przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

KOMUNIKAT

5 października (piątek) nastapi Zmiana godzin pracy CZYTELNI.

CZYTELNIA Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie
CZYNNA BĘDZIE w godz. 10.00 do 16.55

O godzinie 17.00 odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej. ZAPRASZAMY.

dodano: 02.10.2012
Termomodernizacja budynku biblioteki

termomodernizacja

Kolejny etap prac.

INFORMACJA!

PROSIMY UŻYTKOWNIKÓW O KORZYSTANIE Z WEJŚCIA DO BUDYNKU OD ULICY PODJAZIE (Z TYŁU BUDYNKU)

PRZEPRASZAMY.


więcej informacji

dodano: 01.10.2012
"Polubić niecodzienność - wspomnienie o Janie Dormanie"

polubic niecodziennosc wspomnienie o janie dormanie

Współczesny artysta, aby uchronic swoje "ja" musi przekroczyc granicę codzienności,. Słowa Jana Dormana stały się myślą przewodnią projektu, który Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zrealizowała w ramach 100 rocznicy urodzin twórcy autorskiego teatru Dzieci Zagłębia.

28 września w bibliotece głównej odbyło się spotkanie, w trakcie którego zaproszeni goście obejrzeli dokument multimedialny pt. "Polubić niecodzienność - wspomnienie o JANIE DORMANIE". To dokument prezentujący twórcę nowej wizji teatru, wspaniałego pedagoga, którego wpływ na kształt i rozwój teatrów dla dzieci nadal jest zauważalny. To obraz niezwykłego dokumentalisty, który swoją zawodową aktywność utrwalał w niezliczonych szkicach, notatkach i listach.

więcej informacji

dodano: 01.10.2012
Wakacyjne lektury młodzieży

Wakacyjne laktury młodzieży

Rok szkolny trwa w najlepsze. Przyszedł więc czas na wznowienie po wakacyjnej przerwie comiesięcznych spotkań młodych czytelników w ramach DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI. Klub prowadzi Oddział dla dzieci i młodzieży MiPBP w Będzinie z myślą o swoich najmłodszych "pochłaniaczach literatury". Pierwsze spotkanie odbyło się 24 września w bibliotece Miejskiego Zespołu Szkól nr 1 w Będzinie. Młodzi klubowicze opowiadali o swoich najciekawszych wakacyjnych lekturach, których wybór jak się okazało inspirowany był wcześniejszymi spotkaniami DKK. Za najciekawsze uznano serię książek Rafała Kosika Feliks, Net i Nika oraz serię Michelle Paver Kroniki pradawnego mroku.

więcej informacji

dodano: 01.10.2012
Międzynarodowy Dzień Języków Obcych w bibliotece

dzien jezykow obcych

26 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. To doskonała okazja, by zwrócić uwagę dzieci na fakt, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi mieszkającymi w innych częściach globu i mówiącymi w językach innych niż nasz ojczysty. To dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy, większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.

więcej informacji

dodano: 01.10.2012
Jesień idzie, nie ma na to rady ...

jesien idzie

Jesień idzie, nie ma na to rady. Tyle, że wraz z nadejściem jesieni zachodzi wiele ciekawych zjawisk przyrodniczych. Swoimi spostrzerzeniami na ten temat podzieliły się z bibliotekarzami Oddziału dla dzieci będzińskiej książnicy czterolatki z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Będzinie. Podczas zajęć pt. "Jesień idzie, nie ma na to rady" zorganizowanych 27 września dzieci żywiołowo opowiadały o swoich obserwacjach i odczuciach związanych ze zmianą kolorów liści, ich opadaniem z drzew, zachowaniem zwierząt i zmiennością jesiennej pogody. Z zainteresowaniem wysłychały opowiadania Tomasza Samojlika "Żubr Pompik", bezbłędnie odgadły rymowane zgadywanki by z zapałem przystąpić do kolorowania jesiennych liści. Bo przecież jesień idzie, i niem ma na to rady!

więcej informacji

dodano: 01.10.2012
"Człowiek, który jednoczył narody ... Kardynł Jean - Marie Lustiger"

jean marie lustiger

Rok 2012 Uchwałą Nr XVI/168/2011 Rady Miejskiej w Będzinie został ogłoszony BĘDZIŃSKIM ROKIEM KULTURY. Honorowy patronat nad zaplanowanymi uroczystościami objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W miejskim kalendarium kulturalnym z tej okazji zaplanowano wiele wydarzeń kulturalnych, artystycznych i eduklacyjnych. Jedną z propozycji jest uczczenie w sposób szczególny Pamięci Honorowych Obywateli Miasta Będzin. Z tej okazji Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie opracowała ZESTAWIENIE BIBLIOGRAFICZNE dotyczące osoby kardynała JEANA - MARIE LUSTIGERA, który w 1997 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Będzina.

ZESTAWIENIE BIBLIOGRAFICZNE zostało sporządzone na podstawie baz danych Biblioteki Narodowej Francji, Instytutu Jean-Marie Lustigera w Paryżu, baz Polskiej Biblioteki Narodowej, w tym Federacji Bibliotek Kościelnych FIDES oraz Bibliografii Regionalnej MiPBP w Będzinie. Zawiera 123 opisy wydawnictw zwartych polsko - i francuskojęzycznych oraz 95 opisów artykułów z czasopism polskich. Zestawienie posiada układ chronologiczny, indeks osobowy i wykaz wizyt Kardynała w Polsce w latach 1983-2006. Opracowane zestawienie w postaci dokumentu PDF biblioteka udostepnia na swojej stronie internetowej. Dokument w formie tradycyjnej oraz na CD dostępny jest także w zbiorach Czytelni i Pracowni Dokumentów Życia Społecznego biblioteki.

 • ZESTAWIENIE BIBLIOGRAFICZNE
 • dodano: 25.09.2012
  Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6 7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  » 

  Ilość aktualności w bazie: 151

  Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
  Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

  Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.