przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Promocja książki "Zagłębiowskie szkice monograficzne. Historia - Kultura - Oświata"

zaglebiowskie szkice monograficzne

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie oraz Klub Kronikarzy Zagłębia Dąbrowskiego ZAPRASZAJĄ na promocję książki pt. "Zagłębiowskie szkice monograficzne. Historia - Kultura - Oświata". Publikacja wydana została pod redakcją Jana Kmiotka i Bolesława Ciepieli przez Stowarzyszenia Autorów Polskich i Klub Kronikarzy Zagłębia Dąbrowskiego. Jest zbiorem referatów, które zostały wygłoszone w trakcie dwóch ostatnich Zagłębiowskich i są związane z kulturą, historią i oświatą zagłębiowską. Spotkanie odbędzie się 12 października o godz. 17.00 w Bibliotece Głównej w Będzinie.


dodano: 09.10.2012
VIII FORUM BIBLIOTEKARZY SAMORZADOWYCH POWIATU BĘDZIŃSKIEGO

forum bibliotekarzy powiatu bedzinskiego

Zawód bibliotekarza kojarzy się najczęściej z wielogodzinnym siedzeniem w bibliotecznych zakamarkach, pośród książek i katalogów. Bibliotekarze będzińskiej książnicy postanowili to zmienić. W trosce o zdrowie, poprawę sprawności fizycznej i obniżenie stresu zorganizowali pierwszy, pieszy rajd górski. Rajd odbył się 6 - 7 października w ramach VIII FORUM BIBLIOTEKARZY SAMORZĄDOWYCH POWIATU BĘDZIŃSKIEGO.

więcej informacji

dodano: 09.10.2012
"Książki i teatr" - przegląd inscenizacji wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy

ksiazki i teatr

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprosiła swoich młodych czytelników do krainy wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. 8 października w Filii 1 (Ksawera) odbył się przegląd inscenizacji wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy pt. "Książka i teatr". Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 6 i Nr 10 w Będzinie oraz uczniowie klasy "0" Szkoły Podstawowej Nr 4 w Będzinie przedstawiły własne interpretacje wierszy dwóch najpopularniejszych autorów wierszy dziecięcych. Wśród 14 zaprezentowanych utworów znalazła się popularna "Kaczka Dziwaczka", "Zosia Samosia", "Samochwała" i "Kłamczucha". Występy młodych artystów były doskonałe i wzbudziły uznanie organizatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i pluszami.

więcej informacji

dodano: 08.10.2012
Cztery Pory Roku Nie Vivaldiego - wystawa fotografii

cztery pory roku nie vivaldiego

5 października o godz.17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się otwarcie wystawy fotografii MONIKI PAKULAK pt. "Cztery Pory Roku Nie Vivaldiego". Prezentowane na wystawie zdjęcia przedstawiają walory i uroki przyrody Zagłębia Dąbrowskiego we wszystkich porach roku. Część zdjęć wykonanych zostało w niewidocznym dla ludzkiego oka świetle podczerwonym.

Wystawa prezentowana będzie do 31 października w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy. Wstęp wolny.

więcej informacji

dodano: 08.10.2012
VIII FORUM BIBLIOTEKARZY SAMORZADOWYCH POWIATU BĘDZIŃSKIEGO

Test Coopera, a sprawność fizyczna bibliotekarzy.
Rajd górski WISŁA - USTROŃ

6-7 października bibliotekarze powiatu będzińskiego będą sprawdzać swoją sprawność fizyczną. W ramach tegorocznego, VIII FORUM BIBLIOTEKARZY SAMORZADOWYCH POWIATU BĘDZIŃSKIEGO bibliotekarze Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie promować będą zdrowy styl życia i sprawność fizyczną . Na trasie Ustroń - Wisła przeprowadzone zostaną warsztaty, a jedną z form oceny kondycji fizycznej bibliotekarzy będzie test COOPERA.

dodano: 03.10.2012
Odszedł PRZYJACIEL LUDZI

odszedl profesor wojcik

4 października na cmentarzu parafialnym w Będzinie - Łagiszy odbędzie się pogrzeb Profesora Włodzimierza Wójcika. Uroczystość pogrzebu poprzedzi msza święta która odbędzie się w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 10.00.

Prof. zw. dr hab. Włodzimierz Wójcik wychował kilka pokoleń polonistów i ludzi związanych z literaturą. Był jednym z twórców i wieloletnim dziekanem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wykładowcą Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. Należał do wielu towarzystw naukowych i literackich, m.in. Związku Literatów Polskich i Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego. Był autorem wielu książek, rozpraw naukowych i esejów poświęconych historii literatury polskiej. Prezentowana przez niego troska o kształt i rangę kultury, w tym kulturę słowa zostaną docenione przez kolejne pokolenia wzbudzając szacunek i uznanie.

Profesor Włodzimierz Wójcik był wielkim przyjacielem ludzi. Podczas wykładów organizowanych m.in. w będzińskiej bibliotece zawsze podkreślał jak ceni sobie kontakty z młodzieżą, z którą zawsze chętnie dzielił się wiedzą i doświadczeniem. Wyzwalał w ludziach pokłady wielkiej życzliwości dla innych ludzi i świata.

Profesor Włodzimierz Wójcik zmarł 30 września w wieku 80 lat.

dodano: 03.10.2012
Cztery Pory Roku Nie Vivaldiego - wystawa fotografii

cztery pory roku nie vivaldiego

5 października o godz.17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się otwarcie wystawy fotografii MONIKI PAKULAK pt. "Cztery Pory Roku Nie Vivaldiego". Prezentowane na wystawie zdjęcia przedstawiają walory i uroki przyrody Zagłębia Dąbrowskiego we wszystkich porach roku. Część zdjęć wykonanych zostało w niewidocznym dla ludzkiego oka świetle podczerwonym. Zdjęcia wyglądają niezwykle efektownie tworząc cykl Widziane - Niewidziane.

Autorka wystawy jest mieszkanką Dąbrowy Górniczej. Fotografią interesuje się od lat. W swoim dorobku ma już kilka wystaw. Jej fotografie prezentowane były głównie w Dąbrowie Górniczej i Będzinie. Już niebawem będą eksponowane także w Warszawie, gdzie Monika Pakulak postanowiła dalej kształcić swój warsztat fotograficzny w Warszawskiej Szkole Filmowej. Wstęp wolny. Zapraszamy.

cztery pory roku nie vivaldiego cztery pory roku nie vivaldiego

dodano: 01.10.2012
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5 6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 151

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.