przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

BAŚNIOWA NOC Z ANDERSENEM

Noc z Andersenem Będzin

Len, Słowik, Nowe Szaty Cesarza, Królowa śniegu, Mała Syrenka, Pasterka i Kominiarczyk to wybrane baśnie H. Ch. Andersena, które zostały przypomniane dzieciom podczas tegorocznej "Nocy z Andersenem". Powtórkę baśni zorganizowali bibliotekarze będzińskiej książnicy wraz z przyjaciółmi dzieci, wśród których gościli: Prezydent Miasta Łukasz Komoniewski, Wiceprezydent Miasta Daria Paterek, Dyrektor Teatru Dzieci Zagłębią Dariusz Wiktorowicz, Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu UM w Będzinie Sławomir Sękala, Komendant Hufca ZHP Ziemi Będzińskiej Teresa Gola oraz Zuzanna Rybkowksa z Ośrodka Kultury w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 10.04.2012
Konkurs literacki

Konkurs literacki

2 kwietnia w Filii nr 1 (Ksawera) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbył się konkurs literacki pt. "Wszystkie dzieci czytają". Celem organizowanego od 4 lat konkursu jest popularyzacja czytania oraz twórcze poszukiwania sposobów interpretacji tekstu. Jury oceniało przede wszystkim dobór repertuaru, interpretację własną prezentowanego fragmentu tekstu oraz kulturę słowa. Wśród prezentowanych fragmentów literatury beletrystycznej dominowała seria Zuźka D. Zołzik amerykańskiej autorki Barbary Park.

Drugi etap konkursu odbędzie się 16 kwietnia. Uczestnicy konkursu obok fragmentów utworu literackiego będą prezentowali przygotowany przez siebie rekwizyt, którego ocena (pomysłowość i estetyka wykonania) wpłynie na ocenę wyrazu artystycznego wystąpienia uczestników.

więcej informacji

dodano: 10.04.2012
Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski już za nami!

Konkurs recytatorski

Drugiego dnia wiosny w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się jubileuszowy Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski autorów poezji dziecięcej "Wiosna z wierszem" organizowany przez Miejskie Przedszkole nr 5 w Będzinie. Konkurs realizowany jest od pięciu lat w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom, którego liderem w będzińskim przedszkolu nr 5 jest Pani Ilona Kawa. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, rozbudzanie ich wrażliwości estetycznej oraz umiejętności prezentowania utworu poetyckiego.

więcej informacji

dodano: 10.04.2012
Będziński Klub aktywnego Seniora

Będziński Klub aktywnego Seniora

Rok 2012 został przez Komisję Europejską ogłoszony Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Inicjatywa ta ma przede wszystkim zachęcić ludzi w dojrzałym wieku do prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia oraz podejmowania działań pozwalających na odgrywanie istotnej roli w społecznym.

Ponieważ wśród współczesnych Seniorów coraz częściej zauważalna staje się potrzeba dłuższej aktywności zawodowej oraz podejmowania działań pozwalających na dzielenie się zdobytym doświadczeniem życiowym, w Będzinie postanowiono wykorzystać potencjał pokolenia 50+ i wesprzeć inicjatywę stwarzającą możliwości samorealizacji seniorów. Efektem jest funkcjonujący przy Filii Nr 1 (Ksawera) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie KLUB SENIORA. Idea założenia Klubu Seniora jest pomysłem Radnych dzielnicy Ksawera. Projekt zyskał poparcie Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego, który 14 marca dokonał otwarcia placówki zachęcając Seniorów z apetytem na aktywne życie do kreatywnego tworzenia i uczestnictwa w życiu klubu.

Wierząc, że będziński Klub Seniora będzie źródłem niewyczerpanych inspiracji, przestrzenią wymiany doświadczeń i poglądów oraz doskonałej rozrywki biblioteka zaprasza do jego siedziby mieszczącej się przy ulicy Stalickiego 4. Uczestnictwo we wspólnocie ofiaruje bowiem poczucie jedności i przynależności do grupy. Przesłaniem działania klubu jest myśl Marka Twaina mówiąca, że "ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo się przestają bawić".

