przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO KIBICOWANIA

strefa kibica bedzin

Nasze miasto znalazło się w zaszczytnym gronie miast, które otrzymały licencję UEFA na zorganizowanie Strefy Kibica podczas tegorocznych rozgrywek Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

Dzięki staraniom Prezydenta Miasta będziemy mogli wszyscy wspólnie przeżywać piłkarskie emocje oglądając wszystkie mecze rozgrywane w Polsce i na Ukrainie na specjalnie przygotowanym na tę okoliczność telebimie.

Wyjątkowa lokalizacja w Parku Dolna Syberka, różnorodność zaproponowanych atrakcji i multifunkcjonalna organizacja przestrzeni sprawią, że Będzińska Strefa Kibica spełni oczekiwania nie tylko zagorzałych fanów piłki nożnej, ale także mniej entuzjastycznie nastawionych do futbolu członków rodzin kibiców. Dla najmłodszych na uwagę zasługuje sąsiedztwo Strefy Aktywności Rodzinnej, która niedawno przeszła gruntowną przemianę i stała się nowoczesnym miejscem spędzania wolnego czasu dla rodzin z dziećmi.

W programie Będzińskiej Strefy Kibica oprócz transmisji na żywo meczów piłkarskich realizowany będzie bogaty program artystyczny dla różnych grup wiekowych, przygotowany z myślą o zróżnicowanych gustach i upodobaniach:

 • imprezy dla dzieci w godz. 9:00 - 15:00 - biesiady przedszkolaka, przestawienia teatralne, czytanie bajek czy konkursy i warsztaty;
 • w godz. 15:00 - 23:00 - transmisja meczów zgodnie z harmonogramem rozgrywek Euro 2012 urozmaicana występami kabaretów, koncertami, pokazami tańca, konkursami i projekcjami filmów w kinie letnim.
 • Organizatorzy zadbali o to, aby Strefa była atrakcyjna zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla młodzieży i osób dorosłych.

  Zapraszamy od 8 czerwca do 1 lipca 2012 roku!!!
  Dołącz do nas!!!

  Szczegółowy harmonogram imprez zaplanowanych w ramach Będzińskiej Strefy Kibica dostępny jest na stronie www.osir.bedzin.pl

  strefa kibica bedzin  dodano: 06.06.2012
  Trudne słowa ...

  trudne slowa

  20 czerwca 2012 dzieci z Przedszkola Miejskiego w Będzinie bawiła się wraz z bibliotekarzami w teatr. Zajęcia inspirowane dziełem Jana Dormana w 100 rocznice jego urodzin zostały zorganizowane w Filii Nr 4 ( Łagisza) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. W trakcie zajęć wykorzystane zostały wiersze i fragmenty tekstów najpopularniejszych polskich poetów i pisarzy, m.in. J. Brzechwy, J. Tuwima, J.L. Kerna i W. Chotomskiej.

  więcej informacji

  dodano: 28.06.2012
  SIEDMIOMILOWE BUTY - podróż DOOKOŁA ŚWIATA

  siedmiomilowe buty

  13 i 15 czerwca 2012 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyły się zajęcia edukacyjne pod wspólnym tytułem: Siedmiomilowe buty - podróż dookoła świata, których celem było przybliżenie dzieciom historii i kultury Francji.  więcej informacji

  dodano: 18.06.2012
  Piąta edycja KONKURSU POETYCKIEGO

  final konkursu poetyckiego

  Tegoroczna edycja KONKURSU POETYCKIEGO ogłoszonego przez grupę "Rymozaurów" Fanklubu Poetyckiego Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie została zakończona. Uroczysty finał odbył się w ramach Dni Będzina 15 czerwca w klubie "Pod Sową" będzińskiej książnicy.

  Celem organizowanego od pięciu lat konkursu jest integracja środowiska literackiego, promocja utalentowanych poetów oraz kształtowanie postaw twórczych i form aktywności, które służą bogactwu i pielęgnacji języka polskiego. To także możliwość prezentacji najnowszej twórczości poetów cieszących się w regionie zasłużonym uznaniem oraz stworzenie szansy startu młodym literatom.

  więcej informacji

  dodano: 18.06.2012
  FINAŁ KONKURSU POETYCKIEGO

  15 czerwca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się uroczysty finał konkursu poetyckiego. W trakcie podsumowania tegorocznej edycji konkursu inspirowanej twórczością Wisławy Szymborskiej zaplanowano:

  • koncert awangardowej pianistki i kompozytorki DAHLI von MECK
  • spotkanie z Hanną Dikt, autorką tomiku poetyckiego "Stop - Klatka" .

  Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 w klubie "Pod Sową".

  dodano: 13.06.2012
  Czytanie ... bajanie w BĘDZIŃSKJIEJ STREFIE KIBICA

  strefa kibica

  11 i 12 czerwca dzieci z dwóch będzińskich przedszkoli nr 1 i 5 gościły w BĘDZIŃSKIEJ STREFIE KIBICA. Towarzyszyli im przedstawiciele władz samorządowych Będzina oraz zaprzyjaźnionych placówek kulturalnych. Pierwszy dzień poświęcony został bajaniu. Czytana głośno książka Heleny Bechlerowej "Otwórz okienko" stała się inspiracją do wspólnej zabawy, śpiewania i malowania.

  W drugim dniu spotkań przybliżono dzieciom historię miasta. Będzińskie legendy czytane przez bibliotekarzy oraz pracowników będzińskiego muzeum stały się dla dzieci drogowskazem w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie "jak to z tym Będzinem naprawdę jest?".

  więcej informacji

  dodano: 13.06.2012
  Świat kwiatów i pejzaży Ewy Monety

  swiat kwiatow i pejzazy

  Łąka, kwiaty, leśna droga i polana są przedmiotem malarskiej pasji EWY MONETY, której prace prezentowane są w Galerii klubu "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. "Łany łąk" jest kolejną w dorobku artystycznym wystawą malarki ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie.  więcej informacji

  dodano: 04.06.2012
  Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 14  15  16  17  18  19  20  21  22  » 

  Ilość aktualności w bazie: 151

  Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
  Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

  Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.