przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

 Piękno uchwycone  - zaproszenie na otwarcie wystawy malarstwa

BARBARA KOBOS - MÓL WIESŁAW DŁUGOSZ

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza 9 listopada o godz. 17.00 na otwarcie wystawy malarstwa pt.  Piękno uchwycone . Autorami prezentowanych prac są członkowie będzińskiego Stowarzyszenia Twórców Promocji Kultury Zagłębia BARBARA KOBOS - MÓL i WIESŁAW DŁUGOSZ.

Wystawa prezentowana będzie w Galerii klubu  Pod Sową  do 30 listopada, w godzinach:

 • poniedziałek – piątek od 10.00 do 19.00
 • soboty od 9.00 do 15.00.

dodano: 06.11.2012
SPOTKANIE Z PISARKĄ BARBARĄ KOSMOWSKĄ

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza na spotkanie z pisarką, naukowcem i radną BARBARĄ KOSMOWSKĄ. Spotkanie zorganiozwane w ramach działalności DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIAŻKI odbędzie się 5 listopada o godz. 17.00 w klubie "Pod Sową" . Wstęp wolny.

dodano: 30.10.2012
Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą - uroczystość PASOWANIE NA CZYTELNIKA

pasowanie na czytelnika

Grono czytelników będzińskiej biblioteki powiększyło się o kolejnych młodych rycerzy książek. 26 października podczas uroczystości PASOWANIA NA CZYTELNIKA Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie siedmio i ośmiolatki obiecały zostać przyjaciółmi książek, dbać o nie, szanować i słuchać wskazówek, których dostarczają. Dzieci, słowa przyrzeczenia złożyły w obecności kolegów i koleżanek, rodziców, dziadków i bibliotekarzy. Aktu Pasowania na Czytelnika dokonał Dyrektor Biblioteki Bożena Staszewska wręczając młodym czytelnikom pamiątkowe dyplomy oraz książki symbolizujące ich literackie zainteresowania

Uroczystość Pasowania młodych rycerzy książek jest jednym z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w życiu biblioteki i jej pracowników. Po raz pierwszy została zorganizowana 27 lat temu, w 1985 roku. Od tego czasu w grono czytelników zostało przyjętych 2033 młodych entuzjastów czytania ksiażek. Tegoroczne Pasowanie na Czytelnika inspirowane jubileuszem 100 rocznicy urodzin Jana Dormana zostało wpisane w kalendarz wydarzeń kulturalnych BĘDZIŃSKIEGO ROKU KULTURY. Z tej okazji biblioteka gościła Daniela Szymańskiego z będzińskiego Teatru Dzieci Zagłębia, który przybliżył dzieciom zaczarowany świat lalek teatralnych. Młodzi czytelnicy poznali też teatru tańca break dance w wykonaniu grupy tanecznej Szkoły Tańca On The Floor, której zajęcia odbywają się w będzińskiej książnicy.

więcej informacji

dodano: 30.10.2012
Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

dyskusyjny klub książki

Wojna nie ma w sobie nic z kobiety. To książka Swietłany Aleksijewicz, która była przedmiotem dyskusji październikowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Autorka jest dziennikarką, która starała się utrwalić historię i wspomnienia rosyjskich kobiet walczących podczas II wojny światowej.

Książka, to zapis emocji i zwierzeń sanitariuszek, czołgistek, chirurgów, strzelców, łączniczek i telefonistek. Z ich opowieści wyłania się obraz wojny pełnej brutalności, cierpień, okrucieństwa, ale i zwyczajnego życia – miłości, szycia sukienek, próby zachowania najdrobniejszej cząstki ludzkiej godności. To opis powojennej rzeczywistość: nie chcących odejść demonów, ludzkiego niezrozumienia, porzucenia i posądzenia o zdradę.

więcej informacji

dodano: 23.10.2012
Promocja książki "Zagłębiowskie szkice monograficzne. Historia - Kultura - Oświata"

Zagłębiowskie szkice monograficzne. Historia - Kultura - Oświata

12 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyła się promocja książki pt. "Zagłębiowskie szkice monograficzne. Historia - Kultura - Oświata". Książka została wydana przez będziński oddział Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz Klub Kronikarzy Zagłębia Dąbrowskiego im. Jana Przemszy - Zielińskiego. Zawiera 11 referatów dotyczących kultury, historii i oświaty zagłębiowskiej wygłoszonych w trakcie Sympozjów Zagłębiowskich w 2010 i 2011 roku. Prezentowany materiał, którego wyboru dokonał Jan Kmiotek i Bolesław Ciepiela posiada wartość poznawczą i dokumentacyjną. Jak zauważa dr hab. Anna Glimos - Nadgórska z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach są to materiały o charakterze popularnonaukowym, stanowić mogą podstawę do podjęcia dalszych badań naukowych. Są ważnymi źródłami wiedzy dla wszystkich interesujacych się przeszłością swej ziemi bądź poznajacych przeszłość naszej Ojczyzny przez pryzmat "tego co najbliższe".

W trakcie spotkania promującego książkę o jej walorach, dokonaniach członków Klubu Kronikarzy oraz osób, którym sprawy Zagłebia Dąbrowskiego są bliskie mówił dr Jacek Malikowski, Irena Imiołek oraz Jan Kmiotek. Oprawę artystyczną spotkania przygotowała Bożena Związek i Andrzej Czekajski.

więcej informacji

dodano: 23.10.2012
Eklibris Piotra Zatorskiego na międzynarodowej wystawie ekslibrisów

Piotr Zatorski

12 października w sali wystawowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach otwarto wystawę ekslibrisów. Ekspozycję tworzą prace nadesłane na organizowany przez Miasto Gliwice IX Międzynarodowy Konkurs Graficzny na Ekslibris. Decyzją jury (Tadeusz Grabowski, Mieczysław Bieleń, Jiri Brazda, Eugeniusz Delekta, Piotr Hordyński, Grażyna Lazar, Tadeusz Michał Siara) d o wystawy zakwalifikowano ponad 600 ekslibrisów wykonanych przez 318 artystów reprezentujących 43 kraje. Wśród nich znalazła się praca graficzna Piotra Zatorskiego z Będzina. Artyście GRATULUJEMY a wszystkich zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia wystawy, która prezentowana będzie w gliwickiej bibliotece do końca grudnia 2012 r.(ul. Pl. Inwalidów Wojennych 3).

więcej informacji

dodano: 23.10.2012
Na straganie z Janem Brzechwą

zajęcia dla dzieci

16 i 18 października Oddział dla Dzieci i Młodzieży gościł dzieci z Przedszkola "Dobry start" oraz Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie. Przedszkolaki w trakcie spotkania literackiego wysłuchały wierszy pt. "Na straganie w dzień targowy" oraz "Pomidor". Zainspirowane wierszami Jana Brzechwy dzieci chętnie opowiadały o warzywach: gdzie i kiedy rosną, gdzie można je kupić, jakie można z nich przygotować potrawy. Uchyliły też rąbka tajemnicy i powiedziały które warzywo jest ich ulubionym przysmakiem.

więcej informacji

dodano: 23.10.2012
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 151

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.