Więcej szczegółów zawiera Regulamin KLUBU SENIORA dostępny na stronie www.biblioteka.bedzin.pl/download/20120316_regulamin_klub_seniora.pdf.

więcej informacji

dodano: 19.03.2012
Wielcy kompozytorzy w twórczości KRZYSZTOFA ZIĘCIKA

Krzysztof Zięcik

16 marca gościem klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie był KRZYSZTOF ZIĘCIK, zagłębiowski artysta, członek Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie. Znany jest głównie ze swojej twórczej pasji jaką jest malarstwo. Uprawia malarstwo olejem, pastele i rysunek piórkiem, które prezentował na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Od kilku lat Krzysztof Zięcik poszukiwał jednak nowego środka wyrazu swojej twórczej wrażliwości.

Zaczął pisać wiersze. Jest autorem dwóch tomików poetyckich "Opowieści malarza" i "Sen Różnobarwny", a w 2012 roku pod auspicjami STKZD wydał kolejną publikację. To "Sławni kompozytorzy w rysunkach Krzysztofa Zięcika". Podczas promocji wydawnictwa w będzińskiej bibliotece Krzysztof Zięcik połączył swoje pasje. Przy muzycznym wsparciu Bożeny Związek i Lucyny Gawlik zaprezentował kilkanaście wierszy inspirowanych muzyką sławnych kompozytorów, których wybrane portrety można było obejrzeć na towarzyszącej spotkaniu wystawie. Autor wyjawił przy tym, ze pomysł do pracy nad portretami kompozytorów zrodził się za sprawą pochodzącego z Czeladzi twórcy muzyki filmowej Henryka Kuźniaka.

więcej informacji

dodano: 19.03.2012
"Piękno utrwalone pędzlem" - wernisaż wystawy w Galerii klubu "Sową"

wernisaż

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie oraz Stowarzyszenie Promocji Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie zapraszają do Galerii klubu "Pod Sową" gdzie prezentowana jest wystawa zbiorowa malarstwa i rzeźby "PIĘKNO UTRWALONE PĘDZLEM".

Ekspozycja obejmuje ponad 40 obrazów wykonanych różnymi technikami malarskimi oraz kilka płaskorzeźb. Są to prace 18 artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Promocji Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie, w tym: Wiesława Długosza, Ireny Wiltosińskiej, Haliny Moryś, Anny Maciejewskiej, Marka Machniaka, Teresy Nalepy, Edwarda Trzaskalskiego, Mirosłwy Dudek, Barbary Kobos - Mół, Henryki Orzeł, Andrzeja Kopki, Romualda Korusa, Doroty Korus, Witolda Drytkiewicza, Ewy Trefon oraz Elżbiety Pijewksiej. Wystawa "Piękno utrwalone pędzlem" jest kolejną inicjatywą podjętą przez Stowarzyszenie. Założone w 2011 roku z inicjatywy członków warsztatów malarstwa sztalugowego prowadzonych przez instruktora ROMUALDA KORUSA w będzińskim Ośrodku Kultury stowarzyszenie zorganizowało wystawę "Papież widziany oczami dziecka", "Pejzaże Zagłębiowskie" w Muzeum Miejskim "Sztygarka" w Dąbrowie Górniczej z okazji XV - lecia Pracowni Malarstwa Sztalugowego oraz "Będzińskie Pejzaże - 2011" w Galerii Strych Ośrodka Kultury w Będzinie. Prezentowana w Galerii klubu „Pod Sową” ekspozycja dostępna będzie do 31 marca w godzinach od 10.00-19.00. Wstęp wolny. ZAPRASZAMY.

więcej informacji

dodano: 16.03.2012
Informujemy, że z powodu choroby pracownika

FILIA Nr 9 BIBLIOTEKI (PODŁOSIE) będzie NIECZYNNA do 12 marca 2012 r.

Za wszelkie utrudnienia PRZEPRASZAMY.

ZAPRASZAMY do Biblioteki Głównej - Będzin ul. Piłsudskiego 39 tel. 32 267-41-65

dodano: 20.02.2012
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 151

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.