przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Spotkanie będzińskiego Dyskusyjnego Klubu Książki z E. E. Schmittem

dyskusyjny klub książki

22 lutego członkowie oraz koordynator Dyskusyjnego Klubu Książki będzińskiej biblioteki spotkali się w Bibliotece Śląskiej z laureatem literackiej Nagrody Goncourtów (2010) Erikiem Emmanuelem Schmittem. Spotkanie zainaugurowało nowy cykl realizowany w ramach projektu DKK "Dobre książki i kawa z ...", którego inicjatorem jest Biblioteka Śląska oraz Instytut Książki. Projekt zakłada 17 spotkań działających od 2007 roku Dyskusyjnych Klubów Książki z popularnymi pisarzami w 17 miastach wojewódzkich. Doskonałą okazją do spotkania E. E. Schmitta z czytelnikami była najnowsza książka pisarza "Kobieta w lustrze", która nakładem wydawnictwa "Znak" ukazała się właśnie w księgarniach. Spotkanie prowadził redaktor Programu III Polskiego Radia Dariusz Bugalski.

więcej informacji

dodano: 24.02.2012
Windykacja zbiorów w MiPBP

Szanowni Czytelnicy!

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zawarła umowę z firmą windykacyjną w celu odzyskania wierzytelności (zbiorów bibliotecznych) oraz kar regulaminowych za nieterminowy zwrot zbiorów.

Osoby, które otrzymają wezwanie do zwrotu wierzytelności zobowiązane są do zwrotu materiałów bibliotecznych w placówkach MiPBP oraz dokonania opłaty na numer konta bankowego podanego na wezwaniu do zapłaty. W przypadku zagubienia lub zniszczenia wypożyczonych materiałów należy zapłacić odszkodowanie wg aktualnego cennika obowiązującego zgodnie z regulaminem biblioteki.

Wszelkie problemy dotyczące kwestii spłaty zadłużenia należy negocjować wyłącznie z firmą windykacyjną.

Dane firmy ściągającej wierzytelności:

SAF S.A.
ul. Lenartowicza 188
42-216 Sosnowiec
www.saf.com.pl
e-mail: saf@saF.com.pl
Tel. 0801 472 372; 32 368 30 00

dodano: 19.01.2012
Zawoday Narciarskie w Slalomie Gigancie o Puchar Prezydenta Miasta Będzina

Sezon narciarski rozpoczął się już na dobre, a zatem czas najwyższy przypiąć narty i z całą rodziną pojawić się na stoku!!!

W tym roku po raz kolejny rusza sportowa rywalizacja w Zawodach Narciarskich w Slalomie Gigancie o Puchar Prezydenta Miasta Będzina.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Będzinie zaprasza wszystkich pasjonatów sportów zimowych do Szczyrku dnia 26.02.2012 r.

Partnerami Turnieju są:

 • Miejskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Będzinie
 • GIN-BHP Będzin
 • WIKOSS-SPORT Monika Kosobudzka
 • Drukarnia "MAGIC" Będzin

Zapisy przyjmuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Będzinie-Dział Imprez, tel. 32 267 30 07

dodano: 17.02.2012
SPOTKANIE AUTORSKIE Z WŁADYSŁAWEM ŚLIWONIEM

21 lutego gościem Filii Nr 1 (KSAWERA) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie będzie uznany będziński poeta, autor bajek i legend dla dzieci WŁADYSŁAW ŚLIWOŃ. To kolejne ze spotkań organizowanych przez bibliotekę mających promować czytelnictwo wśród dzieci i kształtować ich literacką wrażliwość. Tym razem z poetą spotkają się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Będzinie. W trakcie spotkania dowiedzą się jak zaczęła się przygoda Władysława Śliwonia z pisaniem, skąd czerpie pomysły i jak powstała jego najnowsza książka "Kucyk Angelo znowu z Wami", której fragmentów wysłuchają. Zaplanowana jest także dyskusja z autorem, w trakcie której dzieci będą mogły zadać intrygujące je pytania, nabyć książki i otrzymać dedykację z autografem poety. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00.

dodano: 17.02.2012
Spotkanie Dyrektorów bibliotek samorządowych Powiatu Będzińskiego

Spotkanie Dyrektorów bibliotek samorządowych Powiatu Będzińskiego

9 lutego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się spotkanie Dyrektorów bibliotek samorządowych Powiatu Będzińskiego. W gronie dyrektorów powitana została także Pani HELENA WARCZOK - od 1 grudnia 2011 roku Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach.

