przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Od przedszkola, od malucha bajek i wierszyków słucham…

Od przedszkola, od malucha bajek i wierszyków słucham…

17 czerwca w Filii Nr 9 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbyła się uroczystość przyjęcia w grono młodego czytelnika dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 11 w Będzinie. Dzieci po złożeniu obietnicy, że będą książki czytać i szanować otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Podczas spotkania nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego "Znam piękny wierszyk i Wam go powiem, a o czym będzie każdy się dowie."

więcej informacji

dodano: 19.06.2013
BAJECZNE MANEWRY LITERACKIE z GRZEGORZEM KASDEPKE

Grzeegorz Kasdepke

Uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej Nr 1, 4, 10 i 13 spotkali się 7 czerwca w będzińskiej bibliotece z pisarzem GRZEGORZEM KASDEPKE. Spotkanie "Bajeczne manewry literackie" zostało zorganizowane w ramach współpracy z Biblioteką Śląską w Katowicach, która jest inicjatorem projektu "Zabajani. Bajeczne manewry literackie".

więcej informacji

dodano: 10.06.2013
Znam piękny wierszyk… - konkurs recytatorski dla dzieci

Konkurs Podłosie

5 czerwca w Fili Nr 9 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie w ramach akcji Cała Polska czyta Dzieciom zorganizowano konkurs recytatorski dla dzieci pt. "Znam piękny wierszyk i Wam go powiem, a o czym będzie każdy się dowie". Uczestnicy konkursu, dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 11 w Będzinie zaprezentowały wiersze swoich ulubionych autorów, w tym Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej i Juliana Tuwima.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystości pasowania na młodego czytelnika, która odbędzie się 17 czerwca w Filii Nr 9 - Podłosie.

więcej informacji

dodano: 10.06.2013
NO PASARAN - wystawa malarstwa Wiolety Frączek

Wystawa malarstwa

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza 20 czerwca o godz. 17.00 na wernisaż wystawy malarstwa Wiolety Frączek "NO PASARAN". Malarka należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie. Jest laureatką I miejsca V Ogólnopolskiego Konkursu literacko - plastycznego pt. "Znaszli ten kraj". Malowanie to dla niej najważniejsza rzecz w życiu. Inspiracją staje się, jak twierdzi malarka pierwszy ruch pędzla, który motywuje do dalszej pracy. Wernisaż wystawy uświetni występ Mira Witka, ze STKZD oraz Romualda Wójcika i Bożeny Związek, którzy zaprezentują poezję satyryczną.

Wystawa prezentowana będzie w Galerii biblioteki (klub "Pod Sową") do końca lipca 2013r. w godzinach otwarcia placówki: (poniedziałek - piątek od 10.00 do 19.00, w sobotę od 9.00 do 15.00).

Zapraszamy.

dodano: 10.06.2013
Radość czytania - spotkanie zorganizowane w ramach akcji Cała Polska czyta Dzieciom

Cała Polska czyta Dzieciom

6 czerwca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie w ramach akcji Cała Polska czyta Dzieciom odbyło się spotkanie Radość czytania. Z przybyłymi do biblioteki dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 4 i Przedszkola Miejskiego nr 8 w Będzinie spotkali się przedstawiciele policji, straży miejskiej i straży pożarnej.

Zaproszeni goście opowiedzieli dzieciom o swoich zawodach, zaprezentowali akcesoria niezbędne do wykonywania ich codziennych obowiązków i przeczytali wiersze Juliana Tuwima. W podróż z Tuwimem zabrali dzieci Paweł Łotocki i Bogusław Rzeszutko z Powiatowej Komendy Policji w Będzinie, którzy przeczytali Zosię Samosię i Dyzio Marzyciela, Anna Paciej ze Straży Miejskiej, która zaprezentowała wiersze Słoń Trąbalski i Okulary oraz Stanisław Sysakiewicz z Państwowej Straży Pożarnej, który przypomniał dzieciom Lokomotywę i Murzynka Bambo.

