przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Wystawa "Człowiek w 4 obiektywach" Grupy Fotograficznej 4Photo

7 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbędzie się otwarcie wystawy "Człowiek w 4 obiektywach". To ekspozycja przygotowana przez powstałą w 2011 roku Grupę Fotograficzną 4Photo. Prace prezentować będą inicjatorzy i założyciele grupy: Monika Gruszkiewicz, Piotr Łatacha, Tomasz Malkowski i Wojciech Skórka. To pasjonaci, którzy w tym co robią odnajdują radość życia. Ważne są dla nich wspólne działania, wymiana myśli i wzajemna konfrontacja. Wystawa "Człowiek w 4 obiektywach" to kolejny projekt Grupy 4Photo. Jej wernisaż odbędzie się 7 grudnia o godz. 17.00 w Galerii klubu "Pod Sową" będzińskiej biblioteki. Wstęp wolny.

dodano: 06.12.2012
BARBÓRKA 2012

Barbórka 2012

Z okazji BARBÓRKI Zarząd Klubu Seniora w Będzinie zorganizował spotkanie dla emerytowanych górników. W uroczystości wzięli udział byli górnicy kopalni KWK Paryż oraz zaproszeni goście: reprezentujący Łukasza Komoniewskiego Prezydenta Miasta Będzina Mariusz Król - Sekretarz Miasta, Emil Bystrowski - Przewodniczący Rady Powiatu i Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa "INTERPROMEX" w Będzinie, Szczepan Gryma - Radny dzielnicy Ksawera Rady Miejskiej Będzina, Bożena Staszewska Dyrektor MiPBP w Będzinie oraz sponsorzy.

Spotkanie BARBÓRKOWE odbyło się 4 grudnia 2012 roku w siedzibie Klubu Seniora działającego przy Filii nr 1 będzińskiej biblioteki.

więcej informacji

dodano: 06.12.2012
XI ZAGŁĘBIOWSKIE SPOTKANIE GÓRNICZE "Po latach pracy"

Zbliżająca się BARBÓRKA była okazją do zorganizowania już po raz jedenasty spotkania górniczego "Po latach pracy". Spotkanie, którego inicjatorem było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa koło "ZAGŁĘBIE" odbyło się 30 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.

Górnikom z okazji BARBÓRKI życzenia przekazał Łukasz Komoniewski Prezydent Miasta Będzina, były wiceminister górnictwa i energetyki Franciszek Wszołek oraz Roman Macuga, członek Zarządu Głównego SIiTG.

dodano: 06.12.2012
Zagłębiowscy poeci dzieciom

barbara sokołowska kultura będzin

Mikołajkowym gościem Filii Nr 5 (Grodziec) Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie była autorka książek dla dzieci JANINA BARBARA SOKOŁOWSKA. Pisarka spotkała się 5 grudnia z młodymi czytelnikami, uczniami klasy II Szkoły Podstawowej nr 3 w Będzinie oraz klasy III Szkoły Podstawowej Nr 6. Dzieci wysłuchały opowieści o przygodach leniwej mrówki, krecika górnika i kotka, który zwiedzał świat będących bohaterami zbioru bajek "O ślimaczku, żabce, gąsce i leśnej rodzinie". Książka została wydana w 2010 roku i jest pierwszą publikacją autorki adresowaną do młodego czytelnika. Dotychczas Janina Barbara Sokołowska swoją twórczość adresowała do dorosłego czytelnika.