W trakcie spotkania zostały zaprezentowane koncepcje pracy poszczególnych placówek, w tym oferta biblioteki powiatowej związana z Będzińskim Rokiem Kultury propozycje szkoleń zawodowych dla bibliotekarzy oraz zmiany w przepisach prawnych.

więcej informacji

dodano: 14.02.2012
Scena Aktywności Twórczej

Scena Aktywności Twórczej Powiatu Będzińskiego

Okres ferii zimowych to dla bibliotekarzy czas na zaktywizowanie kontaktu z najmłodszym odbiorcą oferty kulturalnej. W tym roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie przygotowała różnorodną ofertę zajęć kulturalnych i edukacyjnych tj. "Scenę AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ" inspirowaną 100 leciem urodzin Jana Dormana i ustanowionym w mieście Rokiem Kultury. Kreatywne i nieszablonowe myślenie, aktywne i twórcze formy spędzania wolnego czasu oraz odkrywanie teatru jako źródła rozwoju jest w pracy z dzieckiem prawdziwym wyzwaniem. A wszystko w oparciu o tekst literacki po to by w sposób świadomy pielęgnować kulturę języka polskiego.

więcej informacji

dodano: 14.02.2012
Konkurs ekologiczny MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT

Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie ZAPROSZAJĄ do udziału w XIV edycji konkursu ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT pt. "Mamy tylko jedną Ziemię a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas". Celem konkursu jest wpływanie na poziom świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, propagowanie konkretnych zachowań korzystnych dla środowiska naturalnego i upowszechnianie wiedzy o przyrodzie.

Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorzy konkursu zaprosili do współpracy miasta partnerskie Będzina (Kaisiadorys z Litwy, Iżewsk z Rosji, Tatabanya z Węgier) oraz region Fife (Szkocja) i miasto Basse - Ham (Francja). Dodatkowo rozszerzono zasięg konkursu o Rejon Żydaczowski (Ukraina) oraz Powiat Jędrzejowski, z którymi współpracuje będzińskie Starostwo Powiatowe. Do tegorocznych zadań konkursowych adresowanych do najmłodszych uczestników należy wykonanie pracy plastycznej (format A4, technika dowolna) na temat "Moja rodzina, a ekologia" . Oryginalne spojrzenie na najbliższe środowisko mogą zaprezentować uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych w albumie (format A4, album może zawierać zdjęcia, widokówki, wycinki z gazet, własne rysunki, krótkie informacje i składać się maksymalnie z 4 stron) pt. "Przyrodnicze pejzaże mojego miasta". Z kolei młodzież gimnazjalna ma możliwość zwrócenia się do osób, którym z ekologią nie po drodze w apelu "Uczestnicz w ochronie środowiska" (wypowiedź pisemna, 1 strona A4, czcionka Times New Roman 12, interlinia 1,5 wiersza, marginesy 2,5 cm). Swoją wiedzę i umiejętności mogą zaprezentować uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przygotowując filmik reklamowy (zapisany na CD lub DVD w formacie możliwym do odtworzenia na komputerze ze standardowym systemem Windows 7 lub Windows XP, czas trwania filmu maksymalnie 3 minuty) promujący zdrowy styl życia "Żyję zdrowo, kolorowo".

Regulamin konkursu

dodano: 13.02.2012
Starsze wiadomości:
« 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 151

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.