej Nagrody Śląskiego Środowiska Bibliotekarskiego im. Józefa Lompy, której tegoroczną laureatką została Marzena Mróz z MiPBP w Raciborzu oraz prezentacji osiągnięć Anny Hiller, laureatki okręgowego etapu konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w województwie śląskim. Nie zabrakło także wykładów zaproszonych gości, prelekcji Prezydenta i Starosty Raciborza, występu artystycznego oraz możliwości zwiedzania Raciborza, w tym Zamku Piastowskiego.

  więcej informacji

  dodano: 27.05.2013
  "Kolekcja SZTUKI Dziecka"

  Kolekcja SZTUKI Dziecka

  W galerii MŁODEGO ARTYSTY Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie prezentowana jest wystawa prac plastycznych dzieci i młodzieży pt. "Kolekcja SZTUKI Dziecka".

  Jest to kolejna edycja wystawy promująca aktywność twórczą dzieci. Wystawa tworzy unikalny zbiór prac plastycznych wykonanych przez dzieci w wieku 3 - 13 lat, uczestników konkursów oraz warsztatów organizowanych przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Prace emanują oryginalnością, ekspresją oraz charakterystyczną dla twórczości dziecięcej odwagą w przedstawianiu swojego modelu świata.

  Wystawa "Kolekcja SZTUKI Dziecka" prezentowana będzie w będzińskiej bibliotece do 7 czerwca w godzinach otwarcia biblioteki. Wstęp wolny!

  więcej informacji

  dodano: 22.05.2013
  "PRAKTYCZNY KURS PISARSTWA dla każdego"

  Kurs Pisarstwa

  Skąd czerpać pomysły, jaka technikę narracji wybrać, w jaki sposób budować sceny i sekwencje sceniczne? Na te i wiele innych pytań można było znaleźć odpowiedzi podczas Praktycznego kursu pisarstwa dla każdego, który odbył się 17 maja w będzińskiej bibliotece.

  Inicjatorem i organizatorem warsztatów była dr Katarzyna Krzan (wydawnictwo internetowe E-bookowo), autorka poradników Praktyczny Kurs Pisarstwa oraz Zacznij pisać. Motywacyjny poradnik pisarza. W takcie warsztatów składających się z części teoretycznej i praktycznej można było dowiedzieć się jak napisać fascynującą powieść, jakich użyć chwytów i technik by opowieść przykuła uwagę czytelnika. W części praktycznej należało zmierzyć się z kilkoma zadaniami pozwalającymi lepiej opanować warsztat pisarza, bowiem jak twierdziła prowadząca kurs pisarstwo jest rzemiosłem, którego można się nauczyć, a każdemu pisarzowi niezbędny jest warsztat.

  więcej informacji

  dodano: 20.05.2013
  Międzybiblioteczny Turniej Wiedzy o Bibliotekach "Wiedza, ruch i teatr"

  Turniej Wiedzy o Bibliotekach

  Uczniowie dwóch klas trzecich szkół podstawowych z Będzina i Dąbrowy Górniczej przystąpili 15 maja do turniejowych potyczek na wiedzę, talent i sprawność fizyczną. Młodzi czytelnicy bibliotek wykazali się doskonałą znajomością bibliotek i literatury dziecięco – młodzieżowej oraz wiedzą o regionie Zagłębia Dąbrowskiego. Pokazali także swoje talenty aktorskie, poczucie humoru i sprawność fizyczną. A wszystko to w ramach międzybibliotecznego Turnieju Wiedzy o Bibliotekach pt. "Wiedza, ruch i teatr" organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej.

  Turniej organizowany jest od 8 lat w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej TYDZIEŃ BIBLIOTEK. W tym roku turniejowe potyczki odbyły się w Pałacu Mieroszewskich. Uczestnicy turnieju, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 10 w Będzinie oraz Szkoły Podstawowej Nr 3 w Dąbrowie Górniczej zwiedzili sale pałacowe oraz eksponowane w muzeum wystawy. Podczas przygotowanych warsztatów edukacyjnych "Jak to z masłem było…" przekonali się jak trudnym i ciężkim zadaniem jest tradycyjne wyrabianie masła i jak ono doskonale smakuje potem, ze świeżym pieczywem.

  Międzybiblioteczny Turniej Wiedzy o Bibliotekach kończył obchody tegorocznego Tygodnia Bibliotek w będzińskiej książnicy. Zakończył się, ku zadowoleniu wszystkich, sprawiedliwym remisem. Obok dobrej zabawy każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, książkę oraz maskotkę.

  więcej informacji

  dodano: 16.05.2013
  Komputerowa Szkoła Seniora na 5!

  Komputerowa Szkoła Seniora

  Organizowana w będzińskiej bibliotece od 2008 roku Komputerowa Szkoła Seniora aktywizuje seniorów i rozwija ich wiedzę w kwestii dostępnych rozwiązań technologicznych, wzbogacając komfort i jakość życia, ułatwiając komunikację z bliskimi.

  Z okazji jubileuszu 5 lat podnoszenia kompetencji seniorów w posługiwaniu się informacją w wirtualnym świecie zorganizowano spotkanie z dotychczasowymi uczestnikami warsztatów. Na spotkanie przybył m.in. jeden z najstarszych uczestników warsztatów, 90 letni Stanisław Siudak.

  W przygotowanej prezentacji multimedialnej podsumowano pięć lat warsztatów oraz zaprezentowano ofertę edukacyjną i kulturalną biblioteki adresowaną do osób dorosłych. Za otwartość na świat wirtualny i aktywną obecność w zasobach Internetu uczestnicy Komputerowej Szkoły Seniora otrzymali listy gratulacyjne z życzeniami satysfakcji i uśmiechu, który wywołał mini recital Lucyny Gawlik ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

  Spotkanie Komputerowa Szkoła Seniora na 5 ! Zorganizowano w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

  więcej informacji

  dodano: 14.05.2013
  Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 15  16  17  18  19  20  21  22  » 

  Ilość aktualności w bazie: 148

  Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
  Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

  Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.