W trakcie spotkania dzieci mogły nabyć książeczki i otrzymać autograf z imienną dedykacją pisarki.

więcej informacji

dodano: 06.12.2012
Promocja książki

Promocja książki kultura będzin historia

Kilkuletnią tradycją będzińskiego koła Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa jest publikowanie w okolicach górniczego święta barbórki książki poświeconej problematyce górnictwa. W tym roku z okazji jubileuszu 120-SiiTG została wydana książka pt. "Zarys wiadomości o zlikwidowanych zagłębiowskich kopalniach węgla" Bolesława Ciepieli. Jest to kolejna, 9 już publikacja tego autora poświęcona historii zagłębiowskiego górnictwa. Stanowi ciekawe opracowanie prezentujące historię kopalń, które jeszcze do niedawna wydobywały węgiel ("Grodziec", "Jowisz", "Niwka - Modrzejów", "Paryż", "Porąbka-Klimontów", "Saturn", "Sosnowiec"). Dla osób zainteresowanych problematyką jest doskonałym przewodnikiem po historii zagłębiowskiego górnictwa.

Promocja książki odbyła się 23 listopada w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Była okazją do uczczenia jubileuszu 55-lecia pracy publicystycznej i 25-lecia pracy literackiej Bolesława Ciepieli. Dorobek pisarski tego zagłębiowskiego kronikarza robi wrażenie zarówno pod względem zakresu zainteresowań autora jak i wydanych książek i opublikowanych w prasie artykułów. Autor z okazji jubileuszów przyjął gratulacje m.in. od Posła na Sejm RP Waldemara Andzela reprezentowanego przez Dorotę Białek, Prezydenta Miasta Będzin Łukasza Komoniewskiego reprezentowanego przez Sławomira Sękalę oraz Mirosława Rabsztyna, zastępcę wójta Gminy Psary.

Spotkanie poprowadziła dr Danuta Kaszuba, a o część artystyczną zadbali: Bożena Związek, Andrzej Czekajski i Antonii Kopeć.

więcej informacji

dodano: 06.12.2012
O zlikwidowanych zagłębiowskich kopalniach węgla

promocja książki kultura w bedzinie

Stowarzyszenie Autorów Polskich - oddział w Będzinie oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa koło "Zagłębie" zapraszają na promocję książki pt. "Zarys wiadomości o zlikwidowanych zagłębiowskich kopalniach węgla".

Książka została wydana z okazji przypadającego w 2012 roku jubileuszu 120-lecia Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa. Jest kolejną pozycją poświęconą historii zapomnianych i zlikwidowanych kopalń węgla kamiennego w Zagłębiu Dąbrowskim. Jej autorem jest zagłębiowski pisarz - regionalista Bolesław Ciepiela, który w tym roku obchodzi 55-lecie pracy publicystycznej i 25-lecie pracy literackiej.

Promocja książki "Zarys wiadomości o zlikwidowanych zagłębiowskich kopalniach węgla" odbędzie się 23 listopada o godz. 17.00 w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Spotkanie poprowadzi Danuta Kaszuba. W części artystycznej wystąpi Bożena Związek i Andrzej Czekajski.

dodano: 21.11.2012
Laureaci ogólnopolskiego konkursu Znaszli ten kraj wyłonieni

finał V ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego

15 listopada odbył się finał V ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego "Znaszli ten kraj" zorganizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina ŁUKASZA KOMONIEWSKIEGO oraz Starosty Będzińskiego KRZYSZTOFA MALCZEWSKIEGO.

Inicjatorem i organizatorem konkursu zrealizowanego w ramach Warsztatów Artystycznych 2012 Sztuka w oku czasu było Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego w Będzinie. W tegorocznej edycji konkursu, którego celem było m.in. ukazanie w twórczości artystycznej piękna kraju ojczystego oraz promocja kultury regionu zagłębiowskiego wzięło udział 88 twórców, w tym 27 w kategorii literackiej i 61 w kategorii plastycznej.

Jury w osobach: Krystyna Kozdroń, Grażyna Figiel, Zofia Cencek, Irena Wiltosińska, Olga Lulek oraz Krzysztof Zięcik wyłoniło 25 laureatów, którym przyznano nagrody i wyróżnienia.

więcej informacji

dodano: 21.11.2012
Starsze wiadomości: « 1  2 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  » 

Ilość aktualności w bazie: 151

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.