przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

DKK: Tysiąc wspaniałych słońc

Tysiąc wspaniałych słońc dyskusyjny klub książki Biblioteka będzin

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza 15 lutego o godz. 17.00 na kolejne spotkanie DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIAŻKI. Tym razem dyskusja dotyczyć będzie bestselleru 2007 roku, książki "Tysiąc wspaniałych słońc". Autor, Khaled Hosseini przedstawia czytelnikom swoją ojczyznę, Afganistan przez pryzmat historii dwóch kobiet, która łączy się w jedną. Mariam i Lajli zrządzeniem losu poślubiają bowiem tego samego mężczyznę, despotę. To historia afgańskich kobiet - pozbawionych praw, zastraszanych, poniżanych i maltretowanych fizycznie i psychicznie, zadających sobie pytanie jak uciec z tego piekła, gdy wszyscy są przeciwko tobie.

Książka obfituje w dramatyczne zwroty akcji i postaw ludzi. To gorzka powieść, chociaż czytelnik znajdzie w niej i ziarna optymizmu… że można żyć i przeżywać chociaż wokół toczy się okrutna wojna, kochać i znosić cierpliwie swój los, akceptować to, co dla wielu jest nie do zaakceptowania, z nadzieją na lepsze czasy.

"Każdy płatek śniegu jest westchnieniem pokrzywdzonej gdzieś w świecie kobiety. Że wszystkie westchnienia wznoszą się ku niebu, łączą w chmury, a potem rozpadają na małe fragmenciki, które w ciszy spadają na ludzi w dole. Aby przypomnieć, jak bardzo cierpią takie kobiety jak my. Spokojnie znosimy wszystko co na nas spada."

Khaled Hosseini Tysiąc wspaniałych słońc

Zobacz książkę w naszym katalogu

dodano: 09.02.2012
"A gdyby ten teatr ożył"?

biblioferie Biblioteka będzin

"A gdyby ten teatr ożył"? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczestnicy BIBLIOFERII podczas interdyscyplinarnych warsztatów teatralnych organizowanych przez Oddział dla dzieci będzińskiej biblioteki. W trakcie dwudniowych warsztatów rozwijających wyobraźnię i uczących pracy zespołowej dzieci dowiedziały się z jakich elementów składa się spektakl teatralny oraz co jest potrzebne do realizacji najprostszego dzieła scenicznego. Zapoznały się z technikami teatralnymi poprawnej wymowy, ruchu scenicznego, gry maską i animacji. Podczas warsztatów dzieci samodzielnie zaprojektowały, a następnie wykonały lalki i pacynki teatralne, które wykorzystały w przygotowanych przez siebie miniaturach scenicznych.

więcej informacji

dodano: 10.02.2012
"Sieciaki - Internet bez ryzyka"

Dzień bezpiecznego internetu Biblioteka będzin

W ramach przypadającego w lutym Dnia Bezpiecznego Internetu Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Będzinie zorganizował 7 lutego zajęcia edukacyjne "Sieciaki - Internet bez ryzyka" z zakresu bezpiecznego korzystania Internetu. Ideą zajęć była nauka - poprzez zabawę - bezpiecznego korzystania z sieci. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu (nie ujawniaj swoich danych, nie ufaj osobom poznanym w sieci, zabezpiecz właściwie swój komputer, informuj dorosłych jeśli podczas korzystania z sieci coś Cię niepokoi), poznały zagrożenia jakie niesie internet, jak zachować się w sytuacjach ryzykownych oraz jakich informacji o sobie oraz swoim otoczeniu nie wolno podawać.

więcej informacji

dodano: 09.02.2012
Haftowane obrazy Stanisławy Bień

Stanisława Bień Biblioteka będzin

Od 3 lutego w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie prezentowana jest wystawa pt. "Czarodziejski świat krzyżykowych kwiatów". Autorką prac - haftowanych obrazów jest będzinianka Stanisława Bień, członek zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "FAMILIA" z Czeladzi. Haftowanie to jej sposób na relaks i odpoczynek, wieloletnie hobby, dzięki któremu świat nabiera smaku i wielu barw. Na wystawie zaprezentowanych zostało ponad 20 obrazów, kompozycji z kwiatów oraz portretów wykonanych haftem krzyżykowym. Dotychczas prace Pani Stanisławy prezentowane były na aukcjach i kiermaszach organizowanych przez "Familię" oraz podczas Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła. Jedna z jej prac - "Kwiaty polne" - znajduje się w zbiorach Muzeum Zagłębia w Będzinie, a obraz będzińskiego zamku został nabyty przez mieszkańca Indianapolis.

więcej informacji

dodano: 09.02.2012
"TEATR KOLAŻU LITERACKIEGO I PLASTYCZNEGO"

Biblioteka będzin

3 lutego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie otwarto wystawę "TEATR KOLAŻU LITERACKIEGO I PLASTYCZNEGO" dokumentującą pracę założyciela autorskiego Teatru Dzieci Zagłębia JANA DORMANA.

Jan Dorman był twórcą, którego niezwykła i nieprzewidywalna wyobraźnia pozwalała na tworzenie oryginalnych spektakli wzbudzających ogromne emocje zarówno w środowiskach pedagogicznych jak i teatralnych. Innowacyjność jego teatru to przede wszystkim metafora literacka rodząca się z collage'u tekstów literatury światowej oraz sposób komponowania obrazów scenicznych niosących poetycką wizję świata.

więcej informacji

dodano: 03.02.2012
Świat zubożał...

Odeszła Wisława Szymborska.

Są ludzie niezastąpieni. Szkoda, że o nich wielkie słowa padają zbyt rzadko. W literackim, poetyckim świecie pozostaje dzieło: gwiazda, którą będziemy pielęgnować. Na półkach bibliotecznych gromadziliśmy tomiki niecodziennych wierszy, z których emanuje przepiękna życzliwość i wyrozumiałość dla niedoskonałego rodzaju ludzkiego, na którą stać ludzi wybitnych.

W będzińskiej bibliotece pozostaje też "księga lepieja", którą w 2010 roku założyliśmy w odpowiedzi na przesłanie poetki. Ta księga jest ciągle otwarta! Tu - czytelniku - nadal możesz wpisać swoje myśli!

Bibliotekarze
      
"A my wiecznie jacyś tacy,
a my w czapkach z dzwoneczkami, 
w ich dzwonienie barbarzyńsko
zasłuchani"
Wisława Szymborska "Buffo"
wisława szymborska Biblioteka będzin wisława szymborska Biblioteka będzin wisława szymborska Biblioteka będzin


dodano: 02.02.2012
DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI

dyskusyjny klub książki dla dzieci

17 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. Klubowicze postanowili omówić dwie książki kanadyjskiej pisarki Lisi Harrison pt. Upiorna szkoła i Upiór z sąsiedztwa. Przygotowali różne zagadki i zadania dotyczące książek wzbogacające burzliwą dyskusję. Zaprojektowano także plakat mający promować książki ukazujące się w popularnej serii Monster High.

Kolejne spotkanie DKK, na której już zapraszamy odbędzie się 21 lutego o godz. 16.00. Omawiana będzie wtedy czwarta cześć polskiej, bestsellerowej serii dla nastolatków Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności Rafała Kosika.

więcej informacji

dodano: 25.01.2012
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 22  » 

Ilość aktualności w bazie: 151

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.