przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Nic nas nie ogranicza. Inspiracje na temat ceramiki i szkła

wystawa

Mały Książę, Prosiaczek, Kubuś Puchatek, Małpka Fiki-Miki, plejada Smoków... to główni bohaterowie wystawy "Nic nas nie ogranicza. Inspiracje na temat ceramiki i szkła" otwartej 5 maja w Miejskiej Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.

Wystawa prezentuje prace uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie powstałe w Pracowni ceramiki, sztukatorstwa i wybranych technik szklarskich prowadzonej przez Jadwigę Gaik. To kolejna wystawa jaką biblioteka organizuje wspólnie z ośrodkiem w ramach GALERII MŁODEGO ARTYSTY. Tym razem dominuje glina i porcelana, chociaż wśród prac znalazły się także autoportrety podopiecznych pracowni, powstałe w ramach programu profilaktycznego "Ja tu jestem". Eksponowane prace, a wśród nich duże ceramiczne formaty przestrzenne wykonane zostały metodą wałeczkową, z kolei ceramika użytkowa została wykonana metodą odlewniczą. Duże zainteresowanie wzbudzają prace ze szkła, które powstają techniką fusingu. To unikalna metoda polegająca na kontrolowanym kształtowaniu płaskiej tafli szkła w wysokiej temperaturze, z użyciem kolorowych szkieł i proszków - wyjaśniała Jadwiga Gaik, opiekun pracowni dodając, że w planach mają także wykonywanie szklanej mozaiki oraz biżuterii ze szkła.

Wystawę "Nic nas nie ogranicza. Inspiracje na temat ceramiki i szkła" eksponowaną w holu dolnym będzińskiej biblioteki można zobaczyć do końca miesiąca w godzinach otwarcia placówki. Zapraszamy.

więcej informacji

dodano: 09.05.2011
BUKOWIŃSKIE WIERCHY... majowy weekend bibliotekarzy

bukowina tatrzańska
Pogodne, ciche jak duch, co tonąc w marzeniu
leci w sfery spokojne, burzliwe ominie:
lśni jezioro zamknięte w granitów kotlinie,
jak błyszczący dyjament w stalowym pierścieniu...

Kazimierz Przerwa-Tetmajer

8 maja rozpoczyna się kolejny Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku odbywać się będzie pod hasłem "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę". Będzińscy bibliotekarze wykorzystali więc długi majowy weekend i rozpoczęli obchody Tygodnia Bibliotek w Bukowinie Tatrzańskiej.więcej informacji

dodano: 09.05.2011
Ekologicznie... czyli jak ? finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT

konkurs ekologiczny

Ekologicznie... czyli jak? z takim m.in. zagadnieniem zmierzyli się tegoroczni uczestnicy XVIII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT. To zadanie skierowano do uczniów klas IV-VI, którzy wykorzystując surowce wtórne musieli wykonać techniką kolażu plakat.

Początki Powiatowego Konkursu Ekologicznego MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT sięgają roku 1998. Od tego czasu odbyło się trzynaście edycji konkursu, w których wzięło udział prawie 2 500 uczestników. W tym czasie konkurs zmieniał zasięg z miejskiego na powiatowy (2000 r.) , a w 2010 roku organizatorom udało się do konkursu zaprosić dzieci i młodzież z miast partnerskich Będzina, tj. Iżewska (Rosja) Kaisiadorys (Litwa) i Tatabanya (Węgry). Celem konkursu jest promowanie idei ochrony środowiska, rozpowszechnianie wiedzy na temat ekologii, lansowanie ekologicznego stylu życia oraz rozwijanie wiedzy o regionie.

więcej informacji

dodano: 21.04.2011
Klub Miłośników Kina zaprasza

Klub Miłośników Kina

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie ZAPRASZA 15 kwietnia na kolejne spotkanie KLUBU MIŁOŚNIKÓW (dobrego) KINA. Tym razem w cyklu Jazda obowiązkowa, czyli filmy, które musisz znać odbędzie się projekcja komedii francuskiej z 2008 roku "Jeszcze dalej niż Północ" w reżyserii Dany Boon. Warsztaty poprowadzi koordynator projektu Kinga Baranowska. Początek spotkania o godzinie 16.30. Zapraszamy!!!dodano: 13.04.2011
Pamiętamy...

wystawa

 Pamiętamy...  to wystawa fotografii prezentowana od 11 kwietnia w holu dolnym Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Autorem zdjęć jest Robert Garstka, fotograf , fotoreporter, animator kultury i dokumentalista regionalny w jednym. Jego zdjęcia zamieszczone są w dwóch albumach fotograficznych  Dom wieczności  oraz  Przydrożni świadkowie wiary  oraz książce  Będziński pejzaż frasobliwy , której Robert Garstka jest autorem.

Tym razem laureat Nagrody Miasta Będzina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechnianie kultury prezentuje fotoreportaż ukazujący momenty zarejestrowane po wydarzeniach z 10 kwietnia ubiegłego roku. To jak przyznaje sam autor próba przypomnienia tamtych dni.

Wystawa prezentowana będzie do końca miesiąca. Zapraszamy.

więcej informacji

dodano: 13.04.2011
Ekologicznie - czyli jak ?

Konkurs ekologiczny

12 kwietnia w MiPBP w Będzinie odbyły się obrady jury oceniającego prace, które wpłynęły na konkurs ekologiczny MOJA ZIEMIA - CZYSTY ŚWIAT. Tegoroczna, trzynasta już edycja konkursu odbyła się pod hasłem  Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi. . Na konkurs wpłynęło ponad 250 prac z Polski, Litwy i Węgier w IV kategoriach wiekowych:

 • GRUPA I : przedszkola  0  i klasy I - III szkół podstawowych
 • GRUPA II : klasy IV - VI szkół podstawowych
 • GRUPA III : szkoły gimnazjalne
 • GRUPA IV : szkoły ponadgimnazjalne

Jury powołane przez organizatorów konkursu:

 • Starostwo Powiatowe w Będzinie: Wydział Architektury i Środowiska,
 • Urząd Miejski w Będzinie: Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej oraz Wydział Kształtowania Środowiska
 • Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie nagrodziło i wyróżnił 36 prac. Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystości finału konkursu, który odbędzie się 21 kwietnia o godz. 11.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 13.04.2011
Ciekawe są dalekie kraje - spotkanie autorskie z MARCINEM BRUCZKOWSKIM

Spotkanie z Marcinem Bruczkowskim

Marcin Bruczkowski znany jako gajdzin zaprosił czytelników do literackiej i wirtualnej podróży po Japonii podczas spotkania zorganizowanego 8 kwietnia w będzińskiej bibliotece. Pisarz amator tak o sobie mówi autor czterech książek, w których zadziwia czytelników swoją fascynacją krajami azjatyckimi oraz umiejętnością przedstawienia zwyczajów, różnicy kulturowych oraz niezliczonych przygód, które go spotkały.

więcej informacji

dodano: 13.04.2011
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 15  16  17  18  19  » 

Ilość aktualności w bazie: 131

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.