W dalszej części spotkania dzieci miały możliwość połączenia się przez krótkofalówkę Piotra Kordela z dyżurnym Straży Miejskiej i przymierzyć kask strażacki, który przyniósł Krystian Biesiada. Wysłuchały także występu Zuzanny Wasik, uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej "Dominanta" w Będzinie, która jest laureatką II miejsca XVII Zagłębiowskiego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki (kategoria 0-III klasa).

więcej informacji

dodano: 07.06.2013
BAJECZNE MANEWRY LITERACKIE z GRZEGORZEM KASDEPKE

Grzegorz Kasdepke

7 czerwca 2013 roku gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie będzie pisarz Grzegorz Kasdepke. Autor prawie 30 książek dla dzieci i młodzieży, w tym "Bon czy ton: Savoir-vivre dla dzieci", "Do trzech odlicz!, zabawy matematyczne", "Poradnik hodowcy aniołów" przyjedzie do będzińskiej biblioteki po raz trzeci. Tym razem w ramach projektu "Zabajani. Bajeczne manewry literackie", którego inicjatorem jest Biblioteka Śląska w Katowicach.

Grzegorz Kasdepke ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1995-2000 był redaktorem naczelnym magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Jest laureatem wielu nagród, w tym Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Bohaterowie jego książek zawojowali nie tylko domowe biblioteczki, ale i szkolne podręczniki. Kuba i Buba, Detektyw Pozytywka, Kacper oraz jego niefrasobliwy tata – to tylko niektóre z opisanych przez autora postaci.

Grzegorz Kasdepke pisze także scenariusze do programów oraz seriali telewizyjnych, tj. Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa.

Spotkanie BAJECZNE MANEWRY LITERACKIE odbędzie się 7 czerwca o godz. 12.00 w sali konferencyjnej. Wstęp bezpłatny.

dodano: 23.05.2013
Z odwiedzinami u mistrza Andersena

Z odwiedzinami u mistrza Andersena

Tradycją będzińskiej biblioteki stało się organizowanie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek wyjazdów seminaryjnych bibliotekarzy. W tym roku bibliotekarze postanowili podążyć śladem duńskiego baśniopisarza, Hansa Christiana Andersena. Ponieważ krainą twórczości Andersena jest Kopenhaga popłynęli do Danii odkrywać świat jego baśni.

Odwiedzili najstarszą dzielnicę miasta, XVII wieczny Nowy Port. W gwarnej, pełnej turystów dzielnicy zwróciły uwagę zaciszne i zadbane podwórka z drewnianą zabudową o bajkowym charakterze. To tutaj pod numerem 67., a potem 18. mieszkał Hans Christian Andersen. To tutaj wydał po raz pierwszy swoje baśnie. Bibliotekarze udali się także do najbardziej obleganego przez turystów miejsca w Kopenhadze, jakim jest morskie wybrzeże. Tutaj na głazie przysiadła wpatrzona w dal Mała Syrenka, która od 100 lat jest symbolem miasta. Podczas wizyty w Kopenhadze nie mogło zabraknąć także spotkania z samym H.Ch. Andersenem, którego pomnik znajduje się w okolicach Placu Ratuszowego.

W trakcie spaceru po stolicy Danii wrażenie zrobiła na bibliotekarzach Royal Library, duńska Biblioteka Królewska, w której zbiorach znajdują się rękopisy i pierwsze wydania baśni Andersena. Stojący na kopenhaskim nabrzeżu budynek biblioteki został rozbudowany (elewacja wyłożona czarnym granitem) i jest obecnie siedmiopiętrową bryłą z rozświetlonym atrium. W budynku mieszczą się księgarnie, kawiarnie, restauracje oraz centrum badawcze i archiwum. Na tarasie oraz tzw. Hallu Królowej odbywają się koncerty, panele dyskusyjne i imprezy kulturalne, sprawiając że biblioteka jest lubianym przez mieszkańców Kopenhagi centrum życia towarzyskiego i kulturalnego miasta.

Na trasie zwiedzania będzińskich bibliotekarzy znalazło się także szwedzkie miasteczko Malmö, do którego prowadzi z Danii 17 kilometrowy most Oresundsbro (tunel, sztuczna wyspa, most) oraz miasta polskiego wybrzeża: Świnoujście i Międzyzdroje.

więcej informacji

dodano: 05.06.2013
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 14  15  16  17  18  19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 148

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.