przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

"Po drodze czasu..." - wieczór poetycki Zdzisławy Gwiazdy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie oraz Grupa Rymozaurów Będzińskiego Fanklubu Poetyckiego ZAPRASZAJĄ na wieczór poetycki ZDZISAŁWY GWIAZDY "Po drodze czasu".

Spotkanie zorganizowane z okazji jubileuszu 20-lecia twórczości literacko-poetyckiej Zdzisławy Gwiazdy odbędzie się 18 listopada o godz. 17.00 w klubie "Pod Sową". Podczas wieczorku odbędzie się promocja najnowszego tomiku poetyckiego "Liryczne mgiełki".
"Biblioteka u STRAŻAKÓW" - nowy lokal biblioteki

otwarcie

27 października odbyło się uroczyste otwarcie nowego lokalu filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie - Łagiszy. Po 37 latach oddział będzińskiej biblioteki został przeniesiony do nowej siedziby mieszczącej się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Łagiszy.

W realizacji marzenia stworzenia w Łagiszy nowoczesnej filii będzińskiej bibliotece pomogła Fundacja Energetyka na Rzecz Polski Południowej, która wsparła projekt finansowo. To kolejne działanie Fundacji zajmującej się wspomaganiem rozwoju placówek kultury, oświaty i sportu oraz aktywności upowszechniania i ochrony zdrowia. W imieniu wszystkich użytkowników biblioteki prezes Fundacji, Kazimierz Walasik otrzymał Certyfikat PRZYJACIELA BIBLIOTEKI. Do grona Przyjaciół Biblioteki dołączyli także: Jan Kurp Prezes Zarządu Dyrektor Generalny Południowego Koncernu Energetycznego TAURON, Wiceprezes Południowego Koncernu Energetycznego TAURON w Katowicach Tadeusz Koj, Radosław Baran, Prezydent Miasta Będzina, Ryszard Fornal, Wiceprezydent Miasta, Radni Rady Miejskiej: Sławomir Seremak, Marek Wieczorek i Robert Juszczyk, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Łagiszy Leopold Marchwart.

więcej informacji

dodano: 05.11.2010
Komputerowa Szkoła Seniora

Komputerowa Szkoła Seniora

Komputerowa Szkoła Seniora prowadzona jest przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie od 3 lat. Adresowana jest do seniorów, którzy chcą nauczyć się podstaw obsługi komputera.

Od 18 października warsztaty prowadzone są wśród słuchaczy organizowanego przez MOPS w Będzinie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajęcia odbywają się codziennie. Słuchacze uczą się wyszukiwać informacji w Internecie, zakładać konto e-mailowe, odbierać i wysyłać pocztę elektroniczną. Bibliotekarze prezentują edytor tekstu Open Office, uczą wprowadzać tekst, formatować dokument, zapisywać i drukować dokumenty. Do dyspozycji uczestników warsztatów dostępne są także codziennie stanowiska komputerowe, przy których pod okiem bibliotekarzy mogą ćwiczyć nabyte umiejętności.

więcej informacji

dodano: 05.11.2010
Zaproszenie do Szkocji

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie ZAPRASZA 28 października o godz. 16.00 na warsztaty "Zaproszenie do Szkocji". Uczestnikom spotkania zostaną zaprezentowane informacje przydatne przy planowaniu wyjazdu do Szkocji, dotyczące m.in.:

 • pracy
 • polityki społecznej
 • warunków zameldowania
 • komunikacji ( m.in. prawo jazdy)
 • świadczeń lekarskich

Warsztaty, zorganizowane przez Urząd Miejski w Będzinie - Biuro Współpracy z Zagranicą, Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie realizowane są w ramach międzynarodowego projektu "Świadomość kulturalna i wymiana kulturalna". W spotkaniu uczestniczyć będą przedstawiciele Szkocji, delegacja współpracującego z Będzinem hrabstwa Fife.

plakat

dodano: 25.10.2010
Zaprosili NAS

20 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej odbyła się promocja książki dla dzieci "Bajki Pani Sowy" wydanej z inicjatywy Krystyny Kozdroń przez Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych w Dąbrowie Górniczej. Jest to wspaniały zbiór bajek zagłębiowskich autorek: Celiny Bochen, Marii Golanki, Haliny Kowalskiej, Eweliny Orłowskiej, Marzeny Zabierzewskiej - Kucharskiej, Barbary Sudoł oraz Zdzisławy Gwiazdy. Bajek, które uczą, bawią i inspirują, a niepowtarzalny charakter zyskują dzięki barwnym, ilustracjom Anny Szymaszek.

więcej informacji

dodano: 25.10.2010
Dyskusyjny Klub Książki

dyskusyjny klub książki

20 października odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem klubowicze dyskutowali o książce Wasilija Aksionowa Moskwa kwa kwa.

Powieść Wasilija Aksionowa trudno jednoznacznie zinterpretować. Jest jedną z części trzytomowej Moskiewskiej sagi, która kreśli dzieje inteligenckiej rodziny żyjącej w Moskwie w latach staliznimu.

więcej informacji

dodano: 22.10.2010
Profilaktyka i wczesne wykrywanie raka piersi - II Konferencja Edukacyjna

II Konferencja Edukacyjna

19 października 2010 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyła się II Konferencja Edukacyjna poświęcona profilaktyce i wczesnemu wykrywaniu raka piersi. Beneficjentami konferencji były uczennice III klas będzińskich szkół gimnazjalnych oraz mieszkanki Będzina.

Celem konferencji zorganizowanej w ramach zadania publicznego "Prowadzenie kampanii edukacyjnej wśród mieszkańców Będzina, poświęconej promocji zdrowia i zapobieganiu zapadalności na choroby nowotworowe", było zwiększenie świadomości potrzeby przeprowadzania badań profilaktycznych i samokontroli, jednej ze skuteczniejszych metod walki z rakiem piersi.

więcej informacji

dodano: 22.10.2010
Starsze wiadomości: « 1  2  3 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  » 

Ilość aktualności w bazie: 141